Dziewczęca Kolonia z Elementami Survivalu

Wiek: 7-12 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. GSJ 24.06-05.07.2019 - -
2. GSJ 06.07-17.07.2019 - -
3. GSJ 18.07-29.07.2019 - -
4. GSJ 30.07-10.08.2019 - -
5. GSJ 11.08-22.08.2019 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 7 lat do 12 lat
Opis

Jura Krakowsko-Częstochowska to idealny teren na realizację szeroko pojętego programu z zakresu survivalu. Zamki i warownie, fantastycznie ukształtowany leśny teren, skały, jaskinie, groty i bagna to prawdziwy raj dla miłośniczek survivalu. Kolonia skierowana do wyjątkowych dziewczynek, które w dziewczęcym gronie poznają tajniki przetrwania w trudnych warunkach. Będzie to czas niezwykłych przygód, odpoczynku na łonie natury i podziwiania uroków Jury Krakowsko-Częstochowskiej!

 

Opis programu

Survival nie taki straszny, jak go malują, a dodatkowo pomaga w uwypuklaniu pozytywów osobowości, uczy podejmowania decyzji w sytuacjach stresowych, rozwija umiejętność słuchania, uczy sztuki dokonywania wyboru... a przede wszystkim zapewnia dobrą zabawę, którą dopełnimy twórczymi wprawkami!

Podstawy survivalu. Obozowiczki poznają tajniki przetrwania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Doświadczeni instruktorzy opowiedzą i pokażą, jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, znaleźć drewno, zabezpieczyć żywność przed zwierzętami oraz w jaki sposób zdobyć wodę. Wszystkie te umiejętności będzie można wypróbować podczas całodziennych wyjść na biwaki survivalowe.

Eko-kuchnia. Podczas jednej z wypraw Uczestniczki nauczą się zdobywać pożywienie w lesie i wiedzę, które z darów natury są jadalne. Tak zdobyte produkty spróbujemy przeobrazić w smaczne i zdrowe potrawy. Może zrobimy pyszny deser?

Nocna przygoda. Biwakowanie pod namiotem to prawdziwa frajda – zwłaszcza w ciepłe letnie noce, kiedy niebo pełne jest gwiazd! Jedną noc spędzimy na specjalnie przygotowanym polu namiotowym w namiotach typu igloo, gdzie będziemy mogli poznać uroki nocowania pod gołym niebem. Do udziału w zajęciach niezbędny jest własny śpiwór oraz karimata.

Podstawy wspinaczki. Jura Krakowsko-Częstochowska przyciąga entuzjastów wspinaczki z całej Polski. I nasze Uczestniczki spróbują swoich sił w tej ekscytującej dyscyplinie! Każda z Was będzie mogła wspiąć się na trasy o różnej trudności, poczynając od najprostszych, a kończąc na tych, którymi nie pogardziłaby nawet sama Wonder Woman. Zajęcia są całkowicie bezpieczne – instruktorami są osoby z odpowiednimi uprawnieniami, a sprzęt asekuracyjny posiada wszelkie wymagane atesty.

Teraz taniec! Zapraszamy na muzyczno-ruchową rozgrzewkę. W czasie zajęć postaramy się przełamać wewnętrzne bariery. Proponujemy porcję zajęć tanecznych na wesoło. Może spróbujmy dynamicznej i wesołej zumby? A może nauczymy się fajnej choreografii z bijącego rekordy popularności teledysku? Przed nami zdrowa porcja tanecznych wprawek dla każdego. Z pewnością taka rozgrzewka przyda się przed obozową dyskoteką!

Speleologia. Eksploracja jaskiń dostarcza niesamowitych wrażeń. Pod okiem doświadczonej Kadry nacieszymy oczy widokami wspaniałych form naciekowych, niedostępnych dla zwykłych śmiertelniczek. Czasami trzeba się schylić, czołgać i przeciskać przez wąskie szczeliny – ale co to dla nas? Zapewniamy atestowany sprzęt.

