Mazurska Przygoda Artystyczna

Wiek: 7-12 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. MPA 24.06-05.07.2019 2199 zł1899 zł Rezerwuj
2. MPA 06.07-17.07.2019 2199 zł1899 zł Zapytaj o dodatkowe miejsce
3. MPA 18.07-29.07.2019 2199 zł Rezerwuj
4. MPA 30.07-10.08.2019 2199 zł Rezerwuj
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 7 lat do 12 lat
Opis

Kolejny raz zapraszamy na sprawdzoną propozycję obozu dla dzieci, który łączy w sobie bogactwo wakacyjnych sportów wodnych z magią działań twórczych. Każdego dnia nasi Uczestnicy będą brać udział w rewelacyjnych zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu, sportach wodnych, grach terenowych i warsztatach artystycznych. To będą niezapomniane wakacje na Mazurach!

 

Opis programu

Woda w roli głównej. Ośrodek Gwarek posiada prywatną plażę, co daje naszym Uczestnikom wiele możliwości na bezpieczny i aktywny wypoczynek nad jeziorem. Proponujemy naukę i doskonalenie różnych technik pływania, turnieje gry w piłkę wodną, poranny fitness w wodzie, zabawne wyścigi na tzw. makaronach i dętkach. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników MOPR.

Ahoj żeglarzu! Jak Mazury, to żeglarstwo! Właśnie za to przecież najbardziej kochane jest Giżycko. Młodym miłośnikom sportów wodnych proponujemy wprowadzenie do żeglarstwa zarówno w teorii, jak i w praktyce. Każdy będzie mógł dowiedzieć się, jak zbudowany jest jacht i po co żeglarzowi wiatr, spróbować swoich sił w pracach bosmańskich, a także podczas pływania żaglówką. Na obozie nauczysz się wiązania węzłów żeglarskich i taklowania jachtu. Nasi instruktorzy opowiedzą o bezpieczeństwie na wodzie i pokażą różne manewry żaglówką. Umiejętności będziesz miał okazję popłynąć na krótkie rejsy Omegą. Zajęcia prowadzone są w kamizelkach asekuracyjnych – zawsze pod czujnym okiem instruktora i ratownika MOPR.

ABC sztuk plastycznych. Zajęcia plastyczne dla każdego! Będzie trochę ćwiczeń z perspektywy, zasady kompozycji, umiejętności doboru kolorów i cieniowania. Sporo uwagi poświęcimy odpowiednim narzędziom i technikom. Najpierw doskonalić będziemy szkic, potem bardziej zaawansowane techniki rysunkowe, tworzyć ilustracje do ulubionych książek i zabawne komiksy. Stworzymy też projekty wymarzonego domku letniskowego i narysujemy zabawne karykatury.

Rzeźba. Świat gliny, gipsu i masy solnej daje wiele radości i pozwala na rozwój zdolności manualnych. Na warsztatach poznamy właściwości i możliwości, jakie daje nam gips, masa solna, modelina, papier mâché i masa rzeźbiarska. Zrobimy oryginalne ozdoby, rekwizyty i zabawki z masy solnej, maski z papier mâché, a także elementy biżuterii z modeliny oraz mydełka-rzeźby.

Plenery artystyczne. Wakacje sprzyjają aktywności twórczej na łonie natury, dlatego proponujemy naszym Uczestnikom niezapomniane zajęcia w plenerze – na plaży, w lesie, na łące. Będziemy obserwować przyrodę i uwieczniać jej piękno, rysując i malując mazurskie pejzaże, zwierzęta, kwiaty, żaglówki pływające po jeziorze i ludzi łowiących ryby… Wymarzona sceneria natchnie duszę i uwolni wyobraźnię. Wybrane dzieła powstające na plenerach będziemy regularnie prezentować w naszej obozowej galerii.

Wycieczki kajakowe. Kajak jest świetnym przyjacielem każdego turysty na Mazurach, bowiem pozwala wybrać się na niezapomniane wycieczki po przepięknych jeziorach. Zanim jednak zaczniemy podziwiać przyrodę wzdłuż linii brzegowej jeziora Tajty, najpierw będziemy uczyć się prawidłowego zachowania w kajaku, techniki wiosłowania i sposobów panowania nad sprzętem wodnym. Następnie – wraz z ratownikiem i kadrą – będziemy planować trasy i wyruszać na krótkie wyprawy kajakowe. Zapewniamy kajaki, wiosła, sprzęt asekuracyjny i opiekę ratowników MOPR. Zajęcia intensywnością wysiłku będą dopasowane do możliwości fizycznych młodych kajakarzy.

Punkt adrenalina! RIB + banan – proponujemy totalne szaleństwo i super fun na wodzie! Będziecie mieć okazję przepłynąć się RIB-em z silnikiem, a także zasmakujecie ekstremalnych wrażeń podczas pływania na banana. Kto się utrzyma, ten wygrywa nagrodę. Wskakujcie – zabawa będzie przednia! Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników, odbywają się pod okiem ratownika MOPR i doświadczonych instruktorów.

