Górska Przygoda Artystyczna

Wiek: 7-12 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. GPA 26.06-07.07.2017 - -
2. GPA 08.07-19.07.2017 - -
3. GPA 20.07-31.07.2017 - -
4. GPA 01.08-12.08.2017 - -
5. GPA 13.08-24.08.2017 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 7 lat do 12 lat
Opis

Najmłodszych Uczestników o artystycznej duszy zapraszamy na obóz do uroczej Wisły. Górskie powietrze i letnia atmosfera z pewnością sprzyjać będą wenie twórczej podczas licznych plenerów, pieszych wycieczek i zajęć plastycznych. Masa atrakcji, zabaw z kolorami, gier, fajnych kolegów i koleżanek w Twoim wieku gwarantują niezapomniane wakacje! 

 

Opis programu

Artystyczna Wisła. Sztuka i rękodzieło beskidzkie znane jest z oryginalnego wzornictwa i wdzięcznych motywów ludowych. Na początek proponujemy bliżej poznać podziwiane na całym świecie koniakowskie koronki, ręcznie malowane tkaniny i ozdoby, drewniane zabawki, a nawet proste instrumenty muzyczne. W świat rękodzieła artystycznego wprowadzi nas nawet sama właścicielka Słonecznego Grodu, która specjalizuje się w tworzeniu niezwykłych kroszonek!

Plenery. Wakacje sprzyjają aktywności twórczej na łonie natury, dlatego proponujemy naszym najmłodszym Uczestnikom niezapomniane zajęcia w plenerze – na górskiej polanie, nad rzeką, w lesie, na wiślańskim deptaku... Będziemy obserwować przyrodę i uwieczniać jej piękno, rysując i malując beskidzkie pejzaże, zwierzątka, kolorowe kwiaty, drzewa, ryby w wodzie… Z pewnością nie zabraknie nam weny twórczej. Wybrane dzieła powstające na świeżym powietrzu będziemy regularnie prezentować w naszej specjalnej obozowej galerii.

ABC sztuk plastycznych. Warsztaty artystyczne rozpoczniemy od prezentacji najciekawszych dzieł sztuki, narzędzi i technik. Następnie przystąpimy do praktycznych wprawek z perspektywy, zasady kompozycji, umiejętności doboru kolorów i cieniowania. Najpierw doskonalić będziemy szkicowanie, potem różne techniki rysunkowe. Zrobimy ilustracje do ulubionych książek i zabawne komiksy. Nie zabraknie też śmiesznych karykatur, obozowych plakatów i pocztówek z wakacji, które będziesz mógł podarować w prezencie swoim rodzicom lub kolegom po powrocie

Rzeźba. Świat gliny, gipsu i masy solnej daje wiele radości i pozwala na rozwój zdolności manualnych. Na specjalnych zajęciach poznamy właściwości i możliwości, jakie daje nam gips, masa solna, modelina i papier mâché. Zrobimy zabawki z masy solnej, maski z papier mâché, skarbonki, a także elementy biżuterii z modeliny oraz mydlane rzeźby.

Galeria. Efekty zajęć artystycznych prezentowane będą na bieżąco w obozowej galerii sztuki, natomiast ich dokumentacja fotograficzna pojawi się w fotorelacjach na żywo. Na koniec obozu  każdy Uczestnik będzie mógł również wystawić swoje najlepsze prace na finałowym  wernisażu. Przy okazji przygotowywania wystawy dowiesz się, jak oprawić prace plastyczne, jakie światło dobrać do ich ekspozycji i gdzie podpisać swoje dzieło.

Bajeczna ciuchcia. Młodych artystów zapraszamy na przejażdżkę specjalną ciuchcią turystyczną. Będziemy z niej podziwiać piękne zakątki rozległej Wisły, szukać inspiracji do tworzenia naszych małych dzieł sztuki i wspólnie odkrywać interesujące do odwiedzenia miejsca. Warto lepiej poznać Wisłę latem!

