Kolonia Przebojowych Chłopaków w Górach

Wiek: 5-9 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. ZCH 26.06-07.07.2017 - -
2. ZCH 08.07-19.07.2017 - -
3. ZCH 20.07-31.07.2017 - -
4. ZCH 01.08-12.08.2017 -
5. ZCH 13.08-24.08.2017 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 5 lat do 9 lat
Opis

Wszystkich wielbicieli przebojowych przygód, sportu i zabaw tylko dla chłopaków zapraszamy na niezapomniany pierwszy obóz. Będziecie od rana do wieczora biegać, grać, bawić się, rysować, szaleć… W gronie nowych kolegów i koleżanek nasi Uczestnicy przeżyją swoje niezapomniane wakacje. 

 

Opis programu

Dzień Superbohaterów. Szybkość, siła i odwaga, ale też zimna krew i rozsądek – będziemy ćwiczyć, aby choć trochę upodobnić się do ulubionych superbohaterów. Spiderman, Batman, Supermen czy rycerze Jedi – poznamy ich charakterystyczne cechy i wyjątkowe umiejętności. Przeprowadzimy trening kreatywności, wytrzymałości, spostrzegawczości i walki na miecze świetlne. Po dniu pełnym emocji na pamiątkę zrobimy sobie wspólną sesję zdjęciową.

Dzień Majsterkowicza. W ruch pójdą deseczki, kolorowy papier, farby i sznurek – z ich pomocą zrobimy piękne latawce, które będziemy potem puszczać na górskich łąkach. Każdy latawiec będzie niepowtarzalny – będziesz mógł na nim namalować, co tylko będziesz chciał! A może chciałbyś zbudować makietę wymarzonego domu? Nie ma problemu – przy użyciu specjalnych cegiełek i cementu wzniesiesz każdą konstrukcję!

Dzień Detektywa. Górski Chochlik to prawdziwy spryciarz – czeka na chwilę nieuwagi, aby wykraść jakąś małą rzecz i schować ją w dziwnym miejscu. Czasami zostawia wskazówki, które pozwalają go wytropić… ale nie jest to łatwe zadanie! Trzeba być czujnym, dostrzegać najdrobniejsze szczegóły i umieć łączyć fakty ze sobą. Nigdy nie wiadomo, kto tym razem padnie ofiarą jego niecnej kradzieży: Twoja ulubiona wychowawczyni, a może kierownik obozu? Musimy działać ostrożnie, ale szybko… Wszyscy włączą się w poszukiwania.

Dzień Magiczny. Szelest sowich skrzydeł za oknem zwiastuje coś niezwykłego… Po przydziale do odpowiedniej grupy magicznej odbędą się lekcje wróżbiarstwa, latania na miotle, zielarstwa i opieki nad magicznymi stworzeniami. Ucz się pilnie, aby nie zostać mugolem!

Dzień Sportu. Specjalny trening piłki nożnej, rzuty, skoki, wyścigi – to będzie bardzo intensywny dzień! Rozegramy też obozową olimpiadę sportową z nagrodami dla zwycięzców. Dowiemy się, z jakich sportów słynie stolica Tatr i pogadamy o największych gwiazdach przeróżnych dyscyplin sportowych.

Dzień po Angielsku. One little, two little, three little mountains… Spróbujemy nauczyć się kilku angielskich słówek i zwrotów o górach i wakacjach. Postaramy się zapamiętać także piosenki i wierszyki z wesołych kreskówek i zbudujemy własną makietę London Eye. Dziś wszystko będzie po angielsku!

Dzień Survivalu. Dziś wybierzemy się na wyprawę do lasu, gdzie będą na nas czekać prawdziwe survivalowe wyzwania: odnalezienie tropu i podążanie za znakami. Po drodze rozwiążemy kilka zagadek i wykonamy takie zadania, jak np. budowanie szałasu, poszukiwanie zaginionej mapy czy ułożenie wierszyka o leśnych elfach. Przyjrzymy się także roślinom w okolicznych lasach, a może nawet uda nam się znaleźć ślad jakiegoś zwierzęcia… Gdy już dotrzemy na miejsce, czekać na nas będzie pyszna niespodzianka!

Dzień Filmowy. Wszyscy znamy i lubimy postacie z filmów animowanych: Indiana Jones, Mikołajek, Supermen, Batman… Tylu różnych bohaterów i przygód! Przypomnimy sobie najfajniejsze bajki, narysujemy własny komiks z wybraną postacią, będziemy układać puzzle i rozwiązywać zagadki. Potem rozegramy obozowy quiz filmowy – dla zwycięzców przewidujemy nagrody!

