Akademia Ciekawskich Urwisów

Wiek: 7-12 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 7 lat do 12 lat
Opis

Akademia Ciekawskich Urwisów to propozycja dla dzieci lubiących eksperymentować, badać, budować i zgłębiać tajemnice otaczającego nas świata. Specjalnie dla nich stworzyliśmy wyjątkowe miejsce, gdzie będą miały okazję przekonać się na własne oczy, jak to wszystko działa. Podczas specjalnych zajęć dowiedzą się, jakie prawa zachodzą w przyrodzie, będą mogły wziąć udział w ekscytujących eksperymentach, zbudować wiele ciekawych konstrukcji i po prostu dobrze się bawić.

Zajęcia będą prowadzone nie tylko w terenie, ale i w naszym obozowym laboratorium, gdzie znajdziecie niesamowite sprzęty: wyjątkowy teleskop, mikroskopy...

Nauka to świetna przygoda! Zaangażujemy wszystkie Wasze zmysły, pobudzimy ciekawość świata, wspólnie pochylimy się nad małą mrówką, aby potem sięgnąć gwiazd!

 

Opis programu

Kto pyta – nie błądzi! Ciekawostki i zagadki będą nieodłączną częścią naszych zajęć. Jak działa zegar atomowy? Czy masło orzechowe jest zdrowe? Jak mydło zabija zarazki? Jak napisać „zero” po rzymsku? Czy ryby śpią? Jak wyglądają wirusy? Dlaczego się wstydzimy? Na te i na wiele innych pytań postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedź!

Centrum Eksperyment w Gdyni. Wybierzemy się do jednego z pierwszych centrów nauki w Polsce. To wielka doświadczalna pracownia, gdzie na własną rękę będziemy mogli przeprowadzić eksperymenty. Stanowiska są zaprojektowane w sposób interaktywny, co zachęca do samodzielnych badań zjawisk z różnych dziedzin nauki. Całodzienna wycieczka autokarowa. Wystawa główna podzielona jest na 4 strefy tematyczne:

 1. Hydroświat – tajemnice wodnego świata – będziecie budować tamy, zapory i chlapać się do woli.
 2. Drzewo życia – przyroda wokół nas – podpatrzymy z bliska zachowania zwierząt,
  a nawet zobaczymy świat ich oczami; poczujemy na własnej skórze trzęsienie ziemi!
 3. Niewidoczne siły – zagadki dotyczące ciśnienia, magnetyzmu czy fal dźwiękowych.
 4. Akcja-Człowiek – wyprawa w głąb ludzkiego ciała – przeprowadzimy wirtualną operację i przekonamy się, jak będziemy wyglądać w wieku 80 lat!

Dom w lesie. Pokażemy Ci, jak wybudować szałas w lesie chroniący przed deszczem i zimnem. Dowiesz się także, jak zdobyć pożywienie i zabezpieczyć je przed zwierzętami oraz jak rozpalić ognisko. Te umiejętności mogą się przydać nie tylko podczas wypadów letnich, ale i w bardziej ekstremalnych warunkach.

Kreatywne myślenie. Okazuje się, że najwspanialsze rozwiązania znajdują się w naszych głowach! Na specjalnych zajęciach z kreatywnego myślenia odkryjemy, że nie ma sytuacji bez wyjścia i że na wiele rzeczy można spojrzeć w nieoczekiwany sposób. Wspólnie zaprojektujemy i wykonamy nasze własne wynalazki.

Laboratorium. W naszym fantastycznym laboratorium, na specjalnych eksperymentalnych zajęciach zobaczymy, jak samodzielnie zrobić wulkan i rakietę balonową, jak powstają bańki mydlane, co to jest wodny kompas, z czego można zrobić niewidzialny atrament i wiele innych.

Sztuka iluzji. Dowiemy się, w jaki sposób ulegamy złudzeniom optycznym, co to jest fatamorgana i o co tak naprawdę chodzi w obrazach 3D. Wspólnie odkryjemy, jak działa kalejdoskop i stworzymy kamerę otworkową.

Astronomia. Na kosmicznych zajęciach poznamy układ gwiazd, dowiemy się, co to są mgławice, jak oblicza się lata świetlne i co to jest galaktyka. Wybierzemy się na nocne obserwacje nieba i stworzymy własną mapę Wszechświata. A może i odkryjemy zupełnie nową gwiazdę?

Botanika. Zaopatrzeni w szkła powiększające wybierzemy się na spacer po okolicy i spróbujemy wytropić ciekawe gatunki roślin. Wybrane okazy przyniesiemy do naszego centrum badawczego i poznamy ich budowę pod mikroskopem. Stworzymy również własny klaser roślin, aby mieć je zawsze pod ręką.

Ekologia. Cywilizacja stworzyła wiele zagrożeń dla natury. Wspólnie zastanówmy się, jak można ograniczyć zatrucie środowiska i oszczędzać źródła energii nieodnawialnej. Spróbujemy także zbudować własną małą elektrownię wiatrową, aby poznać możliwości energii odnawialnej.

Fizyka śpiewa. W jaki sposób ciśnienie wpływa na dźwięk, co ma wspólnego dźwięk z barwą, do czego służy pudło rezonansowe? Wykorzystując proste prawa fizyki stworzymy nietypowe instrumenty muzyczne i zagramy wieczorny koncert.

Tajemnicze jezioro. Podczas tych zajęć Uczestnicy nauczą się badać czystość Jeziora Ostrzyckiego. Na podstawie prostych pomiarów i obserwacji zbadają temperaturę, pH i ilość tlenu w wodzie. Spróbują określić główne gatunki ryb występujące w polskich jeziorach. Zebrane próbki i informacje wspólnie przeanalizują w dobranych uprzednio zespołach.

