(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
EDYNBURG I CUDA SZKOCJI.jpeg
EDYNBURG I CUDA SZKOCJI.jpeg

2840 zł

Edynburg i Cuda Szkocji. Obóz językowy

Wiek: 13-18

lokalizacja:
Hostel SYHA

organizator:
ATAS SP. Z O.O.

Spędź wakacje w Edynburgu – stolicy Szkocji o fascynującej przeszłości. Odkryj sekrety Starego Miasta, poznaj historie oraz legendy z pogranicza magii i rzeczywistości. Odwiedź tajemnicze zamki i klimatyczne miasteczka, dowiedz się, gdzie J.K. Rowling stworzyła postać Harry'ego Pottera i gdzie urodził się autor Sherlocka Holmesa. Podziwiaj przyrodę – morze, jeziora, góry, doliny i krajobrazy, które zainspirowały twórców „Meridy Walecznej”. Niech Szkocja, która zachwyciła wielu, skradnie także Twoje serce!

 

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

26/07/2020 - 04/08/2020

dostępne rezerwuj > 2840 zł

Program

W program zwiedzania wplecione są elementy językowe skupiające uwagę uczestników na rozumieniu ze słuchu. Kontakt z przewodnikiem w zamku Alnwick, pracownikiem Swanston Farm, gdzie odbędzie się lekcja przyrodnicza, przewodnikiem anglojęzycznym w Edynburgu i audioprzewodnikiem w autobusie hop-on hop-off pozwolą na poszerzenie słownictwa i zapoznania się z różnymi akcentami. Wymagania językowe wobec uczestników: znajomość języka angielskiego w stopniu przynajmniej podstawowym.

1 DZIEŃ. Zbiórka, przejazd przez Polskę i Niemcy w kierunku Holandii

2 DZIEŃ. Amsterdam – miasto mostów, kanałów i rowerów. Spacer: Plac Rembrandta, targ kwiatowy, Plac Dam. Nocna przeprawa promowa Amsterdam – Newcastle.

3 DZIEŃ. Zamek Alnwick, w którym kręcono wiele znanych filmów (m.in. Harry'ego Pottera i Robin Hooda). Przejazd wzdłuż malowniczego wybrzeża Northumberland do Edynburga. Przejazd autobusem hop-on hop-off po najciekawszych zakątkach miasta.        

4 DZIEŃ. Edynburg - ogrody Princes Street Gardens, Scott Monument, główny trakt The Royal Mile: Hollyroodhouse Palace, kościół Tron Kirk, zwiedzanie położonego na skale Zamku w Edynburgu. Wspólna zabawa w Świecie Iluzji – Camera Obscura. Spacer z przewodnikiem anglojęzycznym śladami historii i Harry'ego Pottera.

5 DZIEŃ. Zwiedzanie pałacu Linlithgow – byłej rezydencji królów Szkocji, The Kelpies - 30-metrowe rzeźby koni, zwiedzanie zamku Stirling. Rejs statkiem po jednym z malowniczych jezior, zwanych w Szkocji „Loch”.

6 DZIEŃ. Panorama miasta z magicznego wzgórza Calton Hill. Queensferry – port z widokiem na imponujący most Forth Bridge, rybackie miasteczko Anstruther, St. Andrews - kolebka golfa. Spacer po Starym Mieście, obok najstarszego szkockiego Uniwersytetu, zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku i katedry St. Andrews. Edynburg: zwiedzanie Narodowego Muzeum Szkocji.

7 DZIEŃ. Spacer promenadą przy plaży Portobello, zwiedzanie średniowiecznego zamku Craigmillar. Przejazd w kierunku wzgórz Pentland Hills – lekcja przyrodnicza na farmie Swanston z tradycyjną wiejską zabudową, dziką szkocką przyrodą, słynnymi krowami „z grzywką”. Spacer po Dean Village – dzielnicy nazywanej ukrytym skarbem Edynburga.

8 DZIEŃ. Wyjazd z Edynburga, zwiedzanie opactwa Melrose Abbey, spacer po miasteczku. Nocna przeprawa promowa Newcastle – Amsterdam.

9 DZIEŃ. Przejazd w kierunku Polski. Uwaga! Powrót do Polski w niedzielę wieczorem lub nocą z niedzieli na poniedziałek w zależności od miasta.

Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.

Program wyjazdu prowadzony jest  w języku polskim.

 

Wyżywienie

2 × dziennie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje na promie, 5 śniadań i 5 obiadokolacji w hostelu . Świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją na promie 2. dnia (poniedziałek), kończą się śniadaniem na promie 9. dnia (niedziela).

 

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w Edynburgu
 • przejazd autokarem
 • wyżywienie: 2 × dziennie
 • opieka kierownika - pilota i wychowawców
 • ubezpieczenie NNW, KL, KR, bagaż – AXA
 • bogaty program zwiedzania

 

 

Kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i opłat dodatkowych.

Koszt wstępów i realizacji programu (obowiązkowo): 

1. Opłaty obowiązkowe (wiek liczony jest według roczników):

 • 175 £ dla osób, które urodziły się po roku 2004
 • 210 £ dla osób, które urodziły się w roku 2004 i wcześniej

Wszystkie koszty podane w funtach brytyjskich płatne są na miejscu gotówką.

 

LOKALIZACJA I DOJAZD

Hostel SYHA

Hostel dysponuje 6-osobowymi pokojami z łóżkami piętrowymi i łazienkami. W częściach wspólnych jest bezpłatny dostęp do Wi-Fi.

34B, 35 and 37-40 Haddington Place

Edynburg EH7 4AG Szkocja

Jeździmy komfortowymi autokarami wyposażonymi w uchylne fotele, WC, klimatyzację oraz DVD. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Przed granicą przewidujemy postój przeznaczony na posiłek oraz ewentualne przesiadki pasażerów.

Przy niewielkiej liczbie uczestników z danego miasta istnieje możliwość dowózki busem.

Prosimy o zabranie jednego średniej wielkości (wymiary: 65 x 40 x 25 cm) bagażu głównego oraz jednej sztuki bagażu podręcznego.

Wyjazd realizowany będzie przy minimum 5 osobach – informacja na ok. 5 dni przed wyjazdem (wysyłana na adres e-mail podany przy rezerwacji).

Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione.

UWAGA! Uczestnicy wracający do Bydgoszczy, Koninie oraz Poznaniu będą na miejscu zbiórki powrotnej w dniu 03.08.20.

 

Bydgoszcz 200zł Gdańsk 200zł
Katowice 200zł Konin - okolice 0zł
Kraków 200zł Łódź 0zł
Poznań 0zł Warszawa 0zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • dowód osobisty (ważny co najmniej 1 tydzień od daty powrotu)
 • kieszonkowe (sugerujemy ok. 10 £ na dzień)
 • kieszonkowe na pobyt w Amsterdamie (sugerujemy ok. 20 €)
 • zapas medykamentów, szczególnie jeśli stale bierzesz lekarstwa
 • mały podręczny plecak
 • wygodne buty
 • ciepły sweter, kurtkę przeciwdeszczową, parasolkę
 • nakrycie głowy
 • ręcznik i kosmetyki
 • adapter do kontaktów
 • napoje i kanapki na drogę (plus ok. 50 zł na obiad przed granicą polsko – niemiecką oraz śniadanie w drodze powrotnej)
 • małą poduszkę