Obóz Jeździecki - Barłomino

Wiek: 10-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. OJB 30.07-10.08.2019 -
2. OJB 11.08-22.08.2019 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 10 lat do 18 lat
Opis

W tym roku mamy do dyspozycji nowe miejsce na realizację jeździeckich marzeń. Zapraszamy na letni obóz jeździecki do Barłomina na Kaszubach. Niesamowite i urokliwe miejsce położone w powiecie wejherowskim, na pewno oczaruje niejednego pasjonata jazdy konnej. Jeśli jesteś miłośnikiem tych wspaniałych stworzeń, aktywnie jeździsz konno i chciałbyś doskonalić swoje umiejętności lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym wspaniałym sportem, to ten obóz idealny dla Ciebie! Otwarty w 2016 roku ośrodek jeździecki w Barłominie oferuje nie tylko naukę pod okiem fachowej i wykwalifikowanej kadry, fantastyczne warunki zakwaterowania, ale również maximum  czasu spędzonego przy koniach. Prawie z każdej strony otoczony jest pięknym lasem, co sprzyja wyjazdom w teren i nieograniczonym kontaktom z naturą.

 

Opis programu

Program realizowany będzie w Klubie Jeździeckim Barłomino (http://www.barlomino.com/pl). Uczestnikom obozu zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług. Jeździecki Klub Sportowy w Barłominie posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego, co potwierdza bezpieczeństwo prowadzonych jazd oraz wyszkolenie koni na najwyższym poziomie.

Kompleks stajenny zawiera:

 • krytą ujeżdżalnię 25*63, z profesjonalnym podłożem kwarcowym, wyposażoną w pomieszczenia gospodarcze i magazynowe, paszarnię, pomieszczenie klubowe wraz z restauracją z widokiem na plac treningowy
 • maneż o wymiarach 70 m x 40 m, w pełni oświetlony, przygotowany w oparciu o profesjonalną budowę podłoża kwarcowego wraz z systemem drenażowym i nawadniającym
 • czworobok konkursowy oraz komplet przeszkód
 • kryta karuzela na 9 koni w bezpośrednim sąsiedztwie stajni, z zadaszonym wewnętrznym lonżownikiem i pełnym oświetleniem
 • piękne trawiaste padoki o powierzchni 10 ha
 • dwie stajnie, z czego jedną bezpośrednio połączoną z kryta ujeżdżalnią

Nauka jazdy konnej odbywa się w kameralnych grupach treningowych w podziale na stopień zaawansowania (podział na grupy pierwszego dnia obozu).

 • grupa źrebaków, gdzie Uczestnicy od podstaw zapoznają się z zasadami jazdy konnej i gruntownie oszlifują swoje podstawy
 • grupa kucyków to grupa dla Uczestników już jeżdżących samodzielnie, a nie gotowych jeszcze na jazdę w grupie zaawansowanej (stęp, kłus)
 • grupa pegazów to miejsce dla Uczestników jeżdżących konno na zaawansowanym poziomie, gdzie poznawać będą tajniki treningu sportowego

Jazdy konne (ok. 16-18h w turnusie) odbywają się na podstawie autorskiego programu szkolenia, uwzględniającego właściwy trening i udoskonalanie dosiadu oraz prawidłowe stosowanie pomocy jeździeckich. Celem prowadzonego szkolenia jest zapoznanie Uczestników z zasadami klasycznego jeździectwa.

Uwaga: Uczestnicy zakwaterowani będą w obiekcie położonym na terenie stajni. Dostęp do koni i stajni będzie praktycznie nieograniczony!

Program praktycznych zajęć jeździeckich wzbogacony jest o następujące moduły:

 • rząd i ekwipunek jeździecki
 • budowa jeźdźca i konia
 • zachowania stadne koni – wpływ koni na zachowania grupy "HORSE SENSE"
 • day SPA – perfekcyjna opieka i pielęgnacja koni
 • sporty konne – budowanie małego sportowca
 • żywienie koni – od źrebaka do sportowca
 • podstawy woltyżerki – gimnastyka na koniu
 • konno wśród natury – wycieczka konna po lasach

Na każdym turnusie istnieje możliwość:

 • zdania egzaminu na brązową i srebrną odznakę jeździecką – dopłata 200 zł
 • zdania egzaminu na odznakę JEŻDŻĘ KONNO – dopłata 90 zł

Uwaga! Uprzedniej weryfikacji umiejętności młodego jeźdźca i podjęcia decyzji o dopuszczeniu go do egzaminu dokonuje doświadczony Instruktor.

Brązowa i Srebrna odznaka. Egzamin przeprowadzany przed komisją, potwierdzający umiejętności jeździeckie na poziomie pozwalającym na start w pierwszych zawodach. Do egzaminu mogą podchodzić wszyscy Uczestnicy posiadający umiejętności jeździeckie na poziomie zaawansowanym.