Górskie wycieczki. Beskidy to góry dla każdego. Piękne widoki, bogata roślinność i duża różnorodność szklaków turystycznych o różnym stopniu trudności to wymarzone warunki nawet dla najmłodszych miłośników aktywnej turystyki. Pewnego dnia wybierzemy się na górską wycieczkę - oczywiście pod opieką przewodnika. Plecak na plecy - ruszamy! Trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte - wszędzie kryje się magia gór.

Wodne szaleństwo. Zabierzemy Was do aquaparku w Hotelu Gołębiewski. Baseny, zjeżdżalnie, rwąca rzeka - to wszystko na Was czeka! Zabawy będzie co niemiara! Zajęcia odbywają się pod czujnym okiem ratownika WOPR i naszej kadry.

Zajęcia integracyjne. Specjalność działu team building przenieśliśmy na obozy dla dzieci. Efekt jest nadzwyczajny. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają i zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat.

Zabawy i gry terenowe. Weźmiemy udział w grach terenowych ze wskazówkami. Zaopatrzeni w mapę, tajemnicze informacje i kompas spróbujemy poszukać magicznego skarbu!

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku, Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

  • wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu (kilkugodzinna wycieczka) - 60 zł
  • płyta ze zdjęciami z obozu - 29,90 zł
  • przygodowy pakiet obozowy - 100 zł

 

Co zabrać
  • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
  • fartuch malarski, mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę
  • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
  • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii

 

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Wisła Pensjonat Słoneczny Gród,Kopydło 58, 43-460 Wisła Własny 16:00 10:00 0 PLN
2 Częstochowa DOJAZD:parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice POWRÓT:parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź Autokar 11:40 14:15 118 PLN
3 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 04:30 21:00 198 PLN
4 Katowice parking przy McDonald's, DOJAZD:al.Górnośląska 40A, kierunek Kraków POWRÓT:parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 13:40 12:30 98 PLN
5 Kraków Stacja Paliw Arge, ul.Opolska 60 , 31-277 Autokar 13:30 12:45 128 PLN
6 Leszno parking przy hali Trapez, al. Konstytucji 3 Maja Autokar 08:55 17:50 188 PLN
7 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:30 16:25 168 PLN
8 Opole stacja paliw LOTOS, ul.Posiłek 1A, Rogów Opolski 47-300 Autokar 11:50 14:00 158 PLN
9 Poznań tzw. „Dworzec Letni“, ul. Dworcowa 1 Autokar 07:00 19:15 188 PLN
10 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 198 PLN
11 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, Toruń 87-100 Autokar 07:00 19:00 178 PLN
12 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 07:30 18:10 188 PLN
13 Wrocław parking przy McDonald's,ul. Czekoladowa 7, Bielany Wrocławskie Autokar 11:15 15:35 178 PLN
14 Białystok Negocjowany
15 Bydgoszcz Negocjowany
16 Olsztyn Negocjowany
17 Lublin Negocjowany

Pensjonat Słoneczny Gród w Wiśle

Pensjonat Słoneczny Gród. Położony w dzielnicy Wisły Kopydło. Do dyspozycji wygodne, klimatyczne pokoje 3-, 4- i 5-osobowe z łazienkami. Bezpieczny, ogrodzony teren przystosowany do wypoczynku dzieci i młodzieży. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.
http://www.slonecznygrod.pl/

 

ul. Kopydło 58, Wisła
 

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu (kilkugodzinna wycieczka) -  60zł 

Malowniczy ogród zoologiczny położony na 1,5ha terenu posiadający 3km przyrodniczych ścieżek edukacyjnych. To fantastyczna możliwość na obcowanie z naturą na wyciągnięcie ręki. Na rozległym terenie parku, na łonie przyrody żyjącej swoim rytmem można podziwiać, karmić, głaskać dziką zwierzynę: żubry, jelenie szlachetne, sarny, daniele, kozy i muflony. Główną atrakcją parku jest stacja ptaków drapieżnych i sowiarnia, które są obsługiwane przez wykwalifikowanych sokolników.  Do dyspozycji najmłodszych Gości również: plac zabaw, bajkowa alej z ruchomą ekspozycją, polana piknikowa i urocze miejsca widokowe.