(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Mini Leśna Akademia.jpg
Mini Leśna Akademia.jpg

1499 zł

Mini Akademia Leśna - Wdzydze Tucholskie

Wiek: 5-9

lokalizacja:
Pensjonat Mięta i Woda

Leśna Akademia jest propozycją dla dzieci, która pierwszy raz jadą na swój samodzielny wakacyjny wyjazd, a przy tym kochają las, przyrodę i przebywanie na łonie natury. Czy wiesz jak pachnie świerk? Czy żywica jest lepka? Ile mrówek mieszka w mrowisku? Gdzie przebywają zwierzęta w ciągu dnia? Czy da się rysować palcem po wodzie? A po piasku? Na te i wiele innych pytań poznacie odpowiedzi, jako członkowie leśnej akademii. Ośrodek, w którym będziecie zakwaterowani, mieści się zaledwie 5 minut spacerem od jeziora Wdzydze. Natomiast dookoła rozpościera się piękno Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Są to wręcz idealne warunki dla miłośników otaczającego nas świata. Na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw, kryty małpi gaj oraz boisko do plażowej piłki siatkowej. Do dyspozycji również kącik gier, książek i zabaw, a także miejsce ogniskowe, gdzie na pewno spędzicie niejeden magiczny wieczór. Podczas obozu czeka na Was mnóstwo zabaw, wyzwań, ciekawych zagadek, sportowych wyzwań i niesamowitych przygód. Wspaniałe wspomnienia gwarantowane!

 

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

04/07/2020 - 11/07/2020

dostępne rezerwuj > 1499 zł

Program

Budujemy schronienie. Wybierzemy się do lasu, gdzie poszukamy niezbędnych materiałów do wybudowania szałasu. Wspólnymi siłami stworzymy konstrukcję, która będzie dla nas wspaniałym schronieniem, miejscem na zajęcia, a także oryginalnym lokum do wypoczynku.

Wędrujemy. Przed nami mnóstwo wędrówek i wycieczek, podczas których będziemy obserwować naturę i dowiadywać się, jak radzić sobie w nowym i nieznanym dotychczas otoczeniu.Poszukamy ciekawych okazów roślin, z których następnie stworzymy swój własny zielnik. Poznamy rodzaje drzew, a także dowiemy się jakie zwierzęta zamieszkują te tereny. Może uda nam się wytropić po śladach jakiegoś leśnego stwora?Wędrówki to również świetna okazją do zabawy. Zobaczymy jak piękne łono natury zadziała na naszą wyobraźnię. Może stworzymy swoją własną ciekawą i nieznaną dotąd wcześniej zabawę! Materiałów i inspiracji będzie bez liku.

Żywioł woda! Podczas obozu nie może zabraknąć oczywiście kąpieli w jeziorze! Po okiem ratownika będziemy pływać, pluskać się i bawić. Może stworzymy wodną cywilizację, albo zbudujemy tamę? Propozycji jest mnóstwo, a nasza wyobraźnia przecież nie zna granic. Kąpielisko jest strzeżone, a nad bezpieczeństwem dzieci czuwać będzie ratownik WOPR.

Kuchnia polowa. Podczas wycieczek do lasu konieczna będzie również nauka rozpalania ogniska. Poznamy różne typu ognisk, dowiemy się jak rozpalić ognisko bez pomocy zapałek oraz jakie są rodzaje stosów ogniskowych. Zbudujemy swoją własną kuchnię polową i spróbujemy przyrządzić na niej różne przysmaki. Ogniskowa uczta? Brzmi ciekawie!

Przygoda. Przed nami wyprawa pełna prawdziwych survivalowych wyzwań. Na początek szkicowanie i nauka korzystania z mapy. Dowiemy się jak wyznaczać kierunki świata za pomocą i bez pomocy kompasu oraz jak czytać znaki topograficzne. Nauczymy się tropić zwierzęta po śladach, a kolejne tropy doprowadzą nas do wielu ciekawych zadań, takich, jak: poszukiwanie zaginionego kompasu czy też gra terenowa sprawdzająca naszą orientację.

Wieczór w lesie. W trakcie naszego obozu spędzimy magiczny wieczór w lesie, a dokładniej w szałasie, który wcześniej sami zbudowaliśmy. Przed nami niesamowita przygoda! Czeka nas obserwacja nieba, jego zmieniających się kolorów, szukanie różnych konstelacji gwiazd, nasłuchiwanie leśnych odgłosów, opowieści o fascynujących podróżach i naszych marzeniach. To trzeba przeżyć!

