Jurajska przygoda z jęz. angielskim dla najmłodszych

Wiek: 5-9 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. JAP 24.06-05.07.2019 2199 zł1899 zł Zapytaj o dodatkowe miejsce
2. JAP 18.07-29.07.2019 2199 zł Rezerwuj
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 5 lat do 9 lat
Opis

Chcesz zrobić pierwsze kroki w świecie języków obcych? Wiesz lub chcesz się dowiedzieć, co znaczą takie słowa, jak „rocks”, „holiday” i „sun”? To świetnie – ten obóz jest właśnie dla Ciebie. Nauka w letniej atmosferze, dużo humoru i radości, to gwarancja udanych angielskich wakacji pośród jurajskich skał i jaskiń! Zapraszamy dzieci rozpoczynające lub kontynuujące przygodę z językiem angielskim na wspaniałe wakacje, podczas których poznasz różne słówka, przydatne zwroty, a także spędzisz aktywnie czas na łonie przyrody wraz z grupą rówieśników.

 

Opis programu

Wakacyjny język angielski. Wiemy, że podczas wakacji lepiej biegać po łące, łapać motyle i cieszyć się promykami słońca, niż siedzieć w szkolnej ławce. Dlatego proponujemy wakacyjną wersję nauki – w małych grupach, bez podręczników i wkuwania regułek. Zamiast tego język poznawać będziemy  poprzez zabawę, w rozmowach o życiu obozowym, wakacjach, ulubionych bajkach i superbohaterach. Nasi wychowawcy zmotywują Cię do odważnego używania języka angielskiego na co dzień, aby ośmielić nawet tych mniej śmiałych. Let’s start!

Me and the world around me. Stworzycie wielki plakat o sobie i swoich zainteresowaniach, ulubionych zwierzakach i bajkach. Opowiecie sobie nawzajem o swoich koleżankach i kolegach oraz o rodzinie i miejscowości, w której mieszkacie. Poznajcie się lepiej!

Visiting Great Britain. Czy wiesz, że w Anglii znajduje się największy zamieszkiwany zamek na świecie – Windsor Castle i mieszka w nim prawdziwy król i królowa? A czy w Polsce również mamy zamki? Będziecie mieli okazję przekonać się o tym na własne oczy odwiedzając zakamarki Szlaku Orlich Gniazd.

Main character in British Story. Zorganizujemy grę terenową, podczas której wcielicie się w Sherlocka Holmesa i będziecie musieli rozwiązać niezwykłą tajemnicę, w którą zamieszana jest sama rodzina królewska! A więc lupa w dłoń i naprzód! Kto zna innych bohaterów angielskich książek i filmów? Po tych zajęciach każdy będzie potrafił wymienić kilku.

Full English breakfast. O angielskich śniadankach krąży wiele legend... My urządzimy dzień kuchni brytyjskiej! Zapoznamy się z tradycyjnymi przepisami i przygotujemy jeden z brytyjskich specjałów. Apple pie, fish and chips czy pudding? Sami zdecydujecie, na co macie ochotę.

Dinner with the Queen. Czyli co nieco o etykiecie obowiązującej podczas wspólnych posiłków. Dobre maniery – nie tylko jedząc z królową – na porządku dziennym. Kilka słów o zasadach panujących przy stole, podczas spotkań z przyjaciółmi i osobami, których nie znamy. Dla zabawy wcielimy się w role: królowej, kamerdynera, zaproszonych gości. Wypijemy tradycyjną angielską herbatę. A kto wie, o której godzinie?

Once upon a time... Moją ulubioną bajką jest… No właśnie – którą bajkę najbardziej lubisz? Opowiemy sobie o pięknych księżniczkach, złych czarownicach i innych lubionych bohaterach, a może nawet superbohaterach! Spróbujemy zaśpiewać po angielsku najlepsze piosenki z bajek, by przez chwilę poczuć się jak Anna i Elsa lub Zygzak McQueen.

Feel the magic with Harry Potter. To będzie dzień dla prawdziwych miłośników magii, a także filmów i książek o Harrym Potterze. Tajemne pismo, anglojęzyczna księga roślin, stworzenie mapy Zakazanego Lasu. Niewtajemniczonym wstęp wzbroniony.

Be like Bear Grylls. Jura Krakowsko-Częstochowska to raj dla miłośników przygód, przyrody, wspinaczki i eksploracji jaskiń. Spróbujemy się zmierzyć ze szlakami wspinaczkowymi, zaczynając od tych najprostszych, pokonamy mosty linowe, przedrzemy się przez ciasne jaskinie oraz przemierzymy okoliczne tereny z mapą. A wszystko to pod okiem doświadczonych instruktorów przy użyciu bezpiecznego sprzętu. Bear Grylls będzie z nas dumny!

Even you can be an artist. W ramach odpoczynku po wymagających wyprawach przeprowadzimy cykl zajęć twórczych, które pozwolą Uczestnikom puścić wodze fantazji i wyrazić swoje marzenia i emocje w artystycznej formie. Widzieliście woskowe rzeźby w Muzeum Madame Tussaud? My zrobimy własne – w mydle smiley W programie także malarskie impresje, plener rysunkowy i własnoręcznie przygotowana biżuteria rodem z Oxford Street.

