ASG level 1 - Korpus Podstawowy

Wiek: 13-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 13 lat do 18 lat
Opis

Z dziennika dowódcy

Nowy teren działań okazał się wymagający zarówno dla ludzi, jak i sprzętu. Pierwszy kontyngent dobrze się spisał, utrzymał stabilność regionu i pokazał nam z kim mamy do czynienia...

Lokalne bojówki paramilitarne jednak nie zaprzestają destabilizacji regionu i poszerzają swoje wpływy. Miejscowa ludność wciąż potrzebuje naszej pomocy, inaczej możemy utracić wschodnią flankę, na co nie możemy sobie pozwolić w obecnej sytuacji. Baza operacyjna i ciężki sprzęt są gotowe na przyjęcie nowych sił operacyjnych, które mają rozpocząć szkolenie i podjąć nowe misje oraz działania w ramach kolejnego kontyngentu. Do zobaczenia!

Misja Wschód wzywa!!!

Obóz ASG to obóz dla wszystkich – zapraszamy zarówno graczy ASG, jak i tych, którzy swoją przygodę z airsoftem dopiero planują zacząć. Każdy przeżyje świetną przygodę i nauczy się czegoś pożytecznego!

Obóz ulokowany jest na rozległym terenie, gdzie do dyspozycji mamy pozostałości wyrobisk, zadrzewienia oraz zbiornik wodny. Ukształtowanie terenu pozwala na przeprowadzenie intensywnego i ciekawego szkolenia przez wiele dni. Ponad 60 hektarów terenu pozwala na symulację wielu sytuacji taktycznych, możemy działać w warunkach pustynnych, leśnych oraz na wodzie. Miejsce sprzyja wykorzystaniu do zajęć ciężkiego sprzętu pancernego: czołg, transportery i inne pojazdy mogą tu w pełni pokazać swoje możliwości. Otoczenie "żwirowni" to Puszcza Knyszyńska, słabo zaludniony obszar umożliwiający rozciągnięcie działań na wiele kilometrów w różnych kierunkach. W niedużej odległości znajduje się także Białystok, 300-tysięczne miasto zapewniające zaplecze handlowe i medyczne.
 
Obóz odbywa się na terenie, na którym od kilku lat z powodzeniem jest organizowany jeden z największych w Polsce Pikników Militarnych - Podlaski Piknik Militarny Misja Wschód: http://piknikmilitarny.pl/

 

Opis programu

Zasadniczym elementem programu jest wykorzystanie ASG. Repliki broni do złudzenia przypominają tę prawdziwą. Różnią się tylko tym, że strzelają plastikowymi kuleczkami o średnicy 6 mm. Scenariusze i gry z wykorzystaniem ASG rozwijają zainteresowania militarystyką, zdolność szybkiego reagowania na bodźce, szybkość i sprawność podejmowania decyzji. Uczą również gry fair-play, ponieważ, w odróżnieniu od gry w paintball, tutaj nie widać śladu uderzenia kulki. Gra toczy się honorowo i z poszanowaniem zasad w niej obowiązujących.

Nad bezpieczeństwem i zakresem merytorycznym przeprowadzanych zajęć czuwają odpowiednio wykwalifikowane osoby: instruktorzy rekreacji, instruktorzy harcerstwa, członkowie organizacji o profilu proobronnym, pasjonaci i praktycy technik wojskowych.

Boot Camp. Każdy gracz ASG musi dbać o kondycję fizyczną, aby w przyszłości nie zawieść w akcji. Na początku obozu sprawdzimy się na specjalnym torze przeszkód. Każdy dzień obozu zaczyna się od zaprawy porannej.

Wyposażenie osobiste. Na czas trwania obozu uczestnicy zostaną wyposażeni w niezbędne elementy umundurowania z demobilu wojsk NATO. Spodnie, bluza, nakrycie głowy – już nie musicie martwić się o mundur! Dodatkowo każdy dostanie okulary lub gogle ochronne do wykorzystania w trakcie rozgrywek ASG.

