(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Obóz Eko Camp.jpg
Obóz Eko Camp.jpg

2299 zł

Eco Camp - NOWOŚĆ

Wiek: 7-12

lokalizacja:
Gościniec Jurajski

Otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem. Szacunku do niej powinniśmy uczyć się już od najmłodszych lat. Stąd pomysł na Eko Camp. Obóz ma na celu rozwinięcie u dzieci świadomości ekologicznej i wrażliwości związanej z poczuciem odpowiedzialności za świat, w którym żyjemy. Poprzez różnorodne zajęcia chcemy kształtować wartości proekologiczne, poszerzyć wiedzę dzieci na temat otaczającej ich przyrody, uświadomić konsekwencje szkodliwego oddziaływania odpadów na środowisko. Kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko i dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń.

 

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

29/06/2020 - 10/07/2020

dostępne rezerwuj > 2299 zł

11/07/2020 - 22/07/2020

dostępne rezerwuj > 2299 zł

23/07/2020 - 03/08/2020

dostępne rezerwuj > 2299 zł

04/08/2020 - 15/08/2020

dostępne rezerwuj > 2299 zł

16/08/2020 - 27/08/2020

dostępne rezerwuj > 2299 zł

Program

Z ekologią za pan brat! Jak należy dbać o środowisko, co się stanie, jeśli będziemy rzucać śmieci obojętnie gdzie, czy nasze śmieci przeszkadzają innym? Na czym polega segregacja, czy odpady możemy wykorzystywać ponownie? Skąd się bierze plastik w brzuchach ryb i ptaków, co to jest globalne ocieplenie i dlaczego topnieją lodowce. Za pomocą ciekawych materiałów i eksperymentów będziemy starali się przybliżyć Uczestnikom zrozumienie wszystkich tych zagadnień.

Lego Creator. W czasie całego obozu Uczestnicy będą tworzyli Turbinę Wiatrową Vestas. Ten zmechanizowany zestaw LEGO oddaje ruchy tradycyjnej turbiny wiatrowej i zawiera drzewko świerkowe wyprodukowane z ekologicznego plastiku pochodzenia roślinnego. Zbudowanie tego zestawu zapewni satysfakcjonujące wyzwanie konstruktorskie. Przy okazji budowy poznamy technologię produkowania energii odnawialnej.

Przyroda i My. Zapoznamy Uczestników z niebezpieczeństwami zagrażającymi środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Co zanieczyszcza powietrze? Co szkodzi wodzie? Dlaczego niektórych gatunków roślin jest coraz mniej? Dlaczego giną zwierzęta? Podczas spacerów po pięknej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej dowiemy się, dlaczego nie powinniśmy hałasować w lesie, jak rozpoznać ślady zwierząt, jakich roślin nie dotykać... Ponadto codziennie będziemy prowadzić osobisty Dziennik Młodego Przyrodnika, w którym zapiszemy nasze przygody na łonie natury, obserwacje i spostrzeżenia.

DIY. Będziemy tworzyć zabawki i różne przedmioty użytkowe z rzeczy, które na co dzień wyrzucamy. Uczestnicy dowiedzą się, co w praktyce oznacza upcycling. Wykorzystamy kartony, rolki po papierze toaletowym, słoiki, opakowania po jajkach, plastikowe butelki i torebki. Przy odrobinie fantazji z pozornie niepotrzebnych rzeczy można zrobić praktycznie wszystko smiley

Ekologia w moim domu. Wspólnie stworzymy kodeks postępowania ekologicznego na co dzień. Zastanowimy się dlaczego warto i jak zaoszczędzić zużycie energii, dlaczego opłaca się korzystać częściej z roweru czy komunikacji miejskiej, a nie samochodu. Nauczymy się świadomie korzystać z wody, segregować domowe odpady do odpowiednich pojemników i pamiętać o zabieraniu ze sobą na zakupy bawełnianych toreb. Oczywiście nie zapomnimy o powiedzeniu sobie, jak nie marnować jedzenia i być bardziej świadomym konsumentem.

