(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Mini Kolonia Odkrywców.jpg
Mini Kolonia Odkrywców.jpg

1499 zł

Mini Kolonia Odkrywców - Wdzydze Tucholskie

Wiek: 5-9

lokalizacja:
Pensjonat Mięta i Woda

Podczas swojego pierwszego samodzielnego wyjazdu przeżyjecie niesamowite przygody i odkryjecie to, co nieznane! Ośrodek położony jest w przepięknej okolicy, zaledwie 5 minut drogi od jeziora Wdzydze i malowniczego Wdzydzkiego Parku Narodowego. Na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw oraz kryty małpi gaj, a turnieje sportowe będziecie mogli rozgrywać na boiskach do siatkówki plażowej oraz piłki nożnej.Wieczory umili ciepło ogniska oraz zapach pieczonej kiełbaski. Do Waszej dyspozycji będzie również kącik gier, książek i zabaw. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo zabaw, wyzwań, ciekawych zagadek, eksperymentów, a także niesamowitych przygód. Wszystko po to, aby pierwszy wyjazd przyniósł Wam moc wrażeń, ale również był przepięknym wspomnieniem.

 

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

04/07/2020 - 11/07/2020

dostępne rezerwuj > 1499 zł

Program

Kto pyta... wie więcej. Podstawową cechą każdego małego odkrywcy musi być ciekawość świata. Każdego dnia będziemy starać się odpowiedzieć na pytania, specjalnie przygotowane przez naszych wychowawców. W niektórych przypadkach przeprowadzimy doświadczenia, zrobimy wywiady, sami zadamy więcej pytań oraz poszukamy wskazówek na terenie naszego ośrodka. Spróbujemy również sami przetestować naszych wychowawców – sami zadamy im trudne pytania! Ciekawe czy podołają temu wyzwaniu? 

Dzień z odkrywcami. Dowiemy się różnych ciekawych rzeczy na temat odkryć naszych polskich naukowców. Kim była Maria Skłodowska-Curie? Ko odkrył Amerykę? Czy komuś udało się zdobyć dwa bieguny jednego roku? Dzięki komu dziś możemy wyleczyć niektóre choroby czy wysyłać SMS-y? Zastanowimy się też, co jeszcze można byłoby odkryć. Zajrzyjmy w głąb naszej wyobraźni.

W laboratorium. Przed nami niesamowite doświadczenia! Wcielimy się w rolę fizyków i chemików - z niezbędnym sprzętem stworzymy m.in. wielką ilość pasty do zębów dla dinozaura i chemiczne jojo. Poza tym zobaczymy, jak wybucha wulkan, zabarwimy kapustę i białe kwiatki, a także będziemy obserwować wędrującą kolorową wodę. Ciekawe co stanie się, kiedy do pokoju kierownika przyniesiemy bałwana z „prawdziwego” śniegu. Zobaczymy również jak działają drażetki połączone z butelką coca-coli. To będzie wybuchowy dzień!

Ciało człowieka. Wcielimy się w rolę lekarzy. Sprawdzimy jakimi systemami połączone są ze sobą nasze narządy i organy. Wgłębimy się w działanie serca, wątroby oraz nerek. Dowiemy się po co w naszym ciele krąży krew, co jeść, aby nie bolały nas brzuchy i jak rosnąć zdrowo. Do tego potrzebne będzie nam zdrowe menu, które postaramy się sami wymyślić. Obejrzymy wybrane odcinki programu Było sobie życie. Dodatkowo przejrzymy zdjęcia rentgenowskie i spróbujemy coś z nich wyczytać. Na koniec zapoznamy się z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej i dowiemy się jak reagować w nagłych sytuacjach. Tak właściwie to skąd bierze się gęsia skórka?

Natura wokół nas. Postaramy się dostrzec piękno natury, która nas otacza. Wyruszymy na poszukiwania roślin i zwierząt, zamieszkujących naszą okolicę. Wszystkie odkrycia będziemy dokumentować w naszych dziennikach obserwacji. Zebrane okazy roślin obejrzymy pod mikroskopem, a następnie stworzymy zielnik. Nauczymy się również cierpliwości i spokoju podczas nasłuchiwania odgłosów ptaków. Czy naprawdę istnieje „ptasi budzik” – tego spróbujemy się dowiedzieć.