Zajęcia linowe. Pokonamy mosty linowe nad przepaściami, pozjeżdżamy ze skał, spróbujemy wchodzenia po drabince alpinistycznej oraz wspinaczki w kominie. Posłuchamy opowieści o zasadach postępowania w górach i nauczymy się podstawowych węzłów – a wszystko to pod okiem instruktorów, na sprzęcie posiadającym wszelkie wymagane atesty.

Zdrowe odżywianieCzy wiesz jak odżywiać się zdrowo? Co jeść, czego unikać, co z czym łączyć? Właściwe odżywianie to jeden z kluczy do dobrego samopoczucia. Na zajęciach Uczestniczki poznają tajniki zdrowego połączenia produktów i nauczą się, jak dbać o własny organizm. Na specjalnych zajęciach zrobimy owocowe sałatki i energetyczne koktajle. Będzie pysznie!

MAX paintball. Podczas zajęć na strzelnicy Uczestniczki wyposażone będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery i kulki z farbą (200 sztuk). Strzelać będziemy do tarczy i ruchomych celów.

Podstawy samoobrony. Nauka rozpoznawania sytuacji zagrożenia i unikania go oraz trening pewności siebie, uwalnianie naturalnych reakcji obronnych, świadomość własnego otoczenia i mowa ciała. Zajęcia te będą z pewnością przydatną lekcją.

Zamki, warownie i zagadka szpiegowska. Jurę Krakowsko-Częstochowską nazywa się często krainą Orlich Gniazd. Takim mianem określano bowiem liczne piastowskie budowle obronne – stare warownie i legendarne zamki. Dziś już w większości są ruinami, ale nadal malowniczo wtapiają się w krajobraz wapiennych skałek jurajskich. Wiemy, że kryją się w nich zaskakujące tajemnice. Na Uczestniczki właśnie w tym miejscu czekać będzie wyzwanie: przeprowadzenie małego śledztwa. Ciągłe zadawanie pytań doprowadzi Was na pewno do właściwej odpowiedzi… Miejcie tylko oczy szeroko otwarte – słuchajcie tego, co mówią inni i co sugerują pozostawione wskazówki.

Damski panel dyskusyjny. Wszystkie super dziewczyny zawsze mają mnóstwo tematów do omówienia. Rozmawiać będziemy o wszystkim co pasjonujące: ulubione książki, zwierzątka, seriale, nasi idole, wymarzone podróże i wszelkie inne intrygujące tematy.

Wena twórcza. Każda dziewczyna ma czasami ochotę uwolnić wyobraźnię i stworzyć coś ładnego. Pomysłów jest sporo... Może podczas biwaku survivalowego spróbujemy ułożyć totem z wszystkiego co dała nam natura - z szyszek, kamieni, liści patyków? A może zrobimy własne amulety inspirowane jurajskimi skamielinami? Będzie też okazja, aby odwiedzając ruiny zamków narysować nasz wymarzony zamek, w którym same chciałybyśmy zamieszkać.

Ponadto w programie:

 • zajęcia ogólnosportowe, turnieje gier zespołowych
 • gry terenowe
 • zajęcia integracyjne
 • konkursy z nagrodami
 • dyskoteka z motywem przewodnim
 • wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • wycieczki na basen

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji. 

Dopłaty:

 • wycieczka do Ogrodzieńca – Zwiedzanie Zamku i Parku Doświadczeń – 60 zł
 • przejażdżka samochodami terenowymi – 120 zł
 • Park Wodny Kraków i zwiedzanie Krakowa – 120 zł
 • galeria najlepszych zdjęć – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł 

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę), bluzę i spodnie do zajęć terenowych
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • kompas, latarkę z zapasem baterii, śpiwór i karimatę

 