Strzelanki ASG. To najważniejszy element obozu! Codziennie będziemy stawać na polu gry w pełnej gotowości do kolejnego zwycięstwa! Począwszy od prostych potyczek, na misjach fabularnych skończywszy. Nie damy wam chwili wytchnienia! Wypróbujemy różne rodzaje gier airsoftowych, nauczymy się sposobów ich organizacji, poznamy zasady bezpieczeństwa i fair play, ale przede wszystkim wystrzelimy tysiące kulek! Do dyspozycji mamy spory arsenał replik, każdy znajdzie coś dla siebie!

Taktyka „zielona”. To innymi słowy działalność jednostki wojskowej w terenie naturalnym jak las, pustynia czy góry. W trakcie zajęć przejdziemy podstawowe szkolenie w tematach takich jak: wojskowy język gestów, maskowanie, patrolowanie dróg i terenów otwartych, reakcja na kontakt z nieprzyjacielem, manewry taktyczne, zasadzka, wycofanie z terenu działań, zakładanie baz polowych oraz rajdy na obiekty przeciwnika!

Strzelnica dynamiczna. Czasem musimy podejmować szybkie decyzje – najważniejsze, by były one trafne. Na tych zajęciach Uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności z dobywania broni oraz dynamicznego strzelania do celu .

Bronioznawstwo. Podczas tych zajęć instruktorzy opowiedzą i przedstawią nam budowę, rodzaje i zasady bezpiecznego użytkowania broni palnej, jak i replik, z których będziemy korzystać na obozie.

Serwis ASG. O naszą replikę musimy dbać z największą starannością, aby służyła długo i celnie. Z czego składa się system hop-up? Jak długo ładować baterię? Na zajęciach z serwisowania dowiemy się o budowie, działaniu, konserwacji i prawidłowym przygotowaniu replik do strzelanek. 

Podstawy survivalu. Przebywanie w terenie to nie zawsze tylko zabawa. Umiejętność zbudowania schronienia czy rozpalenia dobrego ogniska są tak samo ważne, jak odnalezienie właściwej drogi i posługiwanie się mapą. Na zajęciach z podstaw survivalu nauczymy się radzenia sobie w terenie w nieprzewidzianych sytuacjach.

Paintball. Nie samym airsoftem człowiek żyje. Aby na chwilę oderwać się od ładowania baterii i podkręcania magazynków zamienimy repliki ASG na markery paintballowe. Podczas szybkich i dynamicznych potyczek będziemy musieli wykazać się refleksem i działać jako sprawny zespół! Świetny moment, żeby nauczyć się szybkiego i strategicznego myślenia!

InO – Imprezy na Orientację. Nawigacja to podstawa poruszania się w terenie. Aby mapa i kompas nie stanowiły dla nas zagadki, każdy weźmie udział nie tylko w szkoleniu INO, ale też w praktyczny sposób sprawdzi swoje umiejętności w trakcie biegu na orientację po najpiękniejszych szlakach Puszczy Knyszyńskiej.

Przeprawy linowe. Zakres naszych działań obejmuje niemal każde warunki, włączając w to wiele przeszkód terenowych. Na obozie ASG każdy nauczy się, w jaki sposób poradzić sobie w zróżnicowanym terenie. Obejście przeszkody wymaga zbyt wiele czasu i wysiłku? To proste - przejść nad nią! Umożliwi nam to wachlarz przepraw linowych, między innymi "tyrolka"! 

Samoobrona. Nawet na co dzień może spotkać nas sytuacja, kiedy niespodziewanie staniemy się obiektem agresji. Pod okiem profesjonalnego instruktora nauczymy się jak poradzić sobie z takim zagrożeniem i jak reagować w takich sytuacjach. W programie bardzo przydatny trening samoobrony.

