Obóz Vlogerów

Wiek: 13-19 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. VLO 08.07-19.07.2017 -
2. VLO 20.07-31.07.2017 -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 13 lat do 19 lat
Opis

Vlogi to dzienniki XXI wieku! Wszyscy je oglądamy. To z nich czerpiemy wiedzę o świecie na interesujące nas tematy. Dzisiaj każdy z nas może zacząć tworzyć materiały na YouTube i przeróżne portale tematyczne. Możemy tworzyć vlogi publicystyczne, zajmować się komentowaniem zjawisk społęcznych czy kulturalnych, tworzyć programy naukowe, publikować swoją twórczość lub zajmować się komentarzem gier wideo lub wydarzeń sportowych. Dobry vloger musi posiadać szereg umiejętności, fajne pomysły i nieco talentu smiley Od znajomości sprzętu technicznego, poprzez planowanie i realizację swoich idei, po umiejętność zmontowania swojego filmu i przedstawienia go światu! Chcesz dołączyć do tego ekscytującego nurtu w nowej rzeczywistości? Właśnie o tym jest ten obóz!

 

Opis programu

Vlog non-stop. Nauka vlogowania poprzez praktykę. Podczas obozu zrealizujemy szereg mniejszych i większych projektów, na których zdobędziemy cenne doświadczenie. Prowadzenie vloga obozowego, burza mózgów w celu stworzenia świetnych idei na kanały YouTube, próba zarejestrowania vinesów, letsplayów, doświadczeń naukowych, naszych własnych pomysłów i całego szerokiego spektrum twórczości, a nawet dziennikarstwa internetowego, a także słów kilka o subskrybcjach, sposobach pozyskiwania nowych wyświetleń i magii youtubowania.

Na żywo z vlogerem! Stuu, Wardęga, Karolek, reZigiusz, Arhn.eu, GramPaula... A Ty którego vlogera lubisz oglądać najbardziej? Na obozie będzie okazja poznać lepiej vlogera, który zdobył już popularność i uznanie w sieci, a jego oglądalność liczona jest w tysiącach, setkach tysięcy odbiorców. Z zaproszonym przez nas gościem spotkacie się oczywiście na żywo! Będzie okazja pogadać o tym, co nas kręci, jak z powodzeniem działać w sieci, jak zdobyć wiernych subskrybentów. Może uda nam się stworzyć coś razem? Na razie nasz tajemniczy vloger pozostanie niespodzianką smiley

Video-streaming 4fun. Kręci Cię robienie streamingu z fajnych wydarzeń? Dzisiaj to nic trudnego. Jeśli masz trochę odwagi i dobrą gadkę, poprowadzisz taki live bez problemu. To będzie niezła przygoda dla całego obozu: bierzesz telefon lub tablet z dobrym Wi-Fi i idziesz w teren... Reszta ekipy ogląda, komentuje i po prostu dobrze się bawi. Na wnioski przyjdzie czas później smiley

W świecie internetowego filmowca. Praca ze sprzętem rejestrującym dźwięk i obraz, kręcenie przygotowanego materiału w różnych warunkach, prawidłowe ujęcia filmowe. Ponadto lekcja ogarniania sprzętu, czyli bliższe poznanie tego, co może się nam przydać: wysokiej jakości cyfrówki, zoomy, blendy, softboxy, tła, profesjonalne kamery, mikrofony, tyczki, statywy.

Tworzenie treści internetowej. Wbrew pozorom zazwyczaj nie wystarcza zwyczajnie włączyć kamerę i mówić, co nam ślina na język przyniesie, aby zostać celebrytą w sieci smiley Dobrze jest mieć jakiś plan na siebie, temat, ideę wizerunku i treści do przekazania. Pogadamy o tym, co nas kręci, poszukamy mocnych inspiracji, nagramy próbne vlogi. Z dnia na dzień będziemy doskonalić nasz vlogerski warsztat, rozwijać skrzydła i zdobywać oglądalność w sieci.

