Obóz RPG Tol Calen

Wiek: 14-20 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. RPG 26.06-07.07.2017 - -
2. RPG 08.07-19.07.2017 -
3. RPG 20.07-31.07.2017 - -
4. RPG 01.08-12.08.2017 - -
5. RPG 13.08-24.08.2017 -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 14 lat do 20 lat
Opis

Witajcie w Tol Calen - świecie z długą i barwną historią, kształtowaną przez niezliczone rzesze graczy i mistrzów gry (MG) naszych wyjątkowych obozów RPG. I Ty możesz kreować niezwykły świat Tol Calen - możesz wpływać na jego dzieje i przeżywać wciąż nowe, zapierające dech w piersiach przygody pełne brawurowych potyczek, misternych intryg, niezwykłych zagadek i zaskakujących zwrotów akcji! Witaj na nowym Tol Calen! 

 

Opis programu

Po blisko wieku wojen, powstań i buntów ranne Tol Calen dochodzi do siebie. Wraz z powrotem Boga-Cesarza na horyzoncie pojawiła się łuna jutrzenki i zapowiedź lepszych czasów – powrotu starych wartości, porządku i ładu. Cesarz zapowiedział szereg reform, które mają doprowadzić do odbudowy Cesarstwa, a także wprowadzić jego mieszkańców w erę spokoju i dobrobytu.

Zakon Nyr-Fold upadł, a na jego miejscu pojawiła się Druga Kapituła Magów z Aureosem na czele jako Arcymagiem, która zrzesza wokół siebie magicznie uzdolnionych, zapewniając im bezpieczeństwo i możliwość kształcenia swych umiejętności. Równorzędnie powstał nowy Zakon – Skjaldborg, którego zadaniem jest pilnowanie porządku wśród magów w zgodzie z Kapitułą. Wiele organizacji, jak Katedra i Kaplica, ujrzało światło dzienne, a inne powróciły do Cesarstwa honorowane przez samego Cesarza, który solidnie zajął się odbudową swojej domeny. Zaczął od odbudowy starożytnych miast, które mają stać się nowymi miejscami przywracającymi stare tradycje i praworządność. Sam objął Tumstadt jako nową stolicę Cesarstwa Tol Calen i ogłosił szereg wypraw i ekspedycji, które zostaną wysłane do Karn, starej i opustoszałej stolicy, pogrążonej w głębi Puszczy, aby odkryć jego tajemnice.

Kiedy na Tol Calen zrobiło się względnie spokojnie, nad okolicznymi krainami zaczęły zbierać się ciemne chmury. Na dalekiej i mroźnej północy, na Archipelagu Skølmjar, można dostrzec ciągłe zimowe burze i grasujące dzikie zwierzęta, a także przestraszone klany Ligaturów, które różnie interpretują te znaki. Marynarze, schodzący z pokładu Chwarnego Sztokfisza, rozsiewają dziwne informacje o dalekim Hikuni. Mówią o wojnie domowej i dziwnych istotach zamieszkujących tamtejsze gorące lasy. Velasquezowie wracający z Kolonii głoszą plotki o niedobitkach Szafirowych, którzy nadal knują przeciwko Cesarstwu, ale tym razem daleko od niego, bo aż na Al-Sadiji. Tam podobno osiedlili się i założyli własną ostoję.

Mędrcy interpretują te znaki różnorako, ale wszyscy są zgodni co do jednego: nadchodzące wydarzenia zdecydują o losie świata i ustabilizują go na dobre.

Sesje RPG. W grach wyobraźni uczestnicy stworzą wymyślone przez siebie postaci i będą je odgrywać w trakcie przygód, prowadzonych przez mistrzów gry. Sesje będą prowadzone w stylu dobranym do oczekiwań graczy, w autorskim systemie Tol Calen.

