Obóz Windsurfingowy

Wiek: 13-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. WIN 26.06-07.07.2017 - -
2. WIN 08.07-19.07.2017 - -
3. WIN 20.07-31.07.2017 -
4. WIN 01.08-12.08.2017 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 13 lat do 18 lat
Opis

Półwysep Helski to zdecydowanie najlepsze miejsce w Polsce do uprawiania windsurfingu. Płycizny ciągnące się kilkaset metrów od brzegu, częste zachodnie wiatry i płaska woda - to brzmi jak idealne warunki do nauki. Obóz przeznaczony jest dla początkujących i średniozaawansowanych. W programie profesjonalne szkolenie ze sprzętem oraz cała masa energii, która da Wam zajawkę do pływania na cały rok!

 

Opis programu

Windsurfing w teorii. Zaczniemy od poznania sprzętu (rodzaje desek, żagli, masztów i wielu innych elementów), nauki prawidłowego taklowania pędnika oraz oczywiście zasad bezpieczeństwa (wszystkie zajęcia pod czujnym okiem instruktorów, obowiązkowo w kamizelkach oraz z zabezpieczeniem z brzegu – RIB). Dobrze też wiedzieć, skąd wieje wiatr i dlaczego nie da się pod niego płynąć, co to znaczy gdy wieje side-shore albo offshore i dlaczego hasło ‘25węzłów’ powoduje nagłe ożywienie wśród windsurferów. Nie zabraknie też niezbędnych informacji z meteorologii, a następnie poznamy się z największymi przyjaciółmi każdego windsurfera, czyli falami – skąd się biorą i czemu są fajne?

Zajęcia praktyczne. W czasie obozu odbędzie się 25 godzin zajęć z instruktorem. Zapewnimy Wam sprzęt (deski, żagle, pianki, trapezy oraz oczywiście sprzęt asekuracyjny). Będziemy uczyć od podstaw, a jeżeli pozwolą na to możliwości Uczestników, to wypróbujemy też startów z plaży, z wody, wchodzenia w ślizg, pływania w trapezie, aż w końcu wpinania się w strapy i zwrotów przez rufę. Układ zajęć każdego dnia może się zmieniać, w zależności od warunków wiatrowych i pogodowych. Może się więc okazać, że jednego dnia nie zejdziemy na wodę, aby następnego pływać 5 godzin – co nauczy nas niezbędnej w tym sporcie elastyczności i konieczności dostosowywania się do pogody. Zajęcia odbywają się w renomowanej szkole FunSurf w okolicach Chałup. Dojeżdżać na nie będziemy busem (około pół godziny w jedną stronę).

A jak wiatru zabraknie? Gdy zabraknie wiatru lub gdy zrobimy sobie przerwę, będziemy zaprzyjaźniać się ze skimmboardem oraz pływaniem na deskach SUP. Na pewno dobrze będzie też poćwiczyć na trickboardzie, a i nie pogardzimy turniejem zośki oraz piłki plażowej.

Przygotowanie fizyczne – WF. Aby zakwasy nas nie pokonały trzeciego dnia obozu i aby ograniczyć ryzyko kontuzji, wprowadzimy codzienne poranne rozruchy, obowiązkowe rozgrzewki przed zejściem na wodę oraz stretching po pływaniu. To obóz sportowy dla prawdziwych szczupaków, a nie dla leszczy smiley – kondycja ma znaczenie!

Zajawka. W wolnym czasie będziemy zachwycać się oglądając Minds Wide Open czy patrzeć z niedowierzaniem na ekipę z RedBullStorm Chase. Zapewniamy, że poziom motywacji do nauki poszybuje wysokoooo.

Bałtyckie plaże. Ośrodek, w którym będziemy zakwaterowani, oddalony jest o 300 m od jednej z najładniejszych polskich plaż, położonych tuż pod malowniczymi klifami. Wymarzone warunki do uprawiania porannego joggingu brzegiem morza czy długich spacerów o zachodzie słońca... Będzie też czas na beztroskie kąpiele słoneczne i wygrzewanie się na gorącym złotym piasku. Nad bezpieczeństwem Uczestników na plaży czuwa ratownik WOPR.