Montaż. ABC sztuki montażu zarówno na prostych, jak i tych bardziej zaawansowanych programach. Nieco poćwiczymy "na żywca" i będziemy montować nasze materiały w takim sposób, aby utrzymać uwagę widza, stworzyć dla niego atrakcyjny, dynamiczny i sensowny obraz.

Autoprezentacja. Przedstawienie swojej osoby to niezwykle ważna sprawa w dzisiejszych czasach. Zapraszamy na warsztaty, gdzie popracujemy nad mimiką, dykcją, przyruchami - wszystko przyda się przed kamerą. Pomyślimy też nad budowaniem tożsamości w sieci i budowaniem atrakcyjnego wizerunku. Sam decyduj, ile chcesz o sobie ujawnić, czy vlog będziesz prowadzić pod pseudonimem, czy własnym nazwiskiem.

Vlogosfera. Poznamy również najciekawsze materiały vlogerskie i youtuberskie, zrobimy dyskusję o tych najsławniejszych, najlepszych i najsłabszych (naszym zdaniemsmiley). Prześledzimy zjawisko hejterstwa, wytropimy naśladowców, odkopiemy najlepsze kąski internetowych hitów. A może nagramy jakąś fajną parodię?

Bezpieczeństwo w sieci. Działania w sieci to nie tylko możliwości, ale też zagrożenia. Poznaj je i naucz się omijać, aby chronić siebie, swoją prywatność i swój komputer. Dowiedz się, jak zabezpieczyć swojego vloga, bloga, pocztę, konta na portalach społecznościowych...

Basen i plaża. W hotelu znajduje się niewielki kryty basen, z którego będzie można skorzystać w razie niepogody. W słoneczne dni natomiast będziemy kąpać się i opalać plażując nad jeziorem Tyrsko. Na hotelowym kąpielisku nad bezpieczeństwem Uczestników czuwa oczywiście ratownik WOPR.

Strefa rozrywki. Prócz masy warsztatów i aktywności twórczych, rozwijających przeróżne pasje, będzie też czas na integrację, odpoczynek oraz świetną zabawę!!! W propozycjach m.in. team building, gry terenowe, dyskoteki z motywem przewodnim, ogniska muzyczne, bilard, ping-pong, kryty basen, kręgielnia, wieczory filmowe, a także zawody sportowe, plażing, słoneczne kąpiele w jeziorze, spacery leśnymi ścieżkami oraz (dla chętnych) wypad na zwiedzanie wakacyjnego Olsztyna.

Zajęcia otwarte. Interkamp to interdyscyplinarna góra rozmaitości, dlatego naszym Uczestnikom proponujemy otwarty blok zajęć, podczas którego będzie można przekonać się, na czym polegają zajęcia programowe innych obozów. W ten sposób umożliwiamy poznanie kolejnej dziedziny sztuki, nową aktywność twórczą, a także dajemy szansę na odkrycie nowej Interkampowej pasji.

Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas kilkugodzinnego przeglądu warsztatowego, poszczególne obozy prezentują efekty swojej pracy twórczej. W pokazie biorą udział wszyscy Uczestnicy, ponadto zaproszenia otrzymają rodzice, znajomi, lokalne media oraz przedstawiciele środowiska artystycznego. W skład pokazu wchodzą m.in. filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, poczęstunek, pokazy mody i spektakle teatralne.

Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje skrzydlate Interkampki – nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie. Nagrody dedykowane są tym, którzy w szczególny sposób wyróżniają się pasją, chęcią rozwoju, postawą twórczą i zaangażowaniem.

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz lekarza obozowego, opiekę ratownika WOPR na kąpielisku, pakiet Uczestnika Interkampu, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

  • Obserwatorium i Planetarium w Olsztynie – 40 zł
  • park linowy – 50 zł
  • paintball – 80 zł
  • płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł
  • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

 

Co zabrać
  • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
  • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
  • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
  • jeżeli chcesz pracować na własnym sprzęcie, możesz zabrać laptop, tablet, aparat cyfrowy, kamerkę

 