Odznaka Jeżdżę Konno. Egzamin przeprowadzany przed komisją, potwierdzający podstawowe umiejętności jeździeckie, w tym umiejętność podstawowej pielęgnacji i przygotowania konia do jazdy. Egzamin ten przeznaczony jest dla wszystkich Uczestników obozu.

Luzacy na zawodach. Barłomino znane jest z tego, że regularnie odbywają się tam zawody w skokach przez przeszkody. Jest to idealnie przystosowane do tego miejsce. Podczas naszego pobytu również takie zawody się odbędą. To wspaniała dla nas okazja na naukę, pomoc, a także doświadczenie emocji, towarzyszących wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie. Uczestnicy będą mieli okazję na własne oczy zobaczyć, jak wyglądają profesjonalne zawody w skokach przed przeszkody. Oprócz tego sami będą mogli zostać luzakami, czyli najważniejszymi pomocnikami tego wydarzenia. Oprowadzanie konia zawodnika, wyczyszczenie go, czy nawet samo przytrzymanie – to na prawdę ważne dla luzaka zadania!

ALPAKI. Na terenie Klubu Jeździeckiego Barłomino poza końmi, mieszkają również trzy przesympatyczne alpaki. Na razie są jeszcze trochę nieśmiałe, ale wydaje się to być idealne zadanie dla nas – jeźdźców i miłośników zwierząt. Alpaki są zwierzętami lubiącymi towarzystwo i kontakt z ludźmi. Spróbujmy sprawić, żeby polubiły i nas! Rozmowy, spacerki, karmienie i głaskanie mile widziane!

Ponadto w programie:

 • ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem
 • team building
 • wieczorne kino przygodowe
 • turnieje sportowe
 • DIY czyli zrób to sam - tworzymy!
 • gry terenowe z nagrodami
 • wycieczki po okolicy
 • konkursy, quizy i planszówki
 • olimpiada sportowa na wesoło

 

Wyżywienie

4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • aquapark Reda z prawdziwymi rekinami -120 zł
 • galeria najlepszych zdjęć – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

 

Co zabrać
 • odpowiedni strój i obuwie do jazdy konnej, toczek z atestem lub kask jeździecki (bardzo ważne!)
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Białystok Negocjowany
2 Bydgoszcz Negocjowany
3 Częstochowa parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź / parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice Autokar 07:20 18:30 188 PLN
4 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 14:15 12:15 98 PLN
5 Katowice parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 05:50 20:00 198 PLN
6 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 Autokar 04:25 21:25 198 PLN
7 Leszno Negocjowany
8 Barłomino Klub Jeździecki Barłomino Słoneczna 12 84-242 Barłomino Własny 16:00 10:00 0 PLN
9 Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 Autokar 09:15 16:25 188 PLN
10 Olsztyn Negocjowany
11 Poznań parking przy Centrum Handlowym M1, ul. Szwajcarska 14, 61-285 Autokar 08:20 17:15 188 PLN
12 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
13 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, 87-100 Autokar 11:30 14:10 168 PLN
14 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 06:55 19:05 198 PLN
15 Wrocław stacja paliw Circle K, ul. Sucha 15C, 50-086 Autokar 04:20 21:20 198 PLN

Klub Jeździecki Barłomino

Klub Jeździecki Barłomino to nowoczesny ośrodek jeździecki oddalony 15km od Wejherowa w województwie pomorskim, w którym nasi uczestnicy zakwaterowani zostaną w komfortowych apartamentach 3,4 i 5-osobowych z łazienkami. Do dyspozycji jadalnia, sala zajęciowa, sala wypoczynkowa z projektorem, kawiarnia z widokiem na plac treningowy.  Ponadto bogata infrastruktura klubu jeździeckiego: kryta ujeżdżalnia o wymiarach 25m x 63m z profesjonalnym podłożem kwarcowym, 2 stajnie, siodlarnia, paszarnia, solarium i myjka dla koni, maneż o wymiarach 70m x 40m (w pełni oświetlony), kryta karuzela z lonżownikiem, padoki o powierzchni 10ha. Na terenie obiektu mieszkają również 3 przesympatyczne alpaki, a wokół znajdują się tereny leśne.  

Ocena hotelu

Ocena hotelu według Kompasu

Słoneczna 12
84-242 Barłomino

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe realizowane za dopłatą.
​Realizacja zajęć uzależniona od ilości zapisanych osób.

Aquapark Reda z prawdziwymi rekinami  120 zł

Nowo wybudowany, największy i najnowocześniejszy kryty park wodny w Polsce. Na ponad 7 tysiącach metrów kwadratowych znajduje się mnóstwo atrakcji dla odwiedzających. Basen zamkowy, zatoka pirata, pontonowa zjeżdżalnia rodzinna, rzeczna ekspedycja (ponad 300 metrów spływu), zjeżdżalnia z rekinami, 3 zjeżdżalnie rurowe (w tym 2 pontonowe), basen ze sztuczną falą oraz wulkan. Uczestnicy spędzą tu na zabawie 2 godziny.