Obóz językowo-przygodowy by Cambridge School of English

Wiek: 10-16 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. ELS 24.06-05.07.2019 -
2. ELS 06.07-17.07.2019 - -
3. ELS 18.07-29.07.2019 -
4. ELS 30.07-10.08.2019 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 10 lat do 16 lat
Opis

Research proves that when students don't keep their minds sharp over summer vacation, they take a month or more to get back into the swing of productive learning when school starts again. If learning is presented as something fun, then they are more likely to find something that really interests them because they won’t close their mind about the subjects being taught. By enrolling your child to our summer camp, you can ensure that your son or daughter will spend the time exploring, discovering, creating and learning. Anselm Dorma.

Już dziesiąty rok BTA Kompas razem z dwoma renomowanymi szkołami: Cambridge School of English & L2 Language Consulting ma przyjemność realizować dla Was autorski program językowy! Zapraszamy na malownicze Mazury. Z racji tego, że lato to przede wszystkim czas relaksu i zabawy, połączymy naukę języka angielskiego z przyjemnością. Dzięki warsztatom twórczym, prezentacjom, projektom, zabawom i quizom przybliżymy Wam fascynujący świat brytyjskiej i amerykańskiej kultury.

 

Opis programu

Program realizowany będzie przez doświadczonych i wykwalifikowanych native speakerów, a podział na grupy odbędzie się z uwzględnieniem wieku Uczestników i poziomu zawansowania ich znajomości języka angielskiego.

Specjalnie przygotowane materiały audiowizualne oraz interesujące ćwiczenia pozwolą na rozwijanie zdolności językowych. Skupimy się nie tylko na umiejętności twórczego i krytycznego czytania, kreatywnego pisania form użytkowych i selekcji informacji, ale również na doskonaleniu zdolności mówienia w języku angielskim oraz słuchania ze zrozumieniem. Z uwagi na fakt, iż gwarantujemy holistyczne podejście do nauczania, Uczestnicy obozu zyskają pewność siebie w skutecznej komunikacji w języku angielskim.

Warto podkreślić fakt, że kontakt z językiem angielskim nie ogranicza się wyłącznie do codziennych 90-minutowych sesji, bowiem lektorzy prowadzący aktywnie uczestniczą w całym obozowym życiu – biorą udział w quizach, zabawach, grach zespołowych, dyskotekach, wycieczkach itp. Uczestnicy wykorzystują język angielski w praktyczny sposób, porozumiewają się w języku obcym w codziennych sytuacjach.

Cambridge School of English. To renomowana brytyjska szkoła języka językowa mająca 25 lat doświadczenia w nauczaniu języka angielskiego. Szkoła gwarantuje wysoką jakość szkoleń językowych w oparciu o autorskie programy nauczania. Jest to możliwe dzięki współpracy metodyków i trenerów z wysoko wykwalifikowanymi lektorami, którzy stosują najbardziej efektywne metody nauczania. Nasze kursy nie opierają się na jednej metodzie – uczymy tak, by zapewnić maksimum skuteczności. W Cambridge School of English pracują wyłącznie doświadczeni native speakerzy pochodzenia brytyjskiego, amerykańskiego lub australijskiego oraz lektorzy polscy – absolwenci filologii oraz studiów lingwistycznych, którzy są pasjonatami nauczania. Kursanci osiągają wysokie wyniki egzaminów Cambridge (FCE, CAE, CPE oraz IELTS), a wysoką jakość nauczania potwierdza m.in. akredytacja kuratorium oświaty.

L² – Language Consulting. Zapewnia maksymalną efektywność szkoleń językowych oferując produkt „szyty na miarę”, gdyż dysponuje odpowiednim doświadczeniem, wiedzą i narzędziami (m.in. autorską platformą edukacyjną), które potrafią precyzyjnie określić potrzeby szkoleniowe poszczególnych grup i zaoferować ściśle odpowiadające im kursy, w tym także specjalistyczne. L² – Language Consulting jest Centrum Egzaminacyjnym TOEIC, co daje naszym kursantom możliwość zdawania egzaminu w każdym momencie trwania kursu i w dogodnym dla kursanta terminie.