Podstawy pierwszej pomocy. W trakcie strzelanek ASG każdemu może przytrafić się skaleczenie, skręcenie kostki czy inne z pozoru niegroźne uszkodzenie. Co wtedy robić? Jak używa się opatrunków? Na zajęciach z pierwszej pomocy dowiemy się, jak zaradzić w razie wypadku, opatrzyć proste rany i prawidłowo wezwać fachową pomoc.

Finałowy scenariusz. Nasz obóz to nie tylko zabawa, ale też symulacja pola walki. Aby podsumować wiedzę i umiejętności weźmiemy udział w finałowej misji w stylu jednostek specjalnych – patrol rozpoznania, działania dywersyjne i przetrwanie na wrogim terenie. Czy damy radę odeprzeć atak napotkanego nieprzyjaciela nim upłynie czas?

 

Wyżywienie

Catering. 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), mundur.

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • dodatkowe 100 kulek paintballowych - 30 zł
 • przejażdżka czołgiem - 60 zł
 • przejażdżka amfibią PTS i BRDM (komplet) - 60 zł
 • strzelanie z broni ostrej (20 strzałów karabin + 20 strz. pistolet) - 130 zł
 • płyta ze zdjęciami z obozu - 29,90 zł
 • przygodowy  pakiet obozowy - 100 zł 

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • ubrania „do ubrudzenia” na zajęcia w terenie, wysokie buty (wojskowe lub turystyczne - rozchodzone, aby uniknąć obtarć), bielizna, dobre skarpety (najlepiej turystyczne)
 • ciepłe ubrania (kalesony, getry, bluzy polarowe, czapka, rękawiczki), kurtka przeciwdeszczowa, strój do ćwiczeń fizycznych (buty, krótkie spodenki, koszulka), pasek do spodni, letnie nakrycie głowy (czapka, chustka lub kapelusz), strój kąpielowy/kąpielówki
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • notatnik, kilka długopisów, kompas turystyczny, latarkę diodową (najlepiej czołówkę), nóż lub scyzoryk, menażkę i kubek, sztućce, 10 metrów sznurka, przybory do szycia
 • mały plecak, ciepły śpiwór, karimatę lub matę samopompującą

Uczestnicy powinni być spakowani w plecak turystyczny.

Przygotowując się do obozu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy na strzelankach, dużo biegamy. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło, najlepiej gdyby były też w miarę możliwości maskujące lub w stonowanych kolorach.

Można przywieźć na obóz swoją replikę broni, ale nie można korzystać z własnych kulek. Broń przechowywana jest w zbrojowni. Jeśli masz, możesz zabrać także własne wyposażenie wojskowe oraz ulubiony sprzęt (mundur, oporządzenie).

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Ogrodniczki Baza namiotowa w Ogrodniczkach k. Białegostoku Własny 16:00 10:00 0 PLN
2 Częstochowa DOJAZD: parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kier. Łódź / POWRÓT: parking przy McDonald's, al. Wojska Polskiego 263/271, kier. Katowice Autokar 07:10 18:45 188 PLN
3 Gdańsk Dworzec PKS, ul. 3 Maja 12 Autokar 07:10 17:25 178 PLN
4 Katowice parking przy McDonald's, ul. Ofiar Katynia 5, kier. Opole Autokar 05:40 20:15 188 PLN
5 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul. Zakopiańska 62 Autokar 04:10 21:00 198 PLN
6 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:25 16:45 178 PLN
7 Olsztyn stacja paliw Statoil, ul. Lubelska 10a Autokar 10:20 14:35 98 PLN
8 Poznań tzw. Dworzec Letni, ul. Dworcowa 1 Autokar 06:15 19:45 178 PLN
9 Szczecin Negocjowany
10 Toruń . Łączony 00:00 00:00 128 PLN
11 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od ul. Świętokrzyskiej) Autokar 11:50 14:05 178 PLN
12 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
13 Opole Negocjowany

Ogrodniczki - Pole Namiotowe

Baza namiotowa w Ogrodniczkach. Miejscowość Ogrodniczki w województwie podlaskim, 10 km od Białegostoku, w okolicach Puszczy Knyszyńskiej. Uczestnicy zakwaterowani będą w namiotach 10-osobowych (w namiocie max. 6 osób), wyposażonych w podłogi drewniane, na kanadyjkach z materacami. Na miejscu do dyspozycji: kontenery sanitarne (WC, umywalki, prysznice) z dostępem do ciepłej wody, stołówka, OSF i duży teren treningowy.