Latawce, dmuchawce, wiatr. Kilka deseczek, kawałek materiału i sznurek – z tych elementów powstaną piękne, kolorowe latawce. Oczywiście każdy będzie mógł pomalować swój latawiec w ulubiony wzór.

Kąpiele i zabawa w wodzie. Piłka wodna i doskonalenie umiejętności pływania to tylko niektóre z propozycji. Mieszkamy nad samym jeziorem, więc jak tylko pogoda dopisze będziemy korzystać z uroków lata i rozkoszować się wodą i słońcem. Zajęcia odbywają się oczywiście pod opieką kadry i ratowników WOPR.

Turystyka górska na Kaszubach. Znajdziemy również chwilę, by zdobyć najwyższy szczyt Wzgórz Szymbarskich. Czeka nas piesza wycieczka oznakowanymi szlakami na Wieżycę, która wznosi się blisko 330 m n.p.m. Na szczycie wzniesienia znajduje się wieża widokowa, z której roztacza się przepiękny widok na Kaszuby.

Alpaki i lamy – niezwykłe spotkanie. Wybierzemy się na uroczą wizytę do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie będą na nas czekać przesympatyczne alpaki i lamy. Posłuchamy o ich hodowli, zwyczajach, pochodzeniu, będziemy brać udział w karmieniu i krótkim spacerze. Dowiemy się też o dobroczynnej mocy alpakoterapii i lamoterapii.

Tarzan Park – zabawa na wysokości! Odpoczywając od wodnych zabaw będziemy pokonywali mosty linowe, ćwiczyli wychodzenie po drabince alpinistycznej i zjazdy na linie. Most birmański, skok Tarzana, pal buszmena czy belki z frędzlami to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotował dla nas Tarzan Park w Szymbarku. Wysoko pomiędzy drzewami czekać będzie na nas duża dawka adrenaliny. Trzeba będzie przełamać lęki i sprostać wyzwaniu. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez uprawnionych instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

Ponadto w programie:

 • dyskoteka przebierana z motywem przewodnim
 • muzyczne ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • zajęcia ogólnosportowe
 • gry terenowe
 • wieczorne seanse filmowe

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku, Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • wizyta w Zamku Krzyżackim w Malborku – 80 zł
 • Aquapark Reda z prawdziwymi rekinami – 120 zł
 • galeria najlepszych zdjęć – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • śpiwór, karimatę, mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę
 • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, krem z filtrem UV, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • kompas, latarkę z zapasem baterii

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Białystok Negocjowany
2 Bydgoszcz Negocjowany
3 Częstochowa parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź / parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice Autokar 07:20 18:30 188 PLN
4 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 14:15 12:15 98 PLN
5 Kolano Wieżyca – Kolano 74 83-315 Szymbark Własny 16:00 10:00 0 PLN
6 Katowice parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 05:50 20:00 198 PLN
7 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 Autokar 04:25 21:25 198 PLN
8 Leszno Negocjowany
9 Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 Autokar 09:15 16:25 188 PLN
10 Olsztyn Negocjowany
11 Poznań parking przy Centrum Handlowym M1, ul. Szwajcarska 14, 61-285 Autokar 08:20 17:15 188 PLN
12 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
13 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, 87-100 Autokar 11:30 14:10 168 PLN
14 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 06:55 19:05 198 PLN
15 Wrocław stacja paliw Circle K, ul. Sucha 15C, 50-086 Autokar 04:20 21:20 198 PLN

Pensjonat Kupperówka Kolano

Pensjonat Kupperówka. Nowy budynek oddany do użytku w 2015 roku, położony przy lesie w samym sercu Kaszub. Zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-, 4-osobowych z łazienką, TV oraz wi-fi. W części z nich taras z widokiem na ujeżdżalnię i jezioro. Do dyspozycji Uczestników sala rekreacyjną z bilardem, piłkarzykami i ping-pongiem. 

http://stadninakolano.pl

 

Ocena hotelu

Ocena hotelu według Kompasu

Pensjonat Kupperówka

Wieżyca, Kolano 74

83-315 Szymbark

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe realizowane za dopłatą.
​Realizacja zajęć uzależniona od ilości zapisanych osób.

Aquapark Reda z prawdziwymi rekinami  120 zł

Nowo wybudowany, największy i najnowocześniejszy kryty park wodny w Polsce. Na ponad 7 tysiącach metrów kwadratowych znajduje się mnóstwo atrakcji dla odwiedzających. Basen zamkowy, zatoka pirata, pontonowa zjeżdżalnia rodzinna, rzeczna ekspedycja (ponad 300 metrów spływu), zjeżdżalnia z rekinami, 3 zjeżdżalnie rurowe (w tym 2 pontonowe), basen ze sztuczną falą oraz wulkan. Uczestnicy spędzą tu na zabawie 2 godziny.

Zamek krzyżacki w Malborku  80zł

Razem z przewodnikiem przejdziemy się szlakiem tajemnic Zamku Malbork, rozwiążemy zagadki i zadania i odkryjemy sekrety krzyżackie. Czujnie notujcie litery hasła, abyśmy mogli wspólnie odczytać je w spowitych ciemnością zamkowych piwnicach. Bądźcie czujni, kiedy pojawi się błazen Slach, jego psikusy i żarty mogą pokrzyżować Wam plany. Wycieczka autokarowa – atrakcyjne, fabularne zwiedzanie zamku z przewodnikiem.