Międzynarodowy obóz z językiem polskim – moc polskiego będzie z nami! - Morze

Wiek: 7-15 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. MJP 30.07-10.08.2019 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 7 lat do 15 lat
Opis

Pomysłodawcami obozu są lektorzy Akademii Języka Polskiego oraz rodzice dzieci, które na stałe przebywają poza granicami Polski. Dzięki ich zaangażowaniu i współpracy z BTA KOMPAS powstał program łączący wakacyjną przygodę i zabawę oraz aktywne używanie języka polskiego, zdobywanie wiedzy o Polsce, polskiej kulturze i geografii. Atrakcje i zajęcia w czasie obozu rozwiną zarówno język mówiony, jak i podstawową umiejętność pisania i czytania po polsku.

Jak pokazują badania, dwujęzyczność rozwija kreatywność, umiejętność myślenia abstrakcyjnego, zwiększa perspektywy zawodowe, szybkość uczenia się innych języków obcych, a nawet opóźnia starzenie! Znajomość języka rodziny, która pozostała w kraju, umożliwia także utrzymanie kontaktu ze swoimi korzeniami, zwiększa wiedzę o otaczającym świecie i daje ogromną satysfakcję osobistą w dorosłym życiu. Rozwijanie dwujęzyczności służy naszym dzieciom na wiele sposobów, ale tylko rodzice dzieci mieszkający za granicą wiedzą, jak trudne bywa to wyzwanie w wirze codziennego życia. Wakacyjny czas to dobry moment, żeby połączyć to zadanie z zabawą i letnim odpoczynkiem nad morzem.

 

Opis programu

Program kursu języka polskiego realizowany jest przez doświadczonych lektorów Akademii Języka Polskiego z Gdańska, a podział na grupy odbędzie się z uwzględnieniem wieku Uczestników i ich poziomu znajomości języka polskiego.

Poziomy zaawansowania:

1. Poziom podstawowy – A1, znajomość najbardziej podstawowych słów i zwrotów w codziennej komunikacji typu: jestem głodny, chce mi się siusiu itp. Dziecko potrafi się przedstawić. Możliwa konwersacja o typowych, codziennych czynnościach tylko jeśli rozmówca mówi bardzo powoli i wyraźnie. Bardzo duża ilość błędów i najbardziej podstawowy zasób słownictwa (poniżej 500 wyrazów). Do poziomu podstawowego dołączyć mogłyby dzieci bez znajomości języka polskiego, ale prosimy mieć na uwadze, że dziecko musi znać przynajmniej kilka podstawowych fraz: potrzebuję iść do toalety, jestem głodny, chce mi się pić, jestem zmęczony, boli mnie...

2. Poziom średnio zaawansowany – A2, dziecko rozumie najczęściej używane na co dzień zwroty, potrafi ich też użyć w konwersacji, ale popełnia dużo błędów, które często uniemożliwiają porozumienie. Niewielki zasób słownictwa.

3. Poziom zaawansowany – B1/B2, komunikatywna znajomość języka, umiejętność porozumienia się w każdej sytuacji, ale występują błędy, które w większości sytuacji nie uniemożliwiają porozumienia. Możliwy silny akcent, naleciałości z języka kraju, w jakim dziecko mieszka.

Skuteczna komunikacja po polsku to nasz główny cel, dlatego wszelkie materiały audiowizualne, warsztaty i zajęcia na obozie wspierać będą aktywne używanie języka polskiego zarówno w kontaktach z lektorami, jak i między obozowiczami. W zadania na miejscu i w terenie wpleciemy też proste teksty, które wspomogą naukę czytania. Razem stworzymy kronikę obozu, w której poćwiczymy opisywanie wakacyjnych przygód i nowych znajomości. Lektorzy polskiego aktywnie uczestniczyć będą w całym obozowym życiu – quizach, zabawach, grach zespołowych, dyskotekach, wycieczkach itp.

Moc polskiego będzie z nami!