Szkoły mogą poszczycić się współpracą z takimi firmami jak: Real Sp. z o.o., Novartis Poland Sp. z o.o., Lek Polska Sp. z o.o., Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., Nestle Polska S.A., Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Polimex-Mostostal S.A., Gedeon Richter Polska Sp. z o.o., Polar Whirlpool S.A., LPP S.A., PBG SA, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, PKN Orlen S.A., Statoil Polska Sp. z o.o., Axtone Sp. z o.o., Samsung, Oracle i z wieloma innymi.

Getting to know each other. Odkryjemy zupełnie nowe, fascynujące rzeczy na swój temat. Przygotujcie się na quizy, zagadki, rebusy i łamigłówki. Nauczymy się mówić o pasjach, sposobach spędzania wolnego czasu. Każdy Uczestnik obozu będzie miał okazję stworzyć projekt (foto-książkę) o sobie, swojej rodzinie, zainteresowaniach, talentach i wielu innych interesujących szczegółach. Na podstawie zebranych wiadomości stworzymy grupowego bloga, który będzie na bieżąco uaktualniany. Brzmi ekscytująco!

Visiting Great Britain. Nasi lektorzy zabiorą Was na wycieczkę do Wielkiej Brytanii. Przy aromatycznej herbacie earl grey i maślanych ciasteczkach porozmawiamy o najsłynniejszych brytyjskich zabytkach. Zastanawialiście się kiedykolwiek, na jakie tematy uwielbiają gawędzić Brytyjczycy? Rozwiążemy quiz dotyczący wysp brytyjskich, następnie zagramy w gry komunikacyjne, dzięki którym utrwalimy zdobytą wiedzę. Uczestnicy wcielą się też w rolę słynnego detektywa – Sherlocka Holmesa i będą musieli stawić czoła rozwikłaniu niezwykłej tajemnicy, w którą zamieszana jest sama Królowa Elżbieta II! Podołacie temu wyzwaniu?

Sightseeing around the USA. Zapraszamy do Stanów Zjednoczonych! W ramach kuchennych rewolucji Uczestnicy stworzą zdrową wersję restauracji z typowym fast foodem, a także opracują konstytucję idealnego kraju. British or American English? Czy jesteście w stanie rozpoznać akcenty, słówka i struktury? Sprawdzimy to! Przeniesiemy się do Hollywood, sprawdzimy kogo spotkać można na słynnej Alei Gwiazd. Zagramy w football amerykański i wcielimy się w rolę ławy przysięgłych. Sami ocenicie, czy podejrzany jest winny czy niewinny! To będzie twardy orzech do zgryzienia!

G’day mate! Have you ever been to Australia? Czy wiedzieliście, że Australia to kontynent aż 36 razy większy od Polski, ale zamieszkuje go 2 razy mniej ludzi niż naszą ojczyznę? Jesteście w stanie uwierzyć, że w Australii występuje 2 razy więcej kangurów niż ludzi?! To tylko dwa interesujące fakty na temat Australii, a jest ich całe mnóstwo! Stworzymy kolorowy plakat dotyczący Australii. Znajdą się na nim ciekawostki o tym kraju, a część informacji zostanie również opublikowana na blogu! Dobra zabawa gwarantowana – przy dopisującej pogodzie zorganizujemy wyścigi skaczących kangurów, biegających ptaków emu oraz zabawę bumerangiem.

Are you as cool as a cucumber? Comic Project – kursanci stworzą gramatyczny komiks, w którym zaprezentują zasady gramatyczne, struktury, ciekawe powiedzonka, idiomy poznane podczas wszystkich dni obozu językowego. Bohaterami komiksu będą Uczestnicy i ich przygody. Przed przystąpieniem do projektu czeka Was ekscytująca powtórka zasad gramatycznych – przygotujcie się na mnóstwo gier, quizów okraszonych śmiechem i świetną zabawą. Będzie o co walczyć!