Ponadto w programie:

 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • gry terenowe (podchody, Capture the Flag, InO)
 • przebierane dyskoteki z motywem przewodnim
 • plażing i smażing nad Morzem Bałtyckim
 • zakupy i zwiedzanie Jastrzębiej Góry
 • team building, gry i zabawy integracyjne
 • wieczorki filmowe
 • quizy, konkursy i turnieje
 • wybór dodatkowych atrakcji za dopłatą

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • turystyczny rejs statkiem - 50 zł
 • spływ kajakowy Piaśnicą - 100 zł 
 • Tarzan Park - 40 zł 
 • przejażdżka na bananie - 50 zł 
 • płyta ze zdjęciami z obozu - 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy - 100 zł

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii

 

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Jastrzębia Góra Bałtycki Relaks, Wypoczynkowa 1, Jastrzębia Góra Własny 16:00 10:00 0 PLN
2 Częstochowa DOJAZD:parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź POWRÓT:parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice Łączony 06:40 19:00 188 PLN
3 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 14:20 11:40 98 PLN
4 Katowice parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 05:10 20:50 188 PLN
5 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 Autokar 03:45 22:00 198 PLN
6 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 08:55 16:40 178 PLN
7 Poznań . Łączony 00:00 00:00 178 PLN
8 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
9 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, Toruń 87-100 Autokar 11:40 14:10 168 PLN
10 Warszawa . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
11 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
12 Białystok Negocjowany
13 Bydgoszcz Negocjowany
14 Koszalin Negocjowany
15 Olsztyn Negocjowany
16 Lublin Negocjowany

OW Bałtycki Relaks

Ośrodek Wypoczynkowy Bałtycki Relaks w Jastrzębiej Górze. Nowoczesny obiekt położony w spokojnej dzielnicy Jastrzębiej Góry na zielonym terenie, 250 m od morza. Ośrodek jest ogrodzony, monitorowany i bezpieczny. Świeżo wyremontowane, 3-, 4-, 5-osobowe, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników boiska sportowe, plac zabaw, mini zoo, wiata grillowa, sale warsztatowe, kręgielnia, winda, klimatyzowana stołówka. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

 

Wypoczynkowa 1, 84-104 Jastrzębia Góra

 

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Turystyczny rejs statkiem - 50 zł

 Duża atrakcja dla małych i dużych. Doskonała okazja, aby zobaczyć nasze wyjątkowe wybrzeże z innej perspektywy. 

Spływ Kajakowy Piaśnicą – 100 zł

 Rzeka Piaśnica przepływa przez przepiękny Rezerwat Przyrody "Piaśnickie Łąki". Zaczyna się w Puszczy Darżlubskiej, przepływa przez jezioro Żarnowieckie, a następnie uchodzi do morza Bałtyckiego. Wyjątkowo urokliwa i przyjazna, z krystaliczną wodą i niezapomnianymi widokami.. Długość trasy to około 7km, czas trwania atrakcji: około 3,5h. Również dla początkujących. Zajęcia przeprowadzane przez profesjonalną firmę, pod okiem ratownika WOPR.

Tarzan Park - 40 zł

Niezwykła zabawa dla dzieci. Do dyspozycji kilka tras o różnym stopniu trudności: od "zielonej" dla malutkich dzieci, przez "pomarańczową" i "żółtą" dla dzieci powyżej 100 cm wzrostu, do bardzo trudnych tras dla osób powyżej 140 cm wzrostu.

Przejażdżka na bananie -  50 zł

Wesoła zabawa na Bananie ciągniętym przez motorówkę. 15 min szybkiego szaleństwa, które dostarczy niezwykłych emocji i niezapomnianych wrażeń. Zabawa jest bezpieczna, prowadzona przez wykwalifikowanych Instruktorów.