Kolonia Przebojowych Dziewczynek w Górach

Wiek: 5-9 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. ZDZ 26.06-07.07.2017 - -
2. ZDZ 08.07-19.07.2017 - -
3. ZDZ 20.07-31.07.2017 - -
4. ZDZ 01.08-12.08.2017 -
5. ZDZ 13.08-24.08.2017 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 5 lat do 9 lat
Opis

Wszystkie wielbicielki przygód, przyrody, bajek i zabaw tylko dla dziewczyn zapraszamy na niezapomniany pierwszy obóz. Będziecie rysować, biegać, rzeźbić, malować, bawić się, tańczyć i grać. Spotkacie nowe koleżanki i kolegów i poznacie niesamowity świat samodzielnych wakacyjnych wyjazdów.

 

Opis programu

Dzień Kulinarny. Wszystkie uwielbiamy pałaszować różne słodkości i pić pyszne soczki. Zanim jednak zabierzemy się do pracy, trzeba będzie rozszyfrować starodawny przepis na najpyszniejsze na świecie ciasteczka, który ktoś przed nami chciał zataić… A czy na pewno mamy wszystkie składniki? Być może ich też trzeba będzie poszukać. Wtedy nareszcie zabierzemy się do mieszania, miksowania, doprawiania, pieczenia, ozdabiania i oczywiście smakowania.

Dzień Survivalu. Dziś każda z Was może zdobyć tytuł odważnej dziewczyny. Wybierzemy się na wyprawę do lasu, gdzie będą na nas czekać prawdziwe survivalowe wyzwania. Po drodze nauczymy posługiwać się mapą i kompasem. Dowiemy się także, jak zbudować szałas. Poznamy także zasady odpowiedniego zachowania w lesie, aby nie płoszyć zwierząt.

Dzień Sztuki. Kredki, ołówki, farbki, kolorowe włóczki i koraliki, masa solna, plastelina, papier kolorowy, karton, guziczki… Z tych wszystkich przedmiotów wyczarujemy piękne pacynki i figurki i zbudujemy własny teatrzyk. Napiszemy scenariusz i wystawimy sztukę dla całego obozu. Wieczorem odbędzie się obozowy konkurs talentów, w którym każdy będzie mógł wystąpić. Wolisz zaśpiewać jak Violetta czy zatańczyć jak Myszka Angelina? Wybór należy do Ciebie!

Dzień Sportu. To będzie dzień intensywnych ćwiczeń: wesoły fitness przy muzyce, lekcja kręcenia hula hop, a do taneczne pląsy, rzuty i skoki. Rozegramy też obozową olimpiadę sportową z nagrodami dla zwycięzców. Dowiemy się także, czym jest prawdziwa olimpiada, kiedy się odbywa i ile medali zdobyła Justyna Kowalczyk.

Dzień Rękodzieła. Poranny spacer po okolicy będzie okazją do zbierania materiałów na zajęcia florystyczne. Polne kwiaty, trawy, listki, gałązki… Zrobimy kolorowe i niepowtarzalne bukiety z polnych kwiatów. Pozostałe rzeczy przydadzą nam się do namalowania ogromnego wspólnego pejzażu, który wykonamy metodą kolażu: będziemy naklejać, posypywać, wycinać, a pędzle zastąpimy… własnymi dłońmi i stopami. A kiedy już zmyjemy z siebie farbę, zrobimy przepiękne bransoletki z kolorowych koralików i cekinków.

Dzień Elegancji. Po intensywnym tygodniu spędzonym na obozie należy nam się porządna dawka relaksu! Urządzimy małe SPA: będą maseczki na buzię i dłonie, czesanie fantazyjnych fryzur i malowanie paznokci na wszystkie kolory świata. Nauczymy się też przyrządzać własne perfumy z ulubionych zapachów. Przygotujemy też swoje kreacje do sesji zdjęciowej… no chyba że znikną w niewyjaśnionych okolicznościach i trzeba je będzie wytropić… Dzisiejsze księżniczki są jednak o wiele bardziej zaradne, niż kiedyś i same potrafią znaleźć swoje zguby! Jak na piękne młode damy przystało, odbędziemy też mały trening savoir-vivre’u i poznamy kilka podstawowych zasad dobrego zachowania.

Dzień Magiczny. Szelest sowich skrzydeł za oknem zwiastuje coś niezwykłego… Po przydziale do odpowiedniej grupy magicznej odbędą się lekcje wróżbiarstwa, latania na miotle, zielarstwa i opieki nad magicznymi stworzeniami. Ucz się pilnie, aby nie zostać mugolem!

Dzień po Angielsku. One little, two little, three little mountains… Spróbujemy nauczyć się kilku angielskich słówek i zwrotów o górach i wakacjach. Postaramy się zapamiętać także piosenki i wierszyki z wesołych kreskówek i zbudujemy własną makietę London Eye. Dziś wszystko będzie po angielsku!