And the Oscar goes to... Uczestnicy przygotują filmik opowiadający o krajach anglojęzycznych wykorzystując materiały przygotowane przez lektora oraz materiały anglojęzycznych czasopism, blogów czy YouTube. Premiera filmu przewidziana jest na ostatni dzień naszego fascynującego pobytu na Mazurach. Jak stworzyć taki film? W świat kinematografii wprowadzi Was lektor, pokazując różne technologiczne i językowe triki. Kto wie, może czeka Was oszałamiająca kariera i półka wypełniona prestiżowymi statuetkami Oscara?

Wycieczki po jeziorze. Pod okiem instruktorów i ratowników WOPR Uczestnicy zwiedzać będą jezioro Tajty z pokładów jachtów Omega. Chętni wcielą się w marynarzy, którzy będą pomagać kapitanowi w prowadzeniu łodzi – wybieraniu szotów, wypatrywaniu innych jednostek i utrzymaniu kursu. Wszystkie zajęcia na wodzie odbywają się w kamizelkach ratunkowych.

Kąpiele. Ośrodek Gwarek posiada własną prywatną plażę, co umożliwia naszym Uczestnikom nieograniczone korzystanie z uroków jeziora Tajty. Zabawy w wodzie, piłka wodna i doskonalenie umiejętności pływania to tylko niektóre z propozycji. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników WOPR.

Punkt adrenalina! RIB + banan – w tym roku proponujemy Wam dodatkową atrakcję! Będziecie mieć okazję, aby przepłynąć się RIB-em z silnikiem, a także zasmakujecie ekstremalnych wrażeń podczas pływania na bananie. Wskakujcie – zabawa będzie przednia! Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników, odbywają się pod okiem ratownika MOPR i doświadczonych instruktorów.

Orienteering. Jak odnaleźć właściwą drogę w lesie? Nie zawsze jest to proste. A jednak! Wystarczy tylko posiąść umiejętność posługiwania się mapą i kompasem, nauczyć się znaków topograficznych, rysować mapy i oceniać odległości w terenie. Gdy Uczestnicy nabiorą wprawy, czekać na nich będą dzienne i wieczorne zawody na orientację.

Elementy survivalu. Obozowicze poznają kilka podstawowych tajników przetrwania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Na specjalnych zajęciach postaramy się odpowiedzieć na pytania: jak poradzić sobie w trudnych warunkach, jak rozpalić ognisko bez pomocy zapałek, z czego zbudować szałas i jak zabezpieczyć żywność przed zwierzętami?

Zawody sportowe. W zdrowym ciele – zdrowy duch! Będą konkurencje zespołowe i indywidualne, turniej siatkówki plażowej, konkursy i przeszkody do pokonania, a najlepsi zostaną nagrodzeni medalami.

Zajęcia łucznicze- Archery Tag. To będzie prawdziwa bitwa łuczników! Uczestnicy przejdą wymagające szkolenie „Robin Hooda”, a następnie przystąpią do świetnej zabawy, w której będą musieli wykazać się precyzją, skupieniem, nienaganną techniką oraz współpracą w zespole. Rozegrany zostanie obozowy turniej łucznika, a dla najlepszych łuczników przewidziane są nagrody.

Gry i zabawy terenowe. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w grach i zabawach terenowych, wykorzystując umiejętności, których nauczą się w trakcie obozu. Za pomocą mapy i kompasu oraz specjalnych wskazówek postarają się odkryć to, co czeka za rogiem.

Zajęcia twórcze. Wszystkie nasze obozy wzbogacone są o szereg zajęć artystycznych pozwalających rozwijać wyobraźnię. Za pomocą pędzla, kredek i kilku białych kartek Uczestnicy będą mieli szansę poddać się szaleństwu własnej fantazji i wyczarować prawdziwe arcydzieła.

Zajęcia integracyjne. Specjalność działu team building przenieśliśmy na obozy dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają, zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat.

Ostatniego dnia obozu odbędzie się wystawa projektów, gdzie Uczestnicy zaprezentują najlepsze swoim zdaniem prace. Na zakończenie prowadzący wręczą uczniom certyfikaty. Przekonacie się, że zabawa może rozwijać, język nie zna granic, a obóz językowy może być wspaniałą przygodą.

