Górski Obóz Przygody

Wiek: 14-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. GOP 24.06-05.07.2019 2199 zł1899 zł Zapytaj o dodatkowe miejsce
2. GOP 18.07-29.07.2019 2199 zł Rezerwuj
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 14 lat do 18 lat
Opis

Zapraszamy ponownie do sprawdzonej i lubianej Węgierskiej Górki. Tutaj będzie nasza baza wypadowa w góry! Beskidy Zachodnie – fragment zewnętrznych Karpat Zachodnich, którego szczyty wznoszą się na wysokość pomiędzy 600 a 1400 m n.p.m. W Beskidach Zachodnich znajduje się m.in. Beskid Żywiecki, Beskid Śląski czy Beskid Mały. To właśnie na pograniczu tych trzech Beskidów organizujemy dla Ciebie Górski Obóz Przygody! Jeśli jesteś miłośnikiem górskich wędrówek, wspaniałych widoków, niepowtarzalnej flory i fauny czy interesujących stanowisk geologicznych, to nie może Cię tam zabraknąć!

 

Opis programu

Program skierowany jest do prawdziwych miłośników gór. Zajęcia będą dostosowane do umiejętności i wytrzymałości Uczestników. Wszystkie wyjścia w góry będą prowadzone przez przewodnika beskidzkiego. Dbając o bezpieczeństwo naszych Uczestników, zastrzegamy sobie prawo odwołania/przełożenia zaplanowanego wyjścia w góry, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe.

Górskim szlakiem. Jak prawdziwi, górscy turyści, razem z przewodnikiem, wybierzemy się na kilka wyjątkowych wędrówek:

 • Skrzyczne – 1257 m n.p.m. Jeden z 28 szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski. Najwyższy szczyt  Beskidu Śląskiego. Przepiękne widoki  na Beskid Żywiecki, Beskid Mały oraz Kotlinę Żywiecką.
 • Malinowa Skała –  1152 m n.p.m. Szczyt w Beskidzie Śląskim, w paśmie Baraniej Góry
 • Hala Radziechowska – rozciąga się na wysokości od 980 do 1050 m n.p.m. Położona jest w paśmie Baraniej Góry
 • Barania Góra – 1220 m n.p.m. Drugi co do wielkości szczyt Beskidu Śląskiego zaraz po Skrzycznem. Na szczycie Baraniej Góry znajduje się wieża widokowa, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można dostrzec m. in. odległe szczyty Tatr. Ponadto u podnóży Baraniej znajdują się źródła najdłuższej polskiej rzeki – Wisły.
 • Schronisko PTTK na Rysiance - jedno z najbardziej widokowych miejsc w Beskidach. Rozciąga się na wysokości 1150 do 1260 m n.p.m. Panorama z niej obejmuje m.in. Pilsko, Babią Górę, a przy dobrej pogodzie również Tatry.
 • Magurka Wiślańska – 1140 m n.p.m. Szczyt leżący w paśmie Baraniej Góry
  w Beskidzie Śląskim.
 • Bacówka „Pod Gojkom”  - najbardziej znana bacówka w okolicy, w której można zakupić regionalne produkty m.in. świeże sery owcze.

Uwaga! Wybór ilości wędrówek w turnusie i trudności tras uzależniony będzie od możliwości i chęci danej grupy Uczestników Górskiego Obozu Przygody.

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego. Bardzo duże zróżnicowanie geologiczne terenu sprawia, że nadaje to tej części gór wyjątkowy urok. Ponadto w parku występują liczne jaskinie fliszowe, takie formacje skalne jak ambony, grzywy i grzędy, m.in. Malinowa Skała, którą będzie nam dane zobaczyć w czasie drogi na Baranią Górę.

Marsze na orientację. Podczas chwili odpoczynku pójdziemy do lasu, gdzie nauczymy Cię, jak poprawnie korzystać z mapy i kompasu. Opowiemy także, jak właściwie wyznaczać kierunek północy bez kompasu, czym jest siatka geograficzna oraz skala mapy. Wszystkie te elementy połączymy w grę terenową z licznymi zadaniami i zagadkami, które będą znajdować się na punktach kontrolnych.

Regeneracja – basen. Trudno sobie wyobrazić wakacje bez wody, dlatego zapraszamy na kameralny basen, gdzie po długich wędrówkach górskich będzie można nieco odpocząć i nabrać sił na kolejne wyzwania. Będzie czas na beztroskie gry i zabawy oraz turniej piłki wodnej.

Moc atrakcji. Czeka Was wspaniała wycieczka na Górę Żar. To ponad 760 m n.p.m., gdzie dostaniemy się kolejką linowo-terenową w zaledwie 8 minut! Góra Żar jest bardzo dobrym punktem widokowym na Kotlinę Żywiecką, Beskid Żywiecki czy Beskid Śląski. Na miejscu czekać będzie na nas duża dawka adrenaliny – park linowy Trollandia, zjeżdżalnia pontonowa i tor saneczkowy! Po szaleństwach sportowych odwiedzimy Żywiec, a tam Zamek Habsburgów i rynek. Będziecie mieć też chwilę dla siebie. 

Elementy survivalu. Poznacie podstawowe tajniki przetrwania – zarówno w teorii, jak i w praktyce. Na zajęciach postaramy się odpowiedzieć na pytania: jak poradzić sobie w trudnych warunkach; jak rozpalić ognisko bez pomocy zapałek; z czego zbudować szałas i jak zabezpieczyć żywność przed zwierzętami? Przekonaj się, że i Ty poradzisz sobie w każdych warunkach polowych.

Dzień otwarty. Abyście mogli poznać smak nowych aktywności sportowych, proponujemy Wam uczestnictwo w modelowych zajęciach innych obozów: siatkówka, piłka nożna, crossfit, a może tenis? Dzięki temu każdy z Was będzie miał szansę odkryć bogactwo różnych dyscyplin, a także aktywnie spędzić czas w odmienny sposób. A może narodzi się nowa pasja?

Zawody sportowe. W zdrowym ciele zdrowy duch! W programie letnia olimpiada sportowa na wesoło. Będą konkurencje indywidualne i zespołowe, tory przeszkód, biegi, skoki i… dużo funu. Na zwycięzców czekają nagrody!

Ponadto w programie:

 • dyskoteki z motywem przewodnim
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • team building, gry, zabawy i konkursy
 • turnieje gier drużynowych z Uczestnikami innych obozów

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę kadry i instruktorów, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • Energylandia – 120 zł 
 • galeria najlepszych zdjęć – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki, czepek, okulary pływackie, klapki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz), kompas, latarkę z zapasem baterii
 • sprawdzone buty trekkingowe, wyższe skarpety, wygodny ubiór do ćwiczeń fizycznych (kilka na zmianę), dres sportowy, przeciwdeszczową kurtkę sportową, obuwie sportowe, bidon na wodę.

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Białystok Negocjowany
2 Bydgoszcz Negocjowany
3 Częstochowa parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice / parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź Autokar 12:25 14:00 118 PLN
4 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3, 80-176 Autokar 06:00 20:05 198 PLN
5 Katowice parking przy McDonald's, al.Górnośląska 40A, kierunek Kraków / parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 14:05 11:55 118 PLN
6 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 Autokar 12:35 13:25 128 PLN
7 Leszno parking przy hali Trapez, ul. Zygmunta Starego 1, 64-100 Autokar 09:30 16:50 188 PLN
8 Lublin Negocjowany
9 Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 Autokar 10:25 15:50 178 PLN
10 Olsztyn Negocjowany
11 Opole (okolice) stacja paliw LOTOS, ul.Posiłek 1A, Rogów Opolski 47-300 Autokar 12:50 13:30 168 PLN
12 Poznań tzw. „Dworzec Letni“, ul. Dworcowa 1, 61-801 Autokar 07:40 18:35 188 PLN
13 Rzeszów Negocjowany
14 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 198 PLN
15 Toruń stacja paliw ORLEN, ul.Słupska 1, 87-100 Autokar 08:05 18:05 178 PLN
16 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 08:10 18:10 198 PLN
17 Węgierska Górka OW Azalia,Parkowa 3, 34-350 Węgierska Górka Własny 16:00 10:00 0 PLN
18 Wrocław (okolice) parking przy McDonald's,ul. Czekoladowa 7, Bielany Wrocławskie 55-040 Autokar 11:25 15:00 178 PLN

Ośrodek Wczasowy Azalia

Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4-, 5- osobowych o hotelowym standardzie z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duży, ogrodzony zielony teren, boiska do siatkówki, boisko do piłki nożnej, basen zewnęrzny, sala fitness, sale warsztatowe, bilard, ping-pong i wiele innych atrakcji. Reszta obiektów sportowych jest oddalona od ośrodka o około 1 km.

Strona obiektu: http://www.azalia.beskidy.info.pl

 

Ocena hotelu

Ocena hotelu według Kompasu

ul. Parkowa 3, 34-350 Węgierska Górka 
 

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe realizowane za dopłatą.
​Realizacja zajęć uzależniona od ilości zapisanych osób.

Energylandia – 120 zł

Całodzienny wyjazd do parku rozrywki w miejscowości Zator, na granicy Śląska i Małopolski. Zajmuje obszar 26 ha. Kilkadziesiąt atrakcji dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych. Atrakcje podzielone są na 4 strefy:

 1. Bajkolandia – kraina, w której dzieci spotykają się z postaciami ulubionych bajek, kreskówek i filmów; niczym bohaterowie najpiękniejszych przygód mogą zostać kierowcami, pilotami, strażakami, księżniczkami, krasnalami lub niesfornymi zwierzątkami. Karuzele, minicoastery, autka i samolociki tworzące urozmaiconą strefę dla najmłodszych są niezwykle bezpieczne i przyjazne.
 2. Strefa familijna – atrakcje dla całych rodzin, m.in. kilka roller coasterów, wodne spływy, kolejka widokowa, wyścigi na torze Formuła Autodrom. Na niektórych atrakcjach w tej strefie obowiązuje limit wzrostu: min. 140 cm.
 3. Strefa ekstremalna – maksimum adrenaliny, potężna dawka radości i zabawa na najwyższych obrotach. Są tutaj najszybsze i największe roller coastery, ogromne wahadło Azec Swing, 40-metrowe ramię Space Boostera.
 4. Water Park – naśladuje tropikalną wyspę, gdzie można odpocząć w cieniu parasola w otoczeniu, jak na egzotycznej wyspie. Dodatkowo: 20 gier i zabaw interaktywnych, 4 sceny widowiskowe (dwa teatry i dwa amfiteatry), nowoczesne kino 7D, sklepy z gadżetami.

Energylandia oferuje także warsztaty edukacyjne i artystyczne, pokazy pirotechniczne oraz inne niesamowite atrakcje. Dzieci mogą zobaczyć, jak wygląda laboratorium szalonego naukowca, dowiedzieć się, czym jest mapping 3D lub zobaczyć ciekawe musicale. Pokazy odbywają się cały dzień i są dostępne dla wszystkich.