LARP-y. Skrót od Live Action Role Playing Games oznacza gry terenowe - wcielanie się w postać nie tylko słowem, ale też ubiorem i mową ciała. LARP-y będą organizowane dla wszystkich graczy, a współpraca przy rozwiązywaniu zagadek czy pokonywaniu problemów dostarczy im mnóstwa wrażeń. Niektóre z LARP-ów będą związane z fabułą obozów, a inne będą ciekawą odskocznią od Tol Calen. Zapewniamy podstawowe elementy stroju i jednocześnie zachęcamy do zabierania własnych kostiumów i akcesoriów!

Szermierka. Korzystając ze sprawdzonych i całkowicie bezpiecznych mieczy otulinowych go-now, wprowadzimy Was w tajniki szlachetnej sztuki fechtunku. Poznacie podstawowe oraz zaawansowane techniki ataku i obrony, rozwiniecie koordynację i równowagę ciała, weźmiecie udział w pojedynkach, nauczycie się działać wspólnie w trakcie walk terenowych typu Battle i Capture the Flag, a także poczujecie się jak bohaterowie opowieści, odgrywając bitwy ze scenariuszem.

Łucznictwo. Poznacie tajniki, tak teoretyczne jak i praktyczne, tej odwiecznej sztuki! Z jakich elementów składa się łuk? Jak należy go pielęgnować? Jak daleko niósł? Jakich grotów używano na przestrzeni wieków? Z jakiego drewna łuk powinien być przygotowany? Wszystkiego dowiecie się na prelekcji, by móc potem spróbować swoich sił w strzelaniu do tarczy!

Gry i zabawy towarzyskie. W ramach oddechu od wszechogarniającego świata wyobraźni będzie można oddać się rozgrywkom karcianym (Dixit, Once upon a Time, Gobliny, Magic: The Gathering), planszowym (Ghost Stories, Runescape i inne), a także wziąć udział w grach i zabawach integracyjnych. Zachęcamy do zabierania własnych talii i gier.

Prelekcje. Podczas prelekcji poznacie Tol Calen, a starzy wyjadacze poznają nowe smaczki dotyczące świata, który przecież co roku zmienia się pod wpływem decyzji graczy. Prelekcje z elementami praktycznymi nauczą Was, jak wiarygodnie odgrywać postać i pozwolą lepiej wczuć się w stworzonych wcześniej bohaterów. Poznacie także sztuczki, które można stosować jako mistrz gry w trakcie sesji, które poprawią jakość zarówno prowadzenia, jak i rozszyfrowywania zamiarów MG.

Warsztaty. W trakcie zajęć stworzycie coś z niczego - z podstawowych materiałów zrobicie zarówno elementy strojów, które wykorzystacie potem na LARP-ach, jak i tzw. „hand-outy”, czyli przedmioty przenikające ze świata wyobraźni do świata realnego - akcesoria, rekwizyty czy dodatki do strojów.

Projekcje filmów. Oglądając filmy nakręcone w różnych konwencjach (od fantasy po science-fiction) pokonacie trudności w zrozumieniu podstaw i założeń różnych światów RPG. Po obserwacji aktorów wcielających się w role bohaterów walczących o przetrwanie w zróżnicowanych warunkach odbędą się panele dyskusyjne, dzięki czemu z każdej projekcji wyciągnięcie więcej!

Magia gór. Wakacje w Zakopanem to wyjątkowy pretekst, aby rozkoszować się niezwykłą przyrodą Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz świetnie przygotowanymi górskimi szlakami. Najpierw porozmawiamy oczywiście o bezpieczeństwie w górach i ważnej roli TOPR-u, a potem wybierzemy się na piesze wycieczki. Wszystkie wycieczki piesze będą dostosowane do panujących danego dnia warunków pogodowych oraz kondycji fizycznej naszych Uczestników.

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł). 