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku, Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • paintball – 60 zł
 • dodatkowe 100 kulek paintballowych – 30 zł
 • Linowy Park Przygód Ekstra – 45 zł
 • wycieczka do Zoo Safari – 70 zł
 • galeria najlepszych zdjęć – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze
 • strój kąpielowy/kąpielówki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Częstochowa parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź Autokar 07:20 18:30 188 PLN
2 Gdańsk . Łączony 00:00 00:00 148 PLN
3 Katowice parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 05:50 20:00 198 PLN
4 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62 Autokar 04:25 21:25 198 PLN
5 Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 Autokar 09:15 16:25 188 PLN
6 Poznań . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
7 Toruń . Autokar 00:00 00:00 128 PLN
8 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 11:40 13:00 198 PLN
9 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
10 Bydgoszcz Negocjowany
11 Leszno Negocjowany
12 Lublin Negocjowany
13 Szczecin Negocjowany
14 Piękna Góra OW Gwarek, Piękna Góra 7, 11-500 Giżycko Własny 16:00 10:00 0 PLN

OW Gwarek

Położony na Mazurach (2 km od Giżycka) bezpośrednio nad jeziorem Tajty. Piaszczysta plaża, sąsiedztwo lasu oraz malowniczy widok na jezioro tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, które sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Uczestnicy kwaterowani są w pokojach 3-, 4-, 5- i 6-osobowych (również z łóżkami piętrowymi), z łazienką wyposażoną w kabinę prysznicową. Obiekt otoczony jest bezpiecznym i ogrodzonym terenem, ma własną piaszczystą plażę strzeżoną, przystań żeglarską, zaplecze rekreacyjne, boiska sportowe, park linowy oraz restaurację. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

Strona obiektu: http://www.gwarek-mazury.pl/
 

Piękna Góra 7, 11-500 Giżycko
 

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe realizowane za dopłatą.
​Realizacja zajęć uzależniona od ilości zapisanych osób.

Wycieczka do Zoo Safari  70 zł

Oto niepowtarzalna okazja, by w samym sercu Mazur poznać bliżej dzikie zwierzęta. Przejażdżka po 100-hektarowym terenie, na którym mieszka ponad 400 fascynujących zwierząt, odbywa się samochodami terenowymi oraz stylizowanymi bryczkami. Podczas wizyty w Zoo Safari spotkamy dziki, daniele, lamę glamę, konie wielkopolskie, osiołki, kozy afrykańskie, alpejskie i mleczne oraz owce wrzosówki, stado jeleni mandżurskich, axis i europejskich, a także muflony i krowy rasy highland i hereford. O życiu i zwyczajach tychże zwierząt opowie nam ich opiekun, znawca i miłośnik. Czas: 1,5 h.

Dodatkowe 100 kulek paintballowych  30 zł

Poza kulkami zawartymi w programie.

Paintball  60 zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki, które pozwolą im nauczyć się planowania i strategicznego myślenia. Tu trzeba będzie szybko działać, podejmować trudne decyzje, a czasami nauczyć się przegrywać z honorem. Dla dzieci poniżej 13 roku życia zajęcia odbywają na strzelnicy paintballowej. Dzieci od 13 do 19 lat biorą udział w rozgrywce drużynowej.

Linowy Park Przygód Ekstra  45 zł 

Zbiór przeszkód o zróżnicowanym stopniu trudności między innymi: ścianka wspinaczkowa, równoważnia, most tybetański, pajęcza sieć, równoważnie, dwa zjazdy tyrolskie, trapezy, huśtawki, beleczki, ścianka wspinaczkowa tetris. Całość zajęć odbywa się  pod okiem doświadczonego instruktora i  obejmuje:

 • wyposażenie w niezbędny atestowany sprzęt asekuracyjny
 • przeszkolenie przygotowujące do samodzielnego poruszania się po parku
 • przejście przez park
 • w razie potrzeby bezpieczną ewakuację (opuszczenie) na ziemię

Zajęcia dają możliwość pokonania własnych ograniczeń, ćwiczenia równowagi, a przede wszystkim bezpiecznej i ekstremalnej zabawy.