Obóz młodzieżowy – Kramsach, Austria

Wiek: 14-19 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. KRA 10.01-19.01.2020 2499 zł Rezerwuj
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 14 lat do 19 lat
Opis

Klimatyczny wyjazd dla licealistów. Mieszkamy zaledwie 12 km od stacji kolejki ośrodka Ski Juvel (rano będzie można się ciut lepiej wyspać przed ruszeniem na stoki smiley). Zapewniamy solidne szkolenie z instruktorami zaopatrzonymi w dużą dozę zajawki. Kramsach to dobre miejsce do szlifowania swoich umiejętności, luzu i zabawy. Miejscowość położona w Tyrolu z dobrym i szybkim dojazdem z Gdańska (zaraz za granicą niemiecko-austriacką). Mieszkamy 4km od centrum miejscowości w klimatycznym tyrolskim pensjonacie.

 

Opis programu

Jeździsz jako tako na nartach lub snowboardzie? A może radzisz sobie świetnie, ale chętnie coś tam podszlifujesz? Zapraszamy tych, którzy mają już za sobą pierwszy kontakt z nartami lub snowboardem i tych bardziej zaawansowanych.

Szkolenie. Codziennie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów (uprawnienia PZN, PZS, MSiT) będziemy się szkolić na dwóch poziomach zaawansowania. Różnorodne, dobrze przygotowane trasy pozwolą robić szybkie postępy. Podczas szkolenia wykorzystywać będziemy też kamery, które bardzo pomagają wychwycić błędy i szybko opanować zasady jazdy carvingowej. Dla bardziej zaawansowanych przewidzieliśmy naukę jazdy na muldach, w białym puchu (o ile warunki pozwolą) oraz wizyty w snowparku i na funslope.

Sprzęt. Dobór sprzętu ma duże znaczenie, odpowiedni pomoże w szybszym robieniu postępów. Z Uczestnikami, którzy nie mają własnego sprzętu, instruktorzy wybiorą się do wypożyczalni, gdzie pomogą dobrać odpowiednie wyposażenie. