Kolonia Przebojowych Chłopaków na Jurze

Wiek: 5-9 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. JCH 26.06-07.07.2017 -
2. JCH 08.07-19.07.2017 -
3. JCH 20.07-31.07.2017 -
4. JCH 01.08-12.08.2017 -
5. JCH 13.08-24.08.2017 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 5 lat do 9 lat
Opis

Wszystkich wielbicieli przygód, sportu i zabaw tylko dla chłopaków zapraszamy na niezapomniany pierwszy obóz. Będziecie od rana do wieczora biegać, grać, bawić się, rysować, spotkacie nowych kolegów i koleżanki i poznacie niesamowity świat samodzielnych wakacyjnych wyjazdów.

 

Opis programu

Dzień Superbohaterów. Szybkość, siła i odwaga, ale też zimna krew i rozsądek – będziemy ćwiczyć, aby choć trochę upodobnić się do ulubionych superbohaterów. Spiderman, Batman, Supermen czy rycerze Jedi – poznamy ich charakterystyczne cechy i wyjątkowe umiejętności. Przeprowadzimy trening kreatywności, wytrzymałości, spostrzegawczości i walki na miecze świetlne. Spróbujemy jak najbardziej upodobnić się do wybranych postaci i stworzymy drużynę superbohaterów. Na pamiątkę zrobimy sobie wspólną sesję zdjęciową.

Dzień Majsterkowicza. W ruch pójdą deseczki, kolorowy papier, farby i sznurek – z ich pomocą zrobimy piękne kolorowe latawce, które będziemy potem puszczać na jurajskich łąkach. Każdy latawiec będzie niepowtarzalny – będziesz mógł na nim namalować, co tylko będziesz chciał!

Dzień Detektywów. Jurajski Chochlik to prawdziwy spryciarz – czeka na chwilę nieuwagi, aby wykraść jakąś małą rzecz i schować ją w dziwnym miejscu. Czasami zostawia wskazówki, które pozwalają go wytropić… ale nie jest to łatwe zadanie! Trzeba być czujnym, dostrzegać najdrobniejsze wskazówki i umieć łączyć fakty. Nigdy nie wiadomo, kto tym razem padnie ofiarą jego niecnej kradzieży: dzieci, wychowawczyni, a może kierownik obozu? Z takim przeciwnikiem wszyscy włączą się w poszukiwania.

Dzień Magiczny. Szelest sowich skrzydeł za oknem zwiastuje coś niezwykłego… Po przydziale do odpowiedniej grupy magicznej odbędą się lekcje wróżbiarstwa, latania na miotle, zielarstwa i opieki nad magicznymi stworzeniami. Ucz się pilnie, aby nie zostać mugolem!

Dzień Sportu. Trening piłki nożnej i siatkowej, rzuty, skoki i biegi – to będzie bardzo intensywny dzień! Rozegramy też obozową olimpiadę sportową z nagrodami dla zwycięzców. Dowiemy się, czym jest prawdziwa olimpiada, kiedy się odbywa i kim są rekordziści w różnych dziedzinach.

Dzień po Angielsku. One little, two little, three little rocks… Spróbujemy nauczyć się kilku angielskich słówek i zwrotów o wakacjach. Postaramy się zapamiętać także piosenki i wierszyki z wesołych kreskówek i zbudujemy własną makietę London Eye. Dziś wszystko będzie po angielsku!

Dzień Jaskiniowców. Wyprawa do jaskini to przygoda dla najodważniejszych! Wyposażeni w kaski (tylko z atestem!), latarki i odpowiednie ubrania wczujemy się w rolę speleologów i poszukamy jaskiniowego skarbu.

Dzień Survivalu. Dziś wybierzemy się na wyprawę do lasu, gdzie będą na nas czekać prawdziwe survivalowe wyzwania: odnalezienie tropu i podążanie za znakami. Po drodze rozwiążemy kilka zagadek i wykonamy takie zadania, jak np. budowanie szałasu, poszukiwanie zaginionej mapy czy ułożenie wierszyka o leśnych elfach. Przyjrzymy się także roślinom w okolicznych lasach, a może nawet uda nam się znaleźć ślad jakiegoś zwierzęcia… Gdy już dotrzemy na miejsce, czekać na nas będzie pyszna niespodzianka!

Ponadto w programie:

 • gry i zabawy integracyjne
 • spacery po okolicy
 • dyskoteka przebierana z motywem przewodnim
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • wieczorne czytanie bajek
 • zgadywanki i quizy
 • seanse najpiękniejszych filmów i bajek dla Dzieci
   
Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł). 

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji. 

Dopłaty:

 • animowane zwiedzanie Zamku w Ogrodzieńcu – 100 zł
 • przejażdżka samochodami terenowymi – 120 zł
 • Park Wodny Kraków i zwiedzanie Krakowa – 120 zł
 • płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł 

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • ulubione kolekcje zabawek, mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • kompas, latarkę z zapasem baterii

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Podlesice Gościniec Jurajski,Podlesice 42, 42-425 Podlesice Własny 16:00 10:00 0 PLN
2 Częstochowa DOJAZD:parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice POWRÓT:parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź Autokar 11:40 14:15 118 PLN
3 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 04:30 21:00 198 PLN
4 Katowice DOJAZD:parking przy McDonald's, al.Górnośląska 40A, kierunek Kraków POWRÓT:parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 13:40 12:30 118 PLN
5 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 Autokar 11:50 13:20 128 PLN
6 Leszno parking przy hali Trapez, al. Konstytucji 3 Maja Autokar 08:55 17:50 188 PLN
7 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:30 16:25 168 PLN
8 Opole stacja paliw LOTOS, ul.Posiłek 1A, Rogów Opolski 47-300 Autokar 11:50 14:00 158 PLN
9 Poznań tzw. „Dworzec Letni“, ul. Dworcowa 1 Autokar 07:00 19:15 188 PLN
10 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 198 PLN
11 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, Toruń 87-100 Autokar 07:00 19:00 178 PLN
12 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 08:45 17:45 198 PLN
13 Wrocław parking przy McDonald's,ul. Czekoladowa 7, Bielany Wrocławskie Autokar 11:15 15:35 178 PLN
14 Białystok Negocjowany
15 Bydgoszcz Negocjowany
16 Olsztyn Negocjowany
17 Lublin Negocjowany
18 Rzeszów Negocjowany

Gościniec Jurajski

Pensjonat „Gościniec Jurajski” w Podlesicach. W samym sercu Jury Krakowsko–Częstochowskiej w pokojach 3-, 4-, 5-, 6-osobowych z łazienkami. Do dyspozycji Uczestników stołówka, świetlica na miejscu, wiata do organizacji ognisk. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

Strona obiektu: http://www.gosciniecjurajski.pl/

 

Podlesice 81, 42-425 Podlesice k. Kroczyc

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Rajd samochodami terenowymi - 120 zł

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą poczuć wiatr we włosach i nie przeraża ich wszechobecny kurz i błoto. Przeprawa przez głębokie jary i wąwozy, strome podjazdy i karkołomny slalom pomiędzy drzewami z pewnością podniesie poziom adrenaliny nawet największemu śmiałkowi.

Animowane zwiedzanie Zamku w Ogrodzieńcu – 100 zł

Zwiedzanie ponad 3 ha najlepiej zachowanych ruin zamku w Polsce połączone z występami bractwa rycerskiego.  Przybliżymy dzieciom dawne życie dworskie na średniowiecznych warowniach. Członkowie bractwa rycerskiego opowiedzą o ideałach stanu rycerskiego oraz zorganizują uczestnikom bogaty program animacyjny, w którym nie zabraknie zabaw plebejskich, tańczących dwórek, a także pokazowego pojedynku rycerskiego o względy białogłowy.

Park Wodny Kraków i zwiedzanie Krakowa – 120 zł

Doskonała zabawa i wypoczynek pośród mnóstwa wodnych atrakcji. Do dyspozycji trzy baseny o łącznej wielkości 2000 m2. Na każdym kroku czekają atrakcje: rwąca rzeka, bicze wodne, stacje z hydromasażami, ścianka wspinaczkowa a dla amatorów sportów wodnych miejsca do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę wodną. Ogromną popularnością wśród dzieci cieszy się Wyspa Piratów z prawdziwym Statkiem Pirackim i trzema mini-zjeżdżalniami przeznaczonymi dla najmłodszych oraz najnowszą Tęczową Zjeżdżalnią. Dla odważnych proponujemy zabawę na 10 zjeżdżalniach o łącznej długości ponad 800 m (najdłuższa rura w Polsce - 202 metry!). Po wodnych szaleństwach wybierzemy się na spacer po krakowskich uliczkach. Przejdziemy się po Starym Mieście - zobaczymy słynne Sukiennice, Barbakan czy Bramę Floriańską. A może uda nam się posłuchać hejnału z wieży Mariackiej?