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Białystok Negocjowany
2 Bydgoszcz Negocjowany
3 Częstochowa parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice / parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź Autokar 12:20 13:55 118 PLN
4 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3, 80-176 Autokar 06:00 20:05 198 PLN
5 Katowice parking przy McDonald's, al.Górnośląska 40A, kierunek Kraków / parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 14:05 11:50 118 PLN
6 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 Autokar 12:35 13:25 128 PLN
7 Leszno parking przy hali Trapez, ul. Zygmunta Starego 1, 64-100 Autokar 09:30 16:50 188 PLN
8 Lublin Negocjowany
9 Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 Autokar 10:25 15:50 168 PLN
10 Olsztyn Negocjowany
11 Opole (okolice) stacja paliw LOTOS, ul.Posiłek 1A, Rogów Opolski 47-300 Autokar 12:50 13:50 168 PLN
12 Podlesice Gościniec Jurajski, Podlesice 81, 42-425 Kroczyce k. Zawiercia Własny 16:00 10:00 0 PLN
13 Poznań tzw. „Dworzec Letni“, ul. Dworcowa 1, 61-801 Autokar 07:40 18:35 188 PLN
14 Rzeszów Negocjowany
15 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 198 PLN
16 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, Toruń 87-100 Autokar 08:05 18:05 188 PLN
17 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 08:10 18:10 198 PLN
18 Wrocław (okolice) parking przy McDonald's,ul. Czekoladowa 7, Bielany Wrocławskie 55-040 Autokar 11:25 15:00 188 PLN

Gościniec Jurajski

Pensjonat w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4-, 5-, 6-osobowych z łazienkami. Do dyspozycji Uczestników stołówka, świetlica na miejscu, wiata do organizacji ognisk. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

Strona obiektu: http://www.gosciniecjurajski.pl/

 

Podlesice 8142-425 Podlesice k. Kroczyc

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe realizowane za dopłatą.
​Realizacja zajęć uzależniona od ilości zapisanych osób.

Rajd samochodami terenowymi – 120 zł

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą poczuć wiatr we włosach i nie przeraża ich wszechobecny kurz i błoto. Przeprawa przez głębokie jary i wąwozy, strome podjazdy i karkołomny slalom pomiędzy drzewami z pewnością podniesie poziom adrenaliny nawet największemu śmiałkowi.

Wycieczka do Ogrodzieńca – Zwiedzanie Zamku i Parku Doświadczeń 60 zł

Zwiedzanie ponad 3 ha najlepiej zachowanych ruin zamku w Polsce. Przybliżymy dzieciom dawne życie dworskie w średniowiecznych warowniach. Poznamy historie zamku i związane z nim legendy – kto zamieszkiwał to zamczysko, jakie bitwy toczyły się pod jego murami i czy są tutaj duchy? Ponadto odwiedzimy Park Doświadczeń Fizycznych gdzie w oparciu o 35 ciekawych urządzeń sprawdzimy jak działa nasz świat i jak rzeczy niemożliwe stały się możliwymi.

Park Wodny Kraków i zwiedzanie Krakowa – 120 zł

Doskonała zabawa i wypoczynek pośród mnóstwa wodnych atrakcji. Do dyspozycji trzy baseny o łącznej wielkości 2000 m2. Na każdym kroku czekają atrakcje: rwąca rzeka, bicze wodne, stacje z hydromasażami, ścianka wspinaczkowa a dla amatorów sportów wodnych miejsca do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę wodną. Ogromną popularnością wśród dzieci cieszy się Wyspa Piratów z prawdziwym Statkiem Pirackim i trzema mini zjeżdżalniami przeznaczonymi dla najmłodszych oraz najnowszą Tęczową Zjeżdżalnią. Dla odważnych proponujemy zabawę na 10 zjeżdżalniach o łącznej długości ponad 800 m (najdłuższa rura w Polsce – 202 metry!). Po wodnych szaleństwach wybierzemy się na spacer po krakowskich uliczkach. Przejdziemy się po Starym Mieście – zobaczymy słynne Sukiennice, Barbakan czy Bramę Floriańską. A może uda nam się posłuchać hejnału z wieży Mariackiej?