Aktywne zabawy na świeżym powietrzu. Podczas gdy większość czasu będziemy spędzać na świeżym powietrzu, pobudzimy naszą wyobraźnię i będziemy wymyślać przeróżne gry i zabawy. Nie zabraknie również znanych i lubianych flag czy podchodów. W ramach przygotowania, będziemy uczestniczyć w lekcji maskowania i kamuflażu. Umiejętność skradania się i pozostania niezauważonym to przecież podstawa!

Sportowa rywalizacja. Przed nami sportowy dzień pełen rywalizacji i prawdziwych emocji! Weźmiemy udział w obozowej olimpiadzie, gdzie czekać będą na nas konkurencje takie, jak: rzuty, skoki, biegi i wiele innych. Na koniec uroczysta dekoracja i wręczenie nagród.

Gry podwórkowe. Jakie popularne gry podwórkowe znacie najlepiej? Może berek, gra w chowanego, klasy, gumę, Baba-Jaga, albo kapsle? Wypróbujemy je wszystkie!

Twórcze porywy. Natura może stać się niesamowitą inspiracją do tworzenia sztuki. Namalujemy pejzaże (może nawet bez użycia farb), przygotujemy kompozycje z naturalnych składników, spróbujemy wydobyć dźwięki z trawy.. Pomyślimy też o recyklingu – stworzymy dzieła z gazet, tektury, zużytych butelek, gdyż bycie eko leży w naszej naturze :)

Ponadto w programie:

 • gry terenowe i integracyjne
 • zgadywanki i quizy
 • wieczorne czytanie bajek
 • beztroskie szaleństwa na placu zabaw i w małpim gaju
 • dyskoteka przebierana z motywem przewodnim
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek i pląsami
 • letnie kino, czyli projekcje ukochanych bajek i filmów dla dzieci 
 • spacer do punktu widokowego we Wdzydzkim Parku Narodowym
 • poznanie zwyczajów i karmienie mieszkańców mini zoo: królików, kur i rybek
 • kąpiele i zabawy w wodzie w pobliskim jeziorze pod opieką ratownika WOPR

Gorąco zapraszamy do udziału w naszej akcji proekologicznej PRZY OKAZJI POMAGAM
Chcemy, abyś wiedział, że od najmłodszych lat masz wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza planeta w przyszłości. Wspólnymi siłami - zaczynając od najprostszych kroków - PRZY OKAZJI przeróżnych obozowych zajęć i wycieczek zadbamy o to, żeby nasze piękne lasy, plaże, jeziora i góry były czyste - wolne od plastiku, butelek... po prostu śmieci.  

Ale to nie wszystko! Biorąc aktywny udział w działaniach na obozie będziesz miał możliwość wybrać akcję charytatywną, którą wesprze finansowo Kompas! Przy okazji więc pomożesz dwa razy!
 Oczywiście udział w akcji jest dobrowolny.  

Więcej o szczegółach dowiesz się na obozie.

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadem pierwszego dnia i kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Przygodowy Pakiet Obozowy 100zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:

- latarka ręczna z kompletem baterii,
- bidon
- dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.

Galeria najlepszych zdjęć 29.9zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).  

 

Dojazdu.

 

Gwarancja aklimatyzacji 150zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -200zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 75zł 150zł
regulamin

LOKALIZACJA I DOJAZD

Pensjonat Mięta i Woda

Uroczy pensjonat położony w pobliżu jeziora Wdzydze i rozlewiska rzeki Wda, w samym sercu Kaszub. Zakwaterowanie w pokojach 3,4,6 osobowych (bez łóżek piętrowych) z łazienkami. Każdy pokój ma swoją nazwę pochodzącą od gatunków mięty. Pensjonat dużo wagi przywiązuje do atrakcji dla najmłodszych swoich gości. Do dyspozycji ogrodzony i bezpieczny teren, ogród z mini zoo z królikami, kurami, ptakami, a nawet basenem z rybkami. Ponadto sala zajęciowa z projektorem, kącikiem z grami planszowymi i książkami, plac zabaw, zadaszony małpi gaj, a 50 m od pensjonatu trawiaste boisko sportowe. W bliskiej okolicy kąpielisko strzeżone (400 m spacerkiem ), piękny las i wiejski sklepik. 

Strona pensjonatu:  https://mietaiwoda.pl/

Pensjonat Mięta i Woda
Wdzydze Tucholskie 40
 

Dojazd własny.

 

Wdzydze Tucholskie 0zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz), kąpielówki
 • ulubione kolekcje zabawek
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • wygodne i sprawdzone obuwie sportowe, kilka kompletów ubrań sportowych (dresy, krótkie spodenki, koszulki na zajęcia sportowe i do lasu)
 • własny bidon na wodę