Akademia Języka Polskiego powstała w 2007 r. i już od ponad dziesięciu lat skutecznie uczy dzieci, młodzież i dorosłych języka polskiego na kursach, warsztatach i koloniach letnich. W 2017 r. szkoła otrzymała akredytację Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i przeprowadza Państwowe Egzaminy Certyfikatowe z Języka Polskiego. Od 2016 r. AJP współorganizuje również Podyplomowe Studia Nauczania Języka Polskiego jako Obcego w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Lektorzy Akademii to wykwalifikowani poloniści, specjalizujący się w nauczaniu uczniów w różnym wieku i z różnych grup językowych, w tym z takich krajów jak Chiny czy kraje arabskie. Klientami AJP były takie firmy jak Intel, Amazon, Dr Oetker, Auchan i inni. Metoda szkoły oparta jest przede wszystkim na skutecznej komunikacji i dobieraniu materiału do potrzeb i oczekiwań słuchacza.

Poznajmy się. Skąd jesteś, co lubisz robić w wolnym czasie? Przedstawimy się, nauczymy się mówić o hobby, sposobach spędzania wolnego czasu. Uczestnicy kolonii będą mieli okazję poznać się bliżej, dowiedzieć czegoś o sobie, zintegrować i zaprezentować swoje hobby. Rozpoczniemy również tworzenie wspólnej kroniki obozowej, którą będziemy uzupełniać przez kolejne dni.

Bajki i filmy. Gry, zagadki, quizy – wszystko dotyczące ulubionych bajek, filmów, kreskówek i ich bohaterów. Stworzymy alternatywne zakończenia znanych historii, przygotujemy przedstawienie teatralne na motywach ulubionych baśni, a także wykonamy plakaty obwieszczające nasz występ.

Polskie miasta. Będziemy podróżować palcem po mapie Polski i dowiadywać się jak najwięcej o kilku największych polskich miastach. W Poznaniu sfotografujemy Koziołki, w Gdańsku przywitamy się z Neptunem, w Krakowie odwiedzimy Smoka, a w Warszawie napijemy się herbaty z Syrenką. Przygotujcie się na mnóstwo zabawnych gier i quizów, wiele śmiechu i świetnej zabawy!

Na wsi. Uczestnicy poznają sposoby spędzania czasu na wsi i na świeżym powietrzu, nazwy zwierząt, warzyw, owoców itp. Spróbujemy jak największej ilości polskich przysmaków. Porozmawiamy o polskiej wsi i jej mieszkańcach, przygotujemy ilustracje naszych wyobrażeń o niej. Będziemy mówić również o zwierzętach domowych i egzotycznych oraz ulubieńcach każdego z Uczestników zajęć. Zagramy w gry komunikacyjne, dzięki którym utrwalimy zdobytą wiedzę.

Nad polskim morzem. Polska to piękny kraj i ma do zaoferowania miasta, wsie, a także góry i morze. Skoro jesteśmy nad morzem, porozmawiamy o tym i opowiemy nasze przygody – z tego lub innych nadmorskich pobytów. Wykonamy galerię komiksu, w której zaprezentujemy to, co do tej pory wydarzyło się na koloniach.

Pożegnanie. Wszystkich Uczestników zaprosimy na wystawę do galerii naszych prac, zaprezentujemy scenki teatralne i przedstawimy teledysk ilustrujący wybraną piosenkę. Na zakończenie prowadzący wręczą Uczniom certyfikaty. Przekonacie się, że zabawa może rozwijać, język nie zna granic, a obóz językowy może być wspaniałą przygodą!

Aktywne plażowanie. Zabawy na piasku, budowa fascynujących rzeźb, poszukiwanie bursztynowego skarbu, taplanie się w morskiej wodzie, skakanie przez fale, piłka wodna na 101 sposobów, wygrzewanie się w słońcu, plażowe rozgrywki sportowe i wiele innych – to tylko niewielka namiastka atrakcji, które czekają na naszych małych polonistów.

Primavera Park Wodny. Ponad 1000 m2 wodnej zabawy, 3 baseny, zjeżdżalnie, rwąca rzeka, brodzik dla dzieci i wiele innych atrakcji – to wszystko będzie czekać na naszych najmłodszych Uczestników w pobliskim hotelu Primavera. Zabawy będzie co niemiara!

Park linowy Tarzan. Niezwykła zabawa na wysokościach. Do dyspozycji kilka tras o różnym stopniu trudności: od „zielonej” dla malutkich dzieci, przez „pomarańczową” i „żółtą” dla dzieci powyżej 100 cm wzrostu, do bardzo trudnych tras dla osób powyżej 140 cm wzrostu.