 

ul. Żwirowa (teren byłej żwirowni), 16-030 Supraśl

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

100 dodatkowych kulek paintballowych - 30 zł
Możliwość zaopatrzenia się w dodatkowe kulki, oprócz tych w programie. 

Przejażdżka czołgiem - 60 zł
Czołg T55 AMS "MERIDA". polski czołg zbudowany w oparciu o rosyjski czołg T55. Ten egzemplarz pochodzi z 1968r. Służył w armi polskiej do 2005r. Waga 46 ton, silnik V12 pojemność 42L moc 600 koni spalanie 450 l/100 km prędkość maksymalna 60 km/h. Około 20 minut przejażdżki po tankodromie i pływanie.

Przejażdżka amfibią - 60 zł

Pojazd VOLVO BV-202 transporter gąsienicowy używany do przewozu żołnierzy w bardzo ciężkich warunkach terenowych. Pływa, jeździ po bagnie po głębokim śniegu. Na pakę zabiera 10 osób. silnik pojemność 2L moc 76 koni spalanie około 60-70 l/100km prędkość max to 50 km/h PTS-m 10 amfibia. Waga 17 ton silnik taki sam jak w czołgu prędkość do 70 km/h. Na pakę zabiera 60 osób. BRDM-2 transporter opancerzony używany obecnie przez wojsko polskie waga 6,5 tony uzbrojenie karabin maszynowy kpwt kaliber 14,5, pływa, jest na wyposażeniu ponad 40 armii na świecie. Nasz egzemplarz służył na misji w Bośni.

Około 20 minut przejażdżki po tankodromie i pływanie.

Strzelanie z broni ostrej 130 zł

(20 strzałów karabin + 20 strz. pistolet) - strzelamy z AKGN (kałasznikow), AKMS (inna odmiana kałasznikowa), pistoletu GLOCK oraz pistoletu CZ 75/ po 10 strzałów z każdej broni. 
Wszystko pod czujnym okiem instruktorów z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

W ramach zajęć dodatkowych na obozie ASG planujemy strzelanie z broni palnej - sportowej.
Broń palna sportowa w rozumieniu ustawy o broni i amunicji, to broń: 
- bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm ( potocznie zwnana KBKS)
- centralnego zapłonu z lufami gwintownymi o kalibrze do 12 mm
- gładkolufowa.

Cechą broni sportowej jest konstrukcyjne wyeliminowanie możliwości prowadzenia ognia ciągłego. Instruktorzy prowadzący strzelanie mają stosowne pozwolenia
na w/w broń, oraz uprawnienia instruktorów strzelectwa sportowego, oraz uprawnienia prowadzących strzelanie.

Broń która zostanie wykorzystana podczas zajęć to:

- pistolet Glock 17 kaliber 9 mm PARA
- pistolet CZ 75 kaliber 9 mm PARA
- pistolet TT kaliber 7,62x25 Makarow
- karabin AK 47 kaliber 7,62x39
- pistolet maszynowy PPSZ 41 kaliber 7,62x25 Makarow. 
- pistolet maszynowy RAK kaliber 9 mm Makarow 

Każda jednostka broni jest bronią sportową w myśl ustawy i jako broń sportowa jest zarejestrowana.
Strzelanie będzie odbywało się na strzelnicy posiadającej odpowiednie pozwolenia. 
Na terenie obozu jest możliwe przeprowadzenie szkolenia z zasad bezpieczeństwa podczas strzelania, budowy broni i zasady jej działania.

Ustawa o broni i amunicji z dnia: 21maja1999. Dz. U. z 2012 r. poz. 576, z 2013 r. poz. 829, z 2014 r. poz. 295.