Górskie wycieczki.  Beskidy to góry dla każdego. Piękne widoki, bogata roślinność i duża różnorodność szklaków turystycznych o różnym stopniu trudności to wymarzone warunki nawet dla najmłodszych miłośników aktywnej turystyki. Pewnego dnia wybierzemy się na górską wycieczkę - oczywiście pod opieką przewodnika. Plecak na plecy - ruszamy! Trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte - wszędzie kryje się magia gór.

Wodne szaleństwo. Zabierzemy Was do aquaparku w Hotelu Gołębiewski. Baseny, zjeżdżalnie, rwąca rzeka - to wszystko na Was czeka! Zabawy będzie co niemiara! Zajęcia odbywają się pod czujnym okiem ratownika WOPR i naszej kadry.

Bajeczna Ciuchcia. Zapraszamy Was na przejażdżkę specjalną ciuchcią turystyczną. Będziemy z niej podziwiać piękne zakątki rozległej Wisły i wspólnie odkrywać interesujące do odwiedzenia miejsca. Warto lepiej poznać Wisłę latem!

Zajęcia integracyjne. Specjalność działu team building przenieśliśmy na obozy dla dzieci. Efekt jest nadzwyczajny. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają i zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat.

Zabawy i gry terenowe. Weźmiemy udział w grach terenowych ze wskazówkami. Zaopatrzeni w mapę, tajemnicze informacje i kompas spróbujemy poszukać magicznego skarbu!

Ponadto w programie:

 • wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • dyskoteki z motywem przewodnim
 • gry sportowe
 • wieczorne czytanie bajek
 • gry planszowe, zgadywanki i quizy
 • seanse najpiękniejszych filmów i bajek dla dzieci

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu (kilkugodzinna wycieczka) -  60 zł
 • płyta ze zdjęciami z obozu - 29,90 zł
 • pakiet przygodowy - 100 zł

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • ulubione kolekcje zabawek, mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii

 

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Wisła Pensjonat Słoneczny Gród,Kopydło 58, 43-460 Wisła Własny 16:00 10:00 0 PLN
2 Częstochowa DOJAZD:parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice POWRÓT:parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź Autokar 11:40 14:15 118 PLN
3 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 04:30 21:00 198 PLN
4 Katowice parking przy McDonald's, DOJAZD:al.Górnośląska 40A, kierunek Kraków POWRÓT:parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 13:40 12:30 98 PLN
5 Kraków Stacja Paliw Arge, ul.Opolska 60 , 31-277 Autokar 13:30 12:45 128 PLN
6 Leszno parking przy hali Trapez, al. Konstytucji 3 Maja Autokar 08:55 17:50 188 PLN
7 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:30 16:25 168 PLN
8 Opole stacja paliw LOTOS, ul.Posiłek 1A, Rogów Opolski 47-300 Autokar 11:50 14:00 158 PLN
9 Poznań tzw. „Dworzec Letni“, ul. Dworcowa 1 Autokar 07:00 19:15 188 PLN
10 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 198 PLN
11 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, Toruń 87-100 Autokar 07:00 19:00 178 PLN
12 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 07:30 18:10 188 PLN
13 Wrocław parking przy McDonald's,ul. Czekoladowa 7, Bielany Wrocławskie Autokar 11:15 15:35 178 PLN
14 Białystok Negocjowany
15 Bydgoszcz Negocjowany
16 Olsztyn Negocjowany
17 Lublin Negocjowany

Pensjonat Słoneczny Gród w Wiśle

Pensjonat Słoneczny Gród. Położony w dzielnicy Wisły Kopydło. Do dyspozycji wygodne, klimatyczne pokoje 3-, 4- i 5-osobowe z łazienkami. Bezpieczny, ogrodzony teren przystosowany do wypoczynku dzieci i młodzieży. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.
http://www.slonecznygrod.pl/

 

ul. Kopydło 58, Wisła
 

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu (kilkugodzinna wycieczka) -  60zł 

Malowniczy ogród zoologiczny położony na 1,5ha terenu posiadający 3km przyrodniczych ścieżek edukacyjnych. To fantastyczna możliwość na obcowanie z naturą na wyciągnięcie ręki. Na rozległym terenie parku, na łonie przyrody żyjącej swoim rytmem można podziwiać, karmić, głaskać dziką zwierzynę: żubry, jelenie szlachetne, sarny, daniele, kozy i muflony. Główną atrakcją parku jest stacja ptaków drapieżnych i sowiarnia, które są obsługiwane przez wykwalifikowanych sokolników.  Do dyspozycji najmłodszych Gości również: plac zabaw, bajkowa alej z ruchomą ekspozycją, polana piknikowa i urocze miejsca widokowe.