Obóz Biegowy

Wiek: 13-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. OWB 25.06-06.07.2018 -
2. OWB 07.07-18.07.2018 -
3. OWB 19.07-30.07.2018 -
4. OWB 31.07-11.08.2018 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 13 lat do 18 lat
Opis

Chcesz aktywnie spędzić swoje wakacje? Masz już dosyć siedzenia przed komputerem i tracenia czasu na kanapie? Zacznij działać, postaw na zdrową dawkę ruchu na świeżym powietrzu, poczuj sportowego bakcyla, by kiedyś zdobywać medale. Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju Obóz Biegowy! Systematyczne treningi biegowe to klucz do poprawy swoich czasów i zdobywania kolejnych medali. Nauczymy Cię, jak czytać treningi biegowe, które elementy są najważniejsze, jak się właściwie odżywiać i czerpać radość z biegania!

Obóz przeznaczony jest dla osób, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem, jak i dla tych, którzy mają już pierwsze kilka... kilkadziesiąt kilometrów wybieganych za sobą.

 

Opis programu

Testy sprawnościowe. Na początku każdy Uczestnik będzie mógł sprawdzić swoją kondycję za pomocą profesjonalnych testów, które przechodzą nawet najlepsi światowi sportowcy, np. Test Coopera. Nie obawiaj się – test jest indywidualnie dopasowany do twoich możliwości. Ponadto sprawdzimy, jaki typ ma... twoja stopa. Pronator, supinator, a może neutral? Znając specyfikację twojej stopy odpowiednio dopasujemy dla ciebie technikę treningów.

Budzimy nasze ciało! Każdego dnia przed śniadaniem nasi wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy poprowadzą 15-minutową rozgrzewkę, która będzie miała na celu zmobilizować wasz organizm do lepszej aktywności fizycznej w ciągu dnia.

Biegowa zabawa. W naszych treningach wykorzystamy wszystkie elementy zabawy biegowej: trucht, przebieżki, rytmy, piramidę biegową czy interwały. Wszystko będzie dopasowane do twoich indywidualnych możliwości kondycyjnych. Możesz spać spokojnie! Nie będzie to wojskowy wycisk, a czysta przyjemność ze sportu.

Pracujemy nad kondycją. Nasi trenerzy oraz instruktorzy w trakcie obozu przeprowadzą z wami kilka typów treningów. Pokażemy każdy rodzaj treningu, abyście w przyszłości mogli dopasować do siebie to, co lubicie. Spróbujemy trenigów sprinterskich, trenigów wytrzymałościowych oraz siły biegowej, do których należą podbiegi oraz skipy. Bieganie to nie tylko ilość wybieganych kilometrów. Liczy się również ogólna sprawność fizyczna. Doświadczeni instruktorzy pomogą Wam pracować nad siłą nóg i całego ciała. Do ćwiczeń wykorzystamy piłki oraz taśmy fitnessowe, stepy, ketle czy piłkę bosu.

Wycieczka biegowa. Najprzyjemniejsza wersja treningu biegowego. W czasie, kiedy inni chodzą na wycieczki piesze, my wybierzemy się na wycieczkę biegową. Spróbujemy się zmierzyć z trasą do schroniska PTTK na Hali Boraczej. Wycieczka odbędzie się tylko w przypadku dobrej pogody oraz po weryfikacji zdolności i umiejętności wszystkich Uczestników.

Prelekcje. W chwilach relaksu będzie czas, aby opowiedzieć wam o zawodowym bieganiu. Co robić, aby zostać zawodowym biegaczem, ile trzeba trenować w tygodniu, czym jest przetrenowanie, roztrenowanie, co to próg mleczanowy, jakie są zalety biegania w górach, czym jest pamięć mięśniowa oraz dlaczego to akurat Kenia jest krajem, z którego pochodzi najwięcej zwycięzców w biegach sprinterskich czy maratońskich.

Gadżety. Interesujesz się bieganiem na poważnie ? Chcesz, aby wszystkie Twoje wyniki zostały zapisane? Chcesz lepiej kontrolować swoje tempo? Nic trudnego! Opowiemy o ciekawych, a wręcz innowacynych rozwiązaniach w bieganiu. Zegarek z wbudowanym GPS-em to nic nadzwyczajnego. Pozwoli ci on kontrolować nie tylko prędkość, ale i aktualny puls, wysokość, przebiegnięty dystans, a po skończonym treningu oszacuje twój czas odpoczynku. Po treningu każdym wynikiem będziesz mógł pochawlić się znajomym. Opowiemy o nowinkach technicznych uznanych firm produkujących sprzęt dla biegaczy.

Plan działania. Na koniec obozu każdy z Uczestników otrzyma specjalnie przygotowany plan treningów na najbliższe 2 tygodnie tak, aby doskonalić swoją technikę i umiejętności poznane na obozie. Każdy, kto ukończy wszystkie zajęcia sportowe w trakcie obozu, otrzyma pamiątkowy medal oraz certyfikat przynależności do grupy KompasTEAM, który daje możliwość startu w zawodach sportowych w drużynie Kompasu.

Dzień otwarty. Abyście mogli poznać smak nowych aktywności sportowych, proponujemy uczestnictwo w modelowych zajęciach innych obozów. Dzięki temu każdy z was będzie miał szansę odkryć bogactwo różnych dyscyplin, a także aktywnie spędzić czas w odmienny sposób. A może narodzi się nowa pasja?