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty: 

  • park linowy – 50 zł
  • wycieczka do Morskiego Oka – 60 zł
  • wycieczka do parku wodnego Tatralandia – 150 zł
  • płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł
  • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł 

 

Co zabrać
  • wszystko, co pomoże Wam wczuć się w klimat (stroje, ozdoby) oraz to, co zwykle zabieracie na sesje
  • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
  • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
  • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
  • osoby chętne na wycieczkę do Parku Wodnego Tatralandia powinny zabrać ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty oraz strój kąpielowy/kąpielówki i klapki

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Murzasichle Dom pod Lasem,Murzasichle, ul. Sądelska 127 a Własny 16:00 10:00 0 PLN
2 Częstochowa DOJAZD:parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice POWRÓT:parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź Autokar 11:40 14:15 138 PLN
3 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 04:30 21:00 198 PLN
4 Katowice DOJAZD:parking przy McDonald's, al.Górnośląska 40A, kierunek Kraków POWRÓT:parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 13:40 12:30 128 PLN
5 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 Autokar 15:10 10:55 118 PLN
6 Leszno parking przy hali Trapez, al. Konstytucji 3 Maja Autokar 08:55 17:50 188 PLN
7 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:30 16:25 168 PLN
8 Opole stacja paliw LOTOS, ul.Posiłek 1A, Rogów Opolski 47-300 Autokar 11:50 14:00 158 PLN
9 Poznań tzw. „Dworzec Letni“, ul. Dworcowa 1 Autokar 07:00 19:15 188 PLN
10 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 198 PLN
11 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, Toruń 87-100 Autokar 07:00 19:00 178 PLN
12 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 08:45 17:45 198 PLN
13 Wrocław parking przy McDonald's,ul. Czekoladowa 7, Bielany Wrocławskie Autokar 11:15 15:35 178 PLN
14 Białystok Negocjowany
15 Bydgoszcz Negocjowany
16 Olsztyn Negocjowany
17 Lublin Negocjowany
18 Rzeszów Negocjowany

Dom pod Lasem

Dom pod Lasem. Niezwykle klimatyczny pensjonat znajdujący się w najwyżej położonym punkcie miejscowości Murzasichle (k. Zakopanego), skąd roztacza się przepiękny widok na Tatry Słowackie, Wysokie i Giewont. Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4- i 5-osobowych z łazienkami. Pensjonat ma własną stołówkę, sale świetlicowe, dużo zielonego terenu, zadaszony grill. http://www.dompodlasem.com.pl/

 

ul. Sądelska 127a, 34-531 Murzasichle

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Park Linowy Stary Bór - 50 zł 
Miejsce stworzone dla osób lubiących zabawy z adrenaliną, ale również miłośników natury. Położony na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, zbudowany w sposób współgrający z przyrodą i szeroko pojętą ekologią. Do dyspozycji 3 różnorodne trasy dla dzieci i dorosłych, 3 kolejki tyrolskie, kilkadziesiąt przeszkód i mostów na wysokości. Oczywiście wszystko jest bezpieczne! Każdy Uczestnik założy odpowiednie uprzęże i kaski i przejdzie szkolenie pod czujnym okiem Instruktorów.

Wycieczka do Morskiego Oka - 60 zł  
Morskie Oko to największe i najpiękniejsze jezioro tatrzańskie, otoczone najwyższymi szczytami Tatr Polskich. To miejsce całkowicie niezwykłe, o wielu obliczach, zależnych od pory roku, dnia, pogody. Trasa do samego Morskiego Oka przebiega wygodną, asfaltową drogą. Na trasie wycieczki znajduje się m.in. malowniczy wodospad Wodogrzmoty Mickiewicza. Po dotarciu do Morskiego Oka możemy pójść na spacer dookoła jeziora, a także udać się do położonego nieco wyżej Czarnego Stawu.

Wycieczka do parku wodnego Tatralandia - 150 zł 
Słowacki Aquapark Tatralandia oferuje 14 basenów (w tym 9 całorocznych) ze słoną wodą morską wodą termalną i krystalicznie czystą wodą o temperaturze do 36°C. Dzieci i dorośli mogą się wyszaleć i zrelaksować o każdej porze roku. 5 zjeżdżalni całorocznych + 21 letnich rur i zjeżdżalni.
.