Zajęcia linowe. Zapraszamy na zabawę na wysokościach! Ścianka wspinaczkowa, równoważnia, most tybetański, pajęcza sieć, zjazdy tyrolskie czy huśtawki – to wszystko będzie do Waszej dyspozycji. Zajęcia są prowadzone w parku linowym na terenie ośrodka, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

W lesie. W sąsiadującym z ośrodkiem lesie kryje się wiele atrakcji. Weź udział w wieczornych podchodach i naszej małej szkole survivalu. Poznaj tajniki przetrwania w praktyce! Nasi instruktorzy pokażą Ci, jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, zdobyć drewno, zabezpieczyć żywność, tropić zwierzęta po śladach. W programie również emocjonujące gry terenowe, wycieczki piesze oraz elementy terenoznawstwa.

Mazurskie szanty. Pobyt na Mazurach to doskonała okazja do nauczenia się wielu ponadczasowych szant. Poznamy słowa tych lokalnych oraz tych najbardziej popularnych, a także wymyślimy swoje! Zaśpiewamy je wspólnie przy ognisku, a także podczas rejsów żaglówką. Przygotuj się również na legendy i anegdoty opowiadane przez zapalonych żeglarzy.

Galeria. Efekty zajęć plastycznych i plenerów prezentowane będą na bieżąco w obozowej galerii sztuki, natomiast ich dokumentacja fotograficzna pojawiać się będzie w fotorelacjach na żywo. Na koniec obozu każdy Uczestnik będzie mógł również wystawić swoje najlepsze prace na finałowym wernisażu. Przy okazji przygotowywania wystawy dowiesz się, jak ładnie wyeksponować prace, oprawić je i gdzie podpisać.

Aktywnie i twórczo. Integracja poprzez zabawę, aktywność artystyczna, rozwijanie kreatywnego myślenia w grupie rówieśników to niewątpliwie ogromne zalety brania udziału w naszych obozach. Uczestnikom codziennie proponujemy zajęcia team building, gry skojarzeniowe, inspirujące plenery, a także ćwiczenia manualne. Wszystko to ma pomóc w przełamywaniu nieśmiałości i rozwijaniu pasji.

Ponadto w programie:

 • wypad do Giżycka (zobaczymy m.in. Twierdzę Boyen i unikalny na skalę europejską most obrotowy na Kanale Łuczańskim)
 • ognisko z szantami i pieczeniem kiełbasek
 • leśne podchody
 • dyskoteki przebierane
 • zawody sportowe
 • gry terenowe

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • paintball – 60 zł
 • dodatkowe 100 kulek paintballowych – 30 zł
 • wycieczka do Zoo Safari – 70 zł
 • galeria najlepszych zdjęć – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze
 • strój kąpielowy/kąpielówki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • teczkę lub tekturową tubę do przechowania prac plastycznych

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Częstochowa parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź Autokar 07:20 18:30 188 PLN
2 Gdańsk . Łączony 00:00 00:00 148 PLN
3 Katowice parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 05:50 20:00 198 PLN
4 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62 Autokar 04:25 21:25 198 PLN
5 Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 Autokar 09:15 16:25 188 PLN
6 Poznań . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
7 Toruń . Autokar 00:00 00:00 128 PLN
8 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 11:40 13:00 198 PLN
9 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
10 Bydgoszcz Negocjowany
11 Leszno Negocjowany
12 Lublin Negocjowany
13 Szczecin Negocjowany
14 Piękna Góra OW Gwarek, Piękna Góra 7, 11-500 Giżycko Własny 16:00 10:00 0 PLN

OW Gwarek

Położony na Mazurach (2 km od Giżycka) bezpośrednio nad jeziorem Tajty. Piaszczysta plaża, sąsiedztwo lasu oraz malowniczy widok na jezioro tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, które sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Uczestnicy kwaterowani są w pokojach 3-, 4-, 5- i 6-osobowych (również z łóżkami piętrowymi), z łazienką wyposażoną w kabinę prysznicową. Obiekt otoczony jest bezpiecznym i ogrodzonym terenem, ma własną piaszczystą plażę strzeżoną, przystań żeglarską, zaplecze rekreacyjne, boiska sportowe, park linowy oraz restaurację. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

Strona obiektu: http://www.gwarek-mazury.pl/
 

Piękna Góra 7, 11-500 Giżycko
 

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe realizowane za dopłatą. 
​Realizacja zajęć uzależniona od ilości zapisanych osób.

Paintball  60 zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki, które pozwolą im nauczyć się planowania i strategicznego myślenia. Tu trzeba będzie szybko działać, podejmować trudne decyzje, a czasami nauczyć się przegrywać z honorem. Dla dzieci poniżej 13 roku życia zajęcia odbywają na strzelnicy paintballowej. Dzieci od 13 do 19 lat biorą udział w rozgrywce drużynowej.

Dodatkowe 100 kulek paintballowych  30 zł

Poza kulkami zawartymi w programie.

Wycieczka do Zoo Safari  70 zł

Oto niepowtarzalna okazja, by w samym sercu Mazur poznać bliżej dzikie zwierzęta. Przejażdżka po 100-hektarowym terenie, na którym mieszka ponad 400 fascynujących zwierząt, odbywa się samochodami terenowymi oraz stylizowanymi bryczkami. Podczas wizyty w Zoo Safari spotkamy dziki, daniele, lamę glamę, konie wielkopolskie, osiołki, kozy afrykańskie, alpejskie i mleczne oraz owce wrzosówki, stado jeleni mandżurskich, axis i europejskich, a także muflony i krowy rasy highland i hereford. O życiu i zwyczajach tychże zwierząt opowie nam ich opiekun, znawca i miłośnik. Czas: 1,5 h.