Górskie wycieczki. Beskidy to góry dla każdego. Piękne widoki, bogata roślinność i duża różnorodność szklaków turystycznych o różnym stopniu trudności to wymarzone warunki nawet dla najmłodszych miłośników aktywnej turystyki. Pewnego dnia wybierzemy się na górską wycieczkę - oczywiście pod opieką przewodnika. Plecak na plecy - ruszamy! Trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte - wszędzie kryje się magia gór.

Wodne szaleństwo. Zabierzemy Was do aquaparku w Hotelu Gołębiewski. Baseny, zjeżdżalnie, rwąca rzeka - to wszystko na Was czeka! Zabawy będzie co niemiara! Zajęcia odbywają się pod czujnym okiem ratownika WOPR i naszej kadry.

Bajeczna Ciuchcia. Zapraszamy Was na przejażdżkę specjalną ciuchcią turystyczną. Będziemy z niej podziwiać piękne zakątki rozległej Wisły i wspólnie odkrywać interesujące do odwiedzenia miejsca. Warto lepiej poznać Wisłę latem!

Zajęcia integracyjne. Specjalność działu team building przenieśliśmy na obozy dla dzieci. Efekt jest nadzwyczajny. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają i zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat.

Zabawy i gry terenowe. Weźmiemy udział w grach terenowych ze wskazówkami. Zaopatrzeni w mapę, tajemnicze informacje i kompas spróbujemy poszukać magicznego skarbu!

Ponadto w programie:

 • wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • dyskoteki z motywem przewodnim
 • gry sportowe
 • wieczorne czytanie bajek
 • gry planszowe, zgadywanki i quizy
 • seanse najpiękniejszych filmów i bajek dla dzieci

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu (kilkugodzinna wycieczka) -  60 zł
 • płyta ze zdjęciami z obozu - 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy - 100 zł

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • ulubione kolekcje zabawek, mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii

 

 

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Wisła Pensjonat Słoneczny Gród,Kopydło 58, 43-460 Wisła Własny 16:00 10:00 0 PLN
2 Częstochowa DOJAZD:parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice POWRÓT:parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź Autokar 11:40 14:15 118 PLN
3 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 04:30 21:00 198 PLN
4 Katowice parking przy McDonald's, DOJAZD:al.Górnośląska 40A, kierunek Kraków POWRÓT:parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 13:40 12:30 98 PLN
5 Kraków Stacja Paliw Arge, ul.Opolska 60 , 31-277 Autokar 13:30 12:45 128 PLN
6 Leszno parking przy hali Trapez, al. Konstytucji 3 Maja Autokar 08:55 17:50 188 PLN
7 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:30 16:25 168 PLN
8 Opole stacja paliw LOTOS, ul.Posiłek 1A, Rogów Opolski 47-300 Autokar 11:50 14:00 158 PLN
9 Poznań tzw. „Dworzec Letni“, ul. Dworcowa 1 Autokar 07:00 19:15 188 PLN
10 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 198 PLN
11 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, Toruń 87-100 Autokar 07:00 19:00 178 PLN
12 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 07:30 18:10 188 PLN
13 Wrocław parking przy McDonald's,ul. Czekoladowa 7, Bielany Wrocławskie Autokar 11:15 15:35 178 PLN
14 Białystok Negocjowany
15 Bydgoszcz Negocjowany
16 Olsztyn Negocjowany
17 Lublin Negocjowany

Pensjonat Słoneczny Gród w Wiśle

Pensjonat Słoneczny Gród. Położony w dzielnicy Wisły Kopydło. Do dyspozycji wygodne, klimatyczne pokoje 3-, 4- i 5-osobowe z łazienkami. Bezpieczny, ogrodzony teren przystosowany do wypoczynku dzieci i młodzieży. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.
http://www.slonecznygrod.pl/

 

ul. Kopydło 58, Wisła
 

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu (kilkugodzinna wycieczka) -  60zł 

Malowniczy ogród zoologiczny położony na 1,5ha terenu posiadający 3km przyrodniczych ścieżek edukacyjnych. To fantastyczna możliwość na obcowanie z naturą na wyciągnięcie ręki. Na rozległym terenie parku, na łonie przyrody żyjącej swoim rytmem można podziwiać, karmić, głaskać dziką zwierzynę: żubry, jelenie szlachetne, sarny, daniele, kozy i muflony. Główną atrakcją parku jest stacja ptaków drapieżnych i sowiarnia, które są obsługiwane przez wykwalifikowanych sokolników.  Do dyspozycji najmłodszych Gości również: plac zabaw, bajkowa alej z ruchomą ekspozycją, polana piknikowa i urocze miejsca widokowe.