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Częstochowa DOJAZD: parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kier. Łódź / POWRÓT: parking przy McDonald's, al. Wojska Polskiego 263/271, kier. Katowice Autokar 06:40 19:00 188 PLN
2 Gdańsk Dworzec PKS, ul. 3 Maja 12 Autokar 07:10 17:25 148 PLN
3 Katowice parking przy McDonald's, ul. Ofiar Katynia 5, kier. Opole Autokar 05:10 20:50 188 PLN
4 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul. Zakopiańska 62 Autokar 03:45 22:00 198 PLN
5 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 08:55 16:40 178 PLN
6 Poznań . Łączony 00:00 00:00 178 PLN
7 Toruń stacja paliw Orlen, ul. Słupska 1 Autokar 11:40 14:10 128 PLN
8 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od ul. Świętokrzyskiej) Autokar 10:50 16:10 178 PLN
9 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
10 Olsztyn, Hotel Manor Hotel Manor, ul. Kanarkowa 47, 11-041 Olsztyn Własny 16:00 10:00 0 PLN
11 Białystok Negocjowany
12 Bydgoszcz Negocjowany
13 Lublin Negocjowany

Hotel Manor

Hotel Manor w Olsztynie - położony bezpośrednio nad brzegiem jeziora Tyrsko, w otoczeniu mazurskich lasów. Uczestnicy zakwaterowani zostaną w komfortowych pokojach 3-, 4-, 5-osobowych (wyłącznie na pojedynczych łóżkach), z pełnym węzłem sanitarnym. Hotel oferuje bogatą infrastrukturę: restauracja hotelowa, windy, całodobowa recepcja, szatnia, kompleks sal konferencyjnych, kąpielisko strzeżone z ratownikiem WOPR, sprzęt wodny, piaszczysta plaża, sąsiedztwo lasu, malowniczy teren zielony, hotelowe boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej, zadaszona wiata grillowa, oranżeria, kryty basen i jacuzzi, kręgielnia, sala bilardowa i klubowa, sala do ping-ponga, Bajkolandia, Wi-Fi. Do dyspozycji obozów Interkamp kompleks w pełni wyposażonych sal warsztatowych i pracowni: sala taneczna,  pracownie plastyczne, komputerowe, salki ćwiczeniowe na zajęcia muzyczne, ciemnia fotograficzna, studio filmowe, studio fotograficzne i wiele innych. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci komórkowych.

 

Ocena hotelu

Ocena hotelu według Kompasu

ul. Kanarkowa 47, 11-041 Olsztyn

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Obserwatorium i Planetarium w Olsztynie - 40 zł

Masz ochotę odbyć fascynującą podróż w kosmos, zobaczyć tajemnice nieba i nieznane Ci dotąd gwiazdy? Zapraszamy do zabytkowej wieży ciśnień w Olsztynie, gdzie znajduje się drugie co do wielkości w Polsce Planetarium i Obserwatorium, wybudowane w hołdzie Mikołajowi Kopernikowi. Na miejscu czeka nas wirtualna podróż kosmiczna, zjawiska astronomiczne, wybór wystaw i filmów popularnonaukowych.

Leśny Park Linowy - 50 zł

Gotowi na przygodę? Leśny Park Linowy w Olsztynie znajduje się w lesie miejskim przy Stadionie Leśnym. Do wyboru kilka tras zręcznościowych o zróżnicowanym stopniu trudności: łatwa, średnia, trudna, a dla starszych i najodważniejszych ekstremum. W atrakcjach: trasa zjazdowa, ścianki wspinaczkowe, kładki, liny pionowe, obręcze, falochron, most birmański, drabinka alpinistyczna, siatki, tyczki, trapezy równoległe i wiele innych. Przed rozpoczęciem zajęć wszyscy zostaną wyposażeni w profesjonalny sprzęt asekuracyjny i przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa. Opiekę nad Uczestnikami sprawują wykwalifikowani instruktorzy wspinaczki.

Paintball - 80 zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania szybkich i samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki pełne adrenaliny i wyśmienitej zabawy. W cenie oczywiście przeszkolenie i opieka Instruktora! Zabawa dla Uczestników, którzy ukończyli 13 lat!