Football or golf? Piłka nożna jest sportem najbardziej popularnym na całym świecie. Zaś golf jest kochany najbardziej w krajach anglosaskich. Jakie sporty kojarzą Ci się jeszcze z Wielką Brytanią?

Ponadto w programie:

 • angielskie gry i zabawy
 • filmowe wieczory – oglądanie filmów w wersjach oryginalnych (z pomocą wychowawców)
 • turnieje gier zespołowych
 • quizy i konkursy z nagrodami
 • wycieczka na basen lub nad zalew
 • dyskoteka z motywem przewodnim
 • wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek + skecze po angielsku

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji. 

Dopłaty:

 • wycieczka do Ogrodzieńca – Zwiedzanie Zamku i Parku Doświadczeń – 60 zł
 • przejażdżka samochodami terenowymi – 120 zł
 • Park Wodny Kraków i zwiedzanie Krakowa – 120 zł
 • galeria najlepszych zdjęć – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł 

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę), bluzę i spodnie do zajęć terenowych
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • kompas, latarkę z zapasem baterii

 

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Białystok Negocjowany
2 Bydgoszcz Negocjowany
3 Częstochowa parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice / parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź Autokar 12:20 13:55 118 PLN
4 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3, 80-176 Autokar 06:00 20:05 198 PLN
5 Katowice parking przy McDonald's, al.Górnośląska 40A, kierunek Kraków / parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 14:05 11:50 118 PLN
6 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 Autokar 12:35 13:25 128 PLN
7 Leszno parking przy hali Trapez, ul. Zygmunta Starego 1, 64-100 Autokar 09:30 16:50 188 PLN
8 Lublin Negocjowany
9 Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 Autokar 10:25 15:50 168 PLN
10 Olsztyn Negocjowany
11 Opole (okolice) stacja paliw LOTOS, ul.Posiłek 1A, Rogów Opolski 47-300 Autokar 12:50 13:50 168 PLN
12 Podlesice Gościniec Jurajski, Podlesice 81, 42-425 Kroczyce k. Zawiercia Własny 16:00 10:00 0 PLN
13 Poznań tzw. „Dworzec Letni“, ul. Dworcowa 1, 61-801 Autokar 07:40 18:35 188 PLN
14 Rzeszów Negocjowany
15 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 198 PLN
16 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, Toruń 87-100 Autokar 08:05 18:05 188 PLN
17 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 08:10 18:10 198 PLN
18 Wrocław (okolice) parking przy McDonald's,ul. Czekoladowa 7, Bielany Wrocławskie 55-040 Autokar 11:25 15:00 188 PLN

Gościniec Jurajski

Pensjonat w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4-, 5-, 6-osobowych z łazienkami. Do dyspozycji Uczestników stołówka, świetlica na miejscu, wiata do organizacji ognisk. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

Strona obiektu: http://www.gosciniecjurajski.pl/

 

Podlesice 8142-425 Podlesice k. Kroczyc

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe realizowane za dopłatą.
​Realizacja zajęć uzależniona od ilości zapisanych osób.

Rajd samochodami terenowymi – 120 zł

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą poczuć wiatr we włosach i nie przeraża ich wszechobecny kurz i błoto. Przeprawa przez głębokie jary i wąwozy, strome podjazdy i karkołomny slalom pomiędzy drzewami z pewnością podniesie poziom adrenaliny nawet największemu śmiałkowi.

Wycieczka do Ogrodzieńca – Zwiedzanie Zamku i Parku Doświadczeń 60 zł

Zwiedzanie ponad 3 ha najlepiej zachowanych ruin zamku w Polsce. Przybliżymy dzieciom dawne życie dworskie w średniowiecznych warowniach. Poznamy historie zamku i związane z nim legendy – kto zamieszkiwał to zamczysko, jakie bitwy toczyły się pod jego murami i czy są tutaj duchy? Ponadto odwiedzimy Park Doświadczeń Fizycznych gdzie w oparciu o 35 ciekawych urządzeń sprawdzimy jak działa nasz świat i jak rzeczy niemożliwe stały się możliwymi.

Park Wodny Kraków i zwiedzanie Krakowa – 120 zł

Doskonała zabawa i wypoczynek pośród mnóstwa wodnych atrakcji. Do dyspozycji trzy baseny o łącznej wielkości 2000 m2. Na każdym kroku czekają atrakcje: rwąca rzeka, bicze wodne, stacje z hydromasażami, ścianka wspinaczkowa a dla amatorów sportów wodnych miejsca do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę wodną. Ogromną popularnością wśród dzieci cieszy się Wyspa Piratów z prawdziwym Statkiem Pirackim i trzema mini zjeżdżalniami przeznaczonymi dla najmłodszych oraz najnowszą Tęczową Zjeżdżalnią. Dla odważnych proponujemy zabawę na 10 zjeżdżalniach o łącznej długości ponad 800 m (najdłuższa rura w Polsce – 202 metry!). Po wodnych szaleństwach wybierzemy się na spacer po krakowskich uliczkach. Przejdziemy się po Starym Mieście – zobaczymy słynne Sukiennice, Barbakan czy Bramę Floriańską. A może uda nam się posłuchać hejnału z wieży Mariackiej?