(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Mini Moja Pierwsza Kolonia Kaszuby.jpg
Mini Moja Pierwsza Kolonia Kaszuby.jpg

1499 zł

Mini Moja Pierwsza Kolonia - Wdzydze Tucholskie

Wiek: 5-9

lokalizacja:
Pensjonat Mięta i Woda

Najmłodszych, chcących przeżyć niesamowite przygody podczas swojego pierwszego wakacyjnego wyjazdu, zapraszamy na kolonię z serii MINI na przepiękne Kaszuby! Czeka na Was mnóstwo atrakcji, gier, zabaw, wędrówek, sportowych wyzwań, ale przede wszystkim niesamowitych przygód. Nasz uroczy pensjonat położony jest 400m od malowniczego jeziora Wdzydze. Nieopodal znajduje się również Wdzydzki Park Narodowy. Na terenie ośrodka do Waszej dyspozycji będą plac zabaw, kryty małpi gaj oraz boiska sportowe, który idealnie sprawdzą się podczas sportowych rozgrywek. Poza tym miejsce na ognisko, kącik gier, książek i zabaw, a nawet mini zoo. Na pewno nie będzie nudno, a super wspomnienia z kolonii w gronie nowych koleżanek i kolegów zostaną z Wami na długo.

 

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

04/07/2020 - 11/07/2020

dostępne rezerwuj > 1499 zł

Program

Dzień małego podróżnika. Czas wakacji najlepiej jest przeznaczyć na zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc. Na początek nauczymy się, jak przygotować się na wycieczkę i co najlepiej spakować. Celem naszej wyprawy będzie poznanie niezbędnych warunków do przetrwania. Podczas wędrówki nauczymy się posługiwać mapą i kompasem, a także wyznaczać kierunki świata, by odważnie wędrować kaszubskimi ścieżkami wokół jeziora. Wspólnie zbudujemy też szałas, a potem zorganizujemy letni piknik na łonie przepięknego Wdzydzkiego Parku Narodowego.

Dzień naukowców. Na jeden dzień zostaniemy prawdziwymi naukowcami. Przetestujemy tajemnicze eliksiry, dziwne mieszanki, buzujące bąbelki, mieszanki kolorów oraz doprowadzimy do prawdziwych wybuchów! Jak prawdziwi chemicy i fizycy będziemy robić eksperymenty, a ich efekty zrobią wrażenie na wszystkich.

Dzień smakowitej kuchni. Wakacje to także czas jedzenia lodów… dlatego sami nauczymy się czarować ulubione smaki lodów! Kiedy już lody będą gotowe, zadbamy o odpowiednie dodatki: bakalie, owoce, kolorowe posypki i bita śmietana. Nasze deserki możemy zjeść sami lub poczęstować fajnych kolegów i koleżanki z kolonii. Mniam!

Dzień młodych artystów. Lato to czas soczystych barw, więc i my zabawimy się w artystów i stworzymy nasze wyjątkowe dzieła sztuki. Zaczniemy od zrobienia wyjątkowych pocztówek z wakacji, potem wybierzemy się na prawdziwy plener rysunkowy na pobliską polankę lub będziemy po prostu tworzyć kredkami i węglem przepiękne pejzaże. Tego dnia powstaną też oryginalne prezenty handmade, z których każde dziecko z pewnością będzie dumne. Mamy mnóstwo pomysłów na baaaardzo kolorowy dzień!

Mini Zoo. Na terenie naszego pensjonatu mieszkają różne zwierzątka m.in. króliki, ptaki i rybki, które będziemy mogli codziennie odwiedzać, a także karmić, uczyć się ich zwyczajów i prawidłowej opieki. Ponadto stworzymy własny atlas zwierząt zamieszkujących Kaszuby, poszukamy w lesie ich śladów i porozmawiamy o gatunkach chronionych.

Ponadto w programie:

 • gry terenowe i integracyjne
 • zgadywanki i quizy z nagrodami
 • wieczorne czytanie bajek
 • beztroskie szaleństwa na placu zabaw i małpim gaju
 • dyskoteka przebierana z motywem przewodnim
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek i pląsami
 • letnie kino, czyli projekcje ukochanych bajek i filmów dla dzieci 
 • kąpiele i zabawy w wodzie w pobliskim jeziorze pod opieką ratownika WOPR

Gorąco zapraszamy do udziału w naszej akcji proekologicznej PRZY OKAZJI POMAGAM
Chcemy, abyś wiedział, że od najmłodszych lat masz wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza planeta w przyszłości. Wspólnymi siłami - zaczynając od najprostszych kroków - PRZY OKAZJI przeróżnych obozowych zajęć i wycieczek zadbamy o to, żeby nasze piękne lasy, plaże, jeziora i góry były czyste - wolne od plastiku, butelek... po prostu śmieci.  

Ale to nie wszystko! Biorąc aktywny udział w działaniach na obozie będziesz miał możliwość wybrać akcję charytatywną, którą wesprze finansowo Kompas! Przy okazji więc pomożesz dwa razy!
 Oczywiście udział w akcji jest dobrowolny.  

Więcej o szczegółach dowiesz się na obozie.

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadem pierwszego dnia i kończy obiadem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Przygodowy Pakiet Obozowy 100zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:

- latarka ręczna z kompletem baterii,
- bidon
- dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.

Galeria najlepszych zdjęć 29.9zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).  

 

Dojazdu.

 

Gwarancja aklimatyzacji 150zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -200zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 75zł 150zł
regulamin

LOKALIZACJA I DOJAZD

Pensjonat Mięta i Woda

Uroczy pensjonat położony w pobliżu jeziora Wdzydze i rozlewiska rzeki Wda, w samym sercu Kaszub. Zakwaterowanie w pokojach 3,4,6 osobowych (bez łóżek piętrowych) z łazienkami. Każdy pokój ma swoją nazwę pochodzącą od gatunków mięty. Pensjonat dużo wagi przywiązuje do atrakcji dla najmłodszych swoich gości. Do dyspozycji ogrodzony i bezpieczny teren, ogród z mini zoo z królikami, kurami, ptakami, a nawet basenem z rybkami. Ponadto sala zajęciowa z projektorem, kącikiem z grami planszowymi i książkami, plac zabaw, zadaszony małpi gaj, a 50 m od pensjonatu trawiaste boisko sportowe. W bliskiej okolicy kąpielisko strzeżone (400 m spacerkiem ), piękny las i wiejski sklepik. 

Strona pensjonatu:  https://mietaiwoda.pl/

Pensjonat Mięta i Woda
Wdzydze Tucholskie 40
 

Dojazd własny. 

 

Wdzydze Tucholskie 0zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz), kąpielówki
 • ulubione kolekcje zabawek
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • własny bidon na wodę