Moc atrakcji. Czeka Was wspaniała wycieczka na Górę Żar. To ponad 760 m n.p.m., gdzie dostaniemy się kolejką linowo-terenową w zaledwie 8 minut! Góra Żar jest bardzo dobrym punktem widokowym na Kotlinę Żywiecką, Beskid Żywiecki czy Beskid Śląski. Na miejscu czekać będzie na nas duża dawka adrenaliny – park linowy Trollandia, zjeżdżalnia pontonowa i tor saneczkowy! Po szaleństwach sportowych odwiedzimy Żywiec, a tam Zamek Habsburgów i rynek. Będziecie mieć też chwilę dla siebie.

Ponadto w programie:

 • dyskoteki z motywem przewodnim
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • team building, gry, zabawy i konkursy
 • turnieje gier drużynowych z Uczestnikami innych obozów

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę kadry i instruktorów, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • Energylandia – 120 zł 
 • płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

 

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • wygodny ubiór do ćwiczeń fizycznych (kilka na zmianę), dres sportowy, przeciwdeszczową kurtkę sportową, obuwie sportowe
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki, czepek, okulary pływackie, klapki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz), kompas, latarkę z zapasem baterii
 • odpowiednie obuwie do biegania, bidon na wodę

 

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Częstochowa DOJAZD: parking przy McDonald's, al. Wojska Polskiego 263/271, kier. Katowice // POWRÓT: parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kier. Łódź Autokar 12:25 14:30 118 PLN
2 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 06:00 20:45 198 PLN
3 Katowice DOJAZD: parking przy McDonald's, al. Górnośląska 40A, kier. Kraków // POWRÓT: parking przy McDonald's, ul. Ofiar Katynia 5, kier. Opole Autokar 14:10 12:10 118 PLN
4 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul. Zakopiańska 62 Autokar 12:40 13:45 128 PLN
5 Leszno parking przy hali Trapez, al. Konstytucji 3 Maja Autokar 09:30 17:20 188 PLN
6 Łódź stacja paliw Oktan, ul. Rokicińska 156 Autokar 10:25 16:25 168 PLN
7 Opole(okolice) stacja paliw LOTOS, ul.Posiłek 1A, Rogów Opolski 47-300 Autokar 12:50 13:50 158 PLN
8 Poznań tzw. Dworzec letni, ul. Dworcowa 1 Autokar 07:40 19:10 188 PLN
9 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 198 PLN
10 Toruń stacja paliw Orlen, ul.Słupska 1 Autokar 08:00 18:45 178 PLN
11 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul. Świętokrzyskiej) Autokar 09:00 16:10 198 PLN
12 Wrocław parking przy McDonald's, ul. Czekoladowa 7, Bielany Wrocławskie Autokar 11:25 15:20 178 PLN
13 Białystok Negocjowany
14 Bydgoszcz Negocjowany
15 Olsztyn Negocjowany
16 Lublin Negocjowany
17 Węgierska Górka OW Azalia,Parkowa 3, 34-350 Węgierska Górka Własny 16:00 10:00 0 PLN

Ośrodek Wczasowy Azalia

Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4-, 5- osobowych o hotelowym standardzie z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duży, ogrodzony zielony teren, boiska do siatkówki, boisko do piłki nożnej, basen zewnęrzny, sala fitness, sale warsztatowe, bilard, ping-pong i wiele innych atrakcji. Reszta obiektów sportowych jest oddalona od ośrodka o około 1 km.

Strona obiektu: http://www.azalia.beskidy.info.pl

 

Ocena hotelu

Ocena hotelu według Kompasu

ul. Parkowa 3 , 34-350 Węgierska Górka 
 

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Energylandia – 120 zł

Całodzienny wyjazd do parku rozrywki w miejscowości Zator, na granicy Śląska i Małopolski. Zajmuje obszar 26 ha. Kilkadziesiąt atrakcji dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych. Atrakcje podzielone są na 4 strefy:

 1. Bajkolandia – kraina, w której dzieci spotykają się z postaciami ulubionych bajek, kreskówek i filmów; niczym bohaterowie najpiękniejszych przygód mogą zostać kierowcami, pilotami, strażakami, księżniczkami, krasnalami lub niesfornymi zwierzątkami. Karuzele, minicoastery, autka i samolociki tworzące urozmaiconą strefę dla najmłodszych są niezwykle bezpieczne i przyjazne, podobnie jak zaplecze oraz otoczenie, w którym rodziny z niemowlętami znajdą zaciszne, czyste miejsca dla pielęgnacji dzieci.
 2. Strefa familijna – atrakcje dla całych rodzin, m.in. kilka roller coasterów, wodne spływy, kolejka widokowa, wyścigi na torze Formuła Autodrom. Na niektórych atrakcjach w tej strefie obowiązuje limit wzrostu: min. 140 cm.
 3. Strefa ekstremalna – maksimum adrenaliny, potężna dawka radości i zabawa na najwyższych obrotach. Są tutaj najszybsze i największe roller coastery, ogromne wahadło Azec Swing, 40-metrowe ramię Space Boostera.
 4. Water Park – naśladuje tropikalną wyspę, gdzie można odpocząć w cieniu parasola w otoczeniu jak na egoztycznej wyspie. Dodatkowo: 20 gier i zabaw interaktywnych, 4 sceny widowiskowe (dwa teatry i dwa amfiteatry), nowoczesne kino 7D, sklepy z gadżetami.

Energylandia oferuje także warsztaty edukacyjne i artystyczne, pokazy pirotechniczne oraz inne niesamowite atrakcje. Dzieci mogą zobaczyć, jak wygląda laboratorium szalonego naukowca, dowiedzieć się, czym jest mapping 3D lub zobaczyć ciekawe musicale. Pokazy odbywają się cały dzień i są dostępne dla wszystkich.