Ekoprodukty. Produkty, które kupujemy, opatrzone są często specjalnymi znakami, informującymi o ich wpływie na środowisko oraz nasz organizm. Na obozie dowiemy się, jak rozpoznać bio- i ekoprodukty i jak czytać etykiety. Zastanowimy się wspólnie jakie opakowania nadają się do recyklingu i jakie są biodegradowalne. Dowiemy się dlaczego warto kupować warzywa z gospodarstw ekologicznych, a nie supermarketów.

Quizowanie. Przeprowadzimy mini-turniej, sprawdzimy bieżącą i ogólną wiedzę naszych Uczestników o środowisku i jego najważniejszych zagadnieniach. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania, które nas zaskoczą.  Będą oczywiście nagrody!

Kino letnie. Na obozie nie zabraknie filmów o tematyce ekologicznej. Poznany przygody Wall-Ego czyli niewielkiego sprzątającego robota, który przebywa na opuszczonej i spalonej słońcem Ziemi czy uroczego pingwina Mambo z filmu Happy Feet.

Wieczór w lesie. W trakcie turnusu spędzimy magiczny wieczór w leśnym szałasie. Będzie to ekscytująca przygoda, do której oczywiście odpowiednio się przygotujemy. Nasłuchiwanie odgłosów w ciemności, szukanie konstelacji gwiazd, opowieści o fascynujących podróżach i naszych marzeniach. Razem poczekamy na zjawiskowe sowy, pogadamy o nocnym życiu nietoperzy i wytropimy świetliki. Będą emocje...

Zajęcia linowe. Pokonywanie mostów linowych nad przepaściami, zjeżdżanie ze skał, wchodzenie po drabince alpinistycznej oraz wspinaczka w kominie – to gwarancja niezapomnianych wrażeń! Zajęcia będą poprzedzone wykładem instruktorów o zasadach bezpieczeństwa i nauką podstawowych węzłów. Gwarantujemy także atestowany sprzęt.

Zamki i warownie. Jurę Krakowsko-Częstochowską nazywa się również krainą Orlich Gniazd, ze względu na tamtejsze stare warownie i zamki pochodzące z czasów dynastii Piastów. Ruiny budowli, rozrzucone wśród wapiennych skałek, tworzą niepowtarzalny widok. Wspólnie będziemy odkrywać historię i tajemnice Szlaku Orlich Gniazd. Po powrocie czeka nas Jura Quiz.

Skamieliny. Skały i kamienie mogą opowiedzieć wiele o miejscu, w którym się znajdują. Poznamy budowę geologiczną Jury i spróbujemy poszukać skamieniałości, które zdradzą nam kilka tajemnic z przeszłości.

Speleologia. Eksploracja jaskiń dostarcza niesamowitych wrażeń, ale wymaga też nieco odwagi. Schylanie, czołganie, przeciskanie przez wąskie szczeliny – a to wszystko w ciemnych i wilgotnych jaskiniach, gdzie mrok rozpraszają jedynie nasze latarki. Nagrodą za to są wspaniałe widoki form naciekowych i możliwość poznania miejsc, do których nie każdy może wejść. Zajęcia są prowadzone przez doświadczoną kadrę, zapewniamy atestowany sprzęt.

Zajęcia integracyjne. Na naszych obozach przykładamy dużą wagę do tego, aby Uczestnicy szybko nawiązali nowe znajomości i tworzyli zgraną grupę. Przez cały turnus przeprowadzamy specjalnie przygotowane zabawy integracyjne i zadania team buildingowe, które pomagają zbudować i podtrzymać dobre relacje w grupie.