InO – Impreza na Orientację. Jak odnaleźć właściwą drogę w lesie? W którą stronę skręcić? Jak nie zgubić się pośród gąszczu traw? Na specjalnych zajęciach z orienteeringu dowiemy się, jak umiejętnie posługiwać się mapą, do czego służy kompas, co oznaczają znaki topograficzne i jak ocenić odległość w terenie. Pośród pięknych sosnowych lasów rozegramy niejedną imprezę na orientację.

Zajęcia ogólnosportowe. Aby wzmocnić siłę mięśni i poprawić kondycję, Uczestnicy wezmą udział w różnych zajęciach ogólnosportowych – poranna rozgrzewka, gry zespołowe, wyścigi i konkursy z nagrodami – to wszystko czeka na naszych młodych sportowców.

Gry i zabawy terenowe. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w grach i zabawach terenowych wykorzystując umiejętności, które zdobędą w trakcie obozu. Z pomocą mapy i specjalnych wskazówek postarają się odkryć to, co czai się tuż za rogiem… W programie podchody i nocne „świetliki”.

Ponadto w programie:

  • gra miejska
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek
  • dyskoteka przebierana
  • gry terenowe i zabawy towarzyskie

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł). Sugerujemy wykupienie ubezpieczenia KL w Polsce (np. PZU WOJAŻER)

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

  • turystyczny rejs statkiem – 50 zł
  • przejażdżka szybka motorówką po Bałtyku – 50 zł 

 

Co zabrać
  • poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL - jeśli dziecko posiada
  • potwierdzenie ubezpieczenia KL na terenie Polski
  • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz), latarkę z zapasem baterii
  • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Możliwość odebrania i dostarczenia dziecka z oraz na lotnisko w Gdańsku lub Warszawie (Lotnisko Chopina lub Port Lotniczy Warszawa-Modlin) – prosimy o kontakt z naszym biurem w celu sprawdzenia i potwierdzenia możliwości organizacji transferu.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Białystok Negocjowany
2 Bydgoszcz Negocjowany
3 Częstochowa parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź / parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice Autokar 07:20 18:30 188 PLN
4 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 14:15 12:15 98 PLN
5 Jastrzębia Góra Bałtycki Relaks, ul. Wypoczynkowa 1, 84-104 Jastrzębia Góra Własny 16:00 10:00 0 PLN
6 Katowice parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 05:50 20:00 198 PLN
7 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 Autokar 04:25 21:25 198 PLN
8 Leszno Negocjowany
9 Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 Autokar 09:15 16:25 188 PLN
10 Olsztyn Negocjowany
11 Poznań parking przy Centrum Handlowym M1, ul. Szwajcarska 14, 61-285 Autokar 08:20 17:15 188 PLN
12 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
13 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, 87-100 Autokar 11:30 14:10 168 PLN
14 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 06:55 19:05 198 PLN
15 Wrocław stacja paliw Circle K, ul. Sucha 15C, 50-086 Autokar 04:20 21:20 198 PLN

OW Bałtycki Relaks

Nowoczesny obiekt położony w spokojnej dzielnicy Jastrzębiej Góry na zielonym terenie, 250 m od morza. Ośrodek jest ogrodzony, monitorowany i bezpieczny. Świeżo wyremontowane, 3-, 4-, 5-osobowe, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników boiska sportowe, plac zabaw, minizoo, wiata grillowa, sale warsztatowe, kręgielnia, winda, klimatyzowana stołówka. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

 

Wypoczynkowa 1, 84-104 Jastrzębia Góra

 

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe realizowane za dopłatą.
​Realizacja zajęć uzależniona od ilości zapisanych osób.

Turystyczny rejs statkiem – 50 zł

 Duża atrakcja dla małych i dużych. Doskonała okazja, aby zobaczyć nasze wyjątkowe wybrzeże z innej perspektywy. 

Przejażdżka szybką motorówką po Bałtyku –  50 zł

Wesoła zabawa i skok adrenaliny w trakcie szybkiego ślizgania się po falach, które dostarczy niezwykłych emocji i niezapomnianych wrażeń. Zabawa jest bezpieczna, prowadzona przez wykwalifikowanych instruktorów, uczestnicy mają na sobie kamizelki ratunkowe.