Jak dorosnę, będę inżynierem. Zawód ten charakteryzuje się ciekawością i chęcią zrobienia czegoś samemu. Rozkręcanie i ponowne skręcanie to normalne w tej branży. My zaczniemy od składania i rozkładania zestawów Lego Technic. Następnym elementem naszych zajęć będzie projekt i budowa własnego karmnika lub latawca.

Rozgrzejmy nasze umysły. Ćwiczenie naszego umysłu i mózgu to podstawa do ich prawidłowego funkcjonowania. Przed nami mnóstwo zadań i zagadek logicznych tj. sudoku, zagadki z zapałkami, szukanie różnic w obrazkach i wiele innych.

Ponadto w programie:

 • gry terenowe i integracyjne
 • zgadywanki i quizy
 • wieczorne czytanie bajek
 • leśne podchody
 • beztroskie szaleństwa na placu zabaw
 • dyskoteka przebierana z motywem przewodnim
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek i pląsami
 • spacer do punktu widokowego we Wdzydzkim Parku Narodowym
 • poznanie zwyczajów i karmienie mieszkańców mini zoo: królików, kur i rybek
 • letnie kino, czyli projekcje ukochanych bajek i filmów dla dzieci 
 • kąpiele i zabawy w wodzie w pobliskim jeziorze pod opieką ratownika WOPR

Gorąco zapraszamy do udziału w naszej akcji proekologicznej PRZY OKAZJI POMAGAM
Chcemy, abyś wiedział, że od najmłodszych lat masz wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza planeta w przyszłości. Wspólnymi siłami - zaczynając od najprostszych kroków - PRZY OKAZJI przeróżnych obozowych zajęć i wycieczek zadbamy o to, żeby nasze piękne lasy, plaże, jeziora i góry były czyste - wolne od plastiku, butelek... po prostu śmieci.  

Ale to nie wszystko! Biorąc aktywny udział w działaniach na obozie będziesz miał możliwość wybrać akcję charytatywną, którą wesprze finansowo Kompas! Przy okazji więc pomożesz dwa razy!
 Oczywiście udział w akcji jest dobrowolny.  

Więcej o szczegółach dowiesz się na obozie.

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadem pierwszego dnia i kończy obiadem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Przygodowy Pakiet Obozowy 100zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:

- latarka ręczna z kompletem baterii,
- bidon
- dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.

Galeria najlepszych zdjęć 29.9zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).  

 

Dojazdu.

 

Gwarancja aklimatyzacji 150zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -200zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 75zł 150zł
regulamin

LOKALIZACJA I DOJAZD

Pensjonat Mięta i Woda

Uroczy pensjonat położony w pobliżu jeziora Wdzydze i rozlewiska rzeki Wda, w samym sercu Kaszub. Zakwaterowanie w pokojach 3,4,6 osobowych (bez łóżek piętrowych) z łazienkami. Każdy pokój ma swoją nazwę pochodzącą od gatunków mięty. Pensjonat dużo wagi przywiązuje do atrakcji dla najmłodszych swoich gości. Do dyspozycji ogrodzony i bezpieczny teren, ogród z mini zoo z królikami, kurami, ptakami, a nawet basenem z rybkami. Ponadto sala zajęciowa z projektorem, kącikiem z grami planszowymi i książkami, plac zabaw, zadaszony małpi gaj, a 50 m od pensjonatu trawiaste boisko sportowe. W bliskiej okolicy kąpielisko strzeżone (400 m spacerkiem ), piękny las i wiejski sklepik. 

Strona pensjonatu:  https://mietaiwoda.pl/

Pensjonat Mięta i Woda
Wdzydze Tucholskie 40
 

Dojazd własny.

Wdzydze Tucholskie 0zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz), kąpielówki
 • ulubione kolekcje zabawek
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • własny bidon na wodę