Ponadto w programie:

 • zajęcia ogólnosportowe
 • turnieje gier zespołowych
 • leśne gry terenowe
 • wycieczki na basen lub nad zalew
 • dyskoteka z motywem przewodnim
 • wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek

 

Gorąco zapraszamy do udziału w naszej akcji proekologicznej PRZY OKAZJI POMAGAM.
Chcemy, abyś wiedział, że od najmłodszych lat masz wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza planeta w przyszłości. Wspólnymi siłami - zaczynając od najprostszych kroków - PRZY OKAZJI przeróżnych obozowych zajęć i wycieczek zadbamy o to, żeby nasze piękne lasy, plaże, jeziora i góry były czyste - wolne od plastiku, butelek... po prostu śmieci.

Ale to nie wszystko! Biorąc aktywny udział w działaniach na obozie będziesz miał możliwość wybrać akcję charytatywną, którą wesprze finansowo Kompas! Przy okazji więc pomożesz dwa razy!
Oczywiście udział w akcji jest dobrowolny.

Więcej o szczegółach dowiesz się na obozie.

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Wycieczka do Ogrodzieńca – Zwiedzanie Zamku i Parku Doświadczeń 60zł

Zwiedzanie ponad 3 ha najlepiej zachowanych ruin zamku w Polsce. Przybliżymy dzieciom dawne życie dworskie w średniowiecznych warowniach. Poznamy historie zamku i związane z nim legendy – kto zamieszkiwał to zamczysko, jakie bitwy toczyły się pod jego murami i czy są tutaj duchy? Ponadto odwiedzimy Park Doświadczeń Fizycznych gdzie w oparciu o 35 ciekawych urządzeń sprawdzimy jak działa nasz świat i jak rzeczy niemożliwe stały się możliwymi.

Rajd samochodami terenowymi na Jurze 120zł

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą poczuć wiatr we włosach i nie przeraża ich wszechobecny kurz i błoto. Przeprawa przez głębokie jary i wąwozy, strome podjazdy i karkołomny slalom pomiędzy drzewami z pewnością podniesie poziom adrenaliny nawet największemu śmiałkowi.

Energylandia 160zł

Energylandia – całodzienny wyjazd do parku rozrywki w miejscowości Zator. Kilkadziesiąt atrakcji dla wszystkich grup wiekowych, podzielonych na 4 strefy: Bajkolandia, Strefa familijna, Strefa ekstremalna, Water Park. Ponadto warsztaty edukacyjne i artystyczne, pokazy pirotechniczne oraz inne niesamowite atrakcje.

Przygodowy Pakiet Obozowy 100zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:

- latarka ręczna z kompletem baterii,
- bidon
- dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.

Galeria najlepszych zdjęć 29.9zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • przejażdżka samochodami terenowymi – 120 zł
 • wycieczka do Ogrodzieńca – zwiedzanie zamku i Parku doświadczeń – 60 zł
 • Energylandia – 160 zł
 • galeria najlepszych zdjęć z obozu – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

 

Gwarancja aklimatyzacji 150zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -200zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 75zł 150zł
regulamin

LOKALIZACJA I DOJAZD

Gościniec Jurajski

Pensjonat w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4-, 5-osobowych z łazienkami na jednym piętrze, gdzie spędzają wakacje wyłącznie nasi uczestnicy i kadra. Na parterze znajduje się recepcja, restauracja, do dyspozycji również sala zajęciowa i wiata do organizacji ognisk. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

Strona obiektu: http://www.gosciniecjurajski.pl/

 

Podlesice 8142-425 Podlesice k. Kroczyc

e-mail: recepcja@gosciniecjurajski.pl

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 5 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

Białystok 250zł Częstochowa 118zł
Gdańsk 198zł Katowice 118zł
Kielce 250zł Kraków 128zł
Leszno 250zł Lublin 250zł
Łódź 168zł Opole 250zł
Podlesice 0zł Poznań 188zł
Rzeszów 250zł Szczecin 250zł
Toruń 188zł Warszawa 198zł
Wrocław 188zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki, kompas, latarkę z zapasem baterii, bluzę i spodnie do zajęć terenowych
 • własny bidon na wodę