Obóz Nauki Pływania z Piłką Nożną

Wiek: 7-12 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. NPP 26.06-07.07.2017 - -
2. NPP 08.07-19.07.2017 - -
3. NPP 20.07-31.07.2017 - -
4. NPP 01.08-12.08.2017 -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 7 lat do 12 lat
Opis

Zapraszamy wszystkich młodych sportowców na obóz nauki pływania z piłką nożną, gdzie będą mogli zacząć swoją pływacką przygodę dopełniając ją treningami piłki nożnej.

Węgierska Górka w Beskidach  to przepiękne widoki, górskie szczyty, gęste lasy i szum rzeki Soły. Miejscowość jest znana ze swojego sportowego charakteru, gdzie ćwiczą kluby sportowe z całej Polski, dlatego i my do nich dołączymy!

Obóz jest skierowany do dzieci, które nie potrafią pływać lub pływają bardzo słabo, a oprócz tego kochają piłkę nożną, ruch i dobrą zabawę. Duża dawka sportowych atrakcji uzupełniana klasycznymi przygodowymi propozycjami to gwarancja udanych wakacji!

 

Opis programu

Obóz daje możliwość bezpiecznej i profesjonalnej nauki pływania (co najmniej 15 h zajęć w wodzie podczas całego obozu). Prowadzony jest przez doświadczonych instruktorów i trenerów, którzy przełamią ewentualny lęk przed wodą i pomogą w zdobywaniu nowych umiejętności. Zajęcia rozpoczynać będziemy od rozgrzewki "na sucho", a trening w wodzie poprowadzimy na strzeżonej pływalni, z podgrzewaną i ozonowaną wodą.

Pływanie możemy polecić każdemu dziecku! Zajęcia na pływalni są doskonałą zabawą! Dzieciaki, które mają możliwość wczesnego oswojenia się z wodą, są bardziej zahartowane, zdrowsze i bardziej sprawne.

Oprócz intensywnych zajęć na pływalni młodzi sportowcy wezmą udział w treningach piłki nożnej i pasjonujących rozgrywkach sportowych. Do dyspozycji Uczestników trawiaste boisko na terenie obiektu.

Rozgrzewka na sucho. Jest bardzo ważna i nie wolno o niej zapominać. Rozgrzewka może mieć różny charakter, a także składać się z różnych zestawów ćwiczeń. Instruktorzy przed każdym wejściem do wody prowadzić będą przyjemne ćwiczenia dostosowane do wieku i możliwości Uczestników.

Nauka pływania. W bezstresowej i przyjaznej atmosferze będziemy oswajać się z wodą i poznawać różne style pływackie - zaczniemy od grzbietu, który uznawany jest za najłatwiejszy styl. Po opanowaniu jego podstaw przyjdzie czas na kraul (styl dowolny). Mali pływacy wykorzystywać będą deski i inne pomoce, które zdecydowanie ułatwią wykonywanie ćwiczeń. Każda lekcja będzie się składać z: rozgrzewki na lądzie, rozgrzewki w wodzie, ćwiczeń technicznych, ćwiczeń rozluźniających, zabawy w wodzie. Wszystkie zajęcia prowadzone będą oczywiście pod okiem ratownika WOPR i instruktora.

Gry i zabawy w wodzie. Chwilą wytchnienia w codziennym treningu będą rozmaite gry i zabawy w basenie. Wodna piłka siatkowa, łowienie krążka, wyścigi z deską - to wszystko pomoże nam w doskonaleniu zdolności motorycznych, a przy okazji da dużo dobrej zabawy!

Historia i idole. Czy wiesz, że w 1869 roku w Londynie powstało pierwsze towarzystwo pływackie i rozegrano pierwsze zawody? Jakim stylem pływa Paweł Korzeniowski? Ile medali w swojej karierze zdobyła Otylia Jędrzejczak? W programie prelekcja dotycząca historii pływania i sylwetki najznakomitszych pływaków świata.

Jak to robią najlepsi. Na podstawie filmowych relacji z zawodów pływackich Uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się jak pływają najlepsi. Na koniec obozu zostaną zorganizowane obozowe minimistrzostwa pływackie, wyłonimy najlepszych pływaków, których nagrodzimy pucharem.

Piłka nożna. Codzienne ćwiczenia taktyki, doskonalenie techniki gry i podań, gra ofensywna i defensywna, trening zwodów i strzałów. Nie zabraknie także przygotowania kondycyjnego oraz lekcji zasad sędziowania meczu. W chwilach wytchnienia będziemy prowadzić niekończące się dyskusje o tym, kto jest obecnie najlepszym graczem na świecie i poznamy sylwetki najwybitniejszych piłkarzy.

Drużyna. Piłka nożna to gra zespołowa. Przyłożymy więc bardzo dużą wagę do stworzenia zgranej i dobrze współpracującej drużyny. Przeprowadzimy specjalne zabawy integracyjne, które pomogą nam lepiej się poznać i stworzyć obozową drużynę marzeń.

Zajęcia ogólnosportowe. Aby wzmocnić siłę mięśni i poprawić kondycję Uczestnicy wezmą udział w różnych zajęciach ogólno sportowych - poranna rozgrzewka, gry zespołowe, wyścigi i konkursy z nagrodami - to wszystko czeka na naszych małych sportowców.

Moc atrakcji. Wybierzemy się  na całodzienną wycieczkę podczas, której wjedziemy kolejką na malowniczą Górę Żar. Na miejscu czekać będzie na nas duża dawka adrenaliny - park linowy Trollandia, zjeżdżalnia pontonowa i tor saneczkowy! Po szaleństwach sportowych zwiedzimy Żywiec, a tam Zamek Habsburgów i Rynek. Będziecie mieć też chwilę dla siebie smiley

Wyprawa na Baranią Górę. Zaopatrzeni w suchy prowiant i dobry humor zdobędziemy najwyższy szczyt Beskidów. Gwarantujemy piękne widoki i ciekawe opowieści przewodnika Beskidzkiego!

Gry i zabawy terenowe. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w grach i zabawach terenowych wykorzystując umiejętności, których nauczą się w trakcie obozu. Za pomocą mapy i specjalnych wskazówek postarają się odkryć to, co czai się tuż za rogiem… W programie podchody i nocne „świetliki”.

Ponadto w programie:

 •  dyskoteki z motywem przewodnim
 •  ognisko z pieczeniem kiełbasek
 •  gry, zabawy i konkursy

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku, Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • aquapark Tatralandia - 150 zł 
 • płyta ze zdjęciami z obozu - 29,90 zł
 • pakiet przygodowy - 100 zł

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • wygodny ubiór (stroje niekrępujące ruchów) do ćwiczeń fizycznych (kilka na zmianę), dres sportowy, nieprzemakalną kurtkę sportową, obuwie sportowe
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki, okulary pływackie, klapki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
 • kompas, latarkę z zapasem baterii
 • osoby chętne na wycieczkę do aquparku Tatralandia powinny zabrać ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty

 

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Białystok Negocjowany
2 Bydgoszcz Negocjowany
3 Częstochowa DOJAZD:parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice POWRÓT:parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź Autokar 11:40 14:15 118 PLN
4 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 04:30 21:00 198 PLN
5 Katowice DOJAZD:parking przy McDonald's, al.Górnośląska 40A, kierunek Kraków POWRÓT:parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 13:40 12:30 98 PLN
6 Kraków Stacja Paliw Arge, ul.Opolska 60 , 31-277 Autokar 13:30 12:45 128 PLN
7 Leszno parking przy hali Trapez, al. Konstytucji 3 Maja Autokar 08:55 17:50 188 PLN
8 Lublin Negocjowany
9 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:30 16:25 168 PLN
10 Olsztyn Negocjowany
11 Opole stacja paliw LOTOS, ul.Posiłek 1A, Rogów Opolski 47-300 Autokar 11:50 14:00 158 PLN
12 Poznań tzw. „Dworzec Letni“, ul. Dworcowa 1 Autokar 07:00 19:15 188 PLN
13 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 198 PLN
14 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, Toruń 87-100 Autokar 07:00 19:00 178 PLN
15 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 07:30 18:10 188 PLN
16 Węgierska Górka OW Azalia,Parkowa 3, 34-350 Węgierska Górka Własny 16:00 10:00 0 PLN
17 Wrocław parking przy McDonald's,ul. Czekoladowa 7, Bielany Wrocławskie Autokar 11:15 15:35 178 PLN

Ośrodek Wczasowy Azalia

Ośrodek Wczasowy Azalia w Węgierskiej Górce. Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4-, 5- osobowych o hotelowym standardzie z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duży, ogrodzony zielony teren, boiska do siatkówki, boisko do piłki nożnej, basen zewnęrzny, sala fitness, sale warsztatowe, bilard, ping - pong i wiele innych atrakcji.  Reszta obiektów sportowych jest oddalona od ośrodka o około 1km.Strona obiektu: http://www.azalia.beskidy.info.pl

 

Ocena hotelu

Ocena hotelu według Kompasu

ul. Parkowa 3 , 34-350 Węgierska Górka 
 

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Aquapark Tatralandia - Liptovsky Mikulasz - 150 zł  

Kompleks basenów koło Liptowskiego Mikulasza na Słowacji. Gwaranacja wyśmienitej zabawy. Do dyspozyji: baseny, zjeżdżalnie, wyspa piratów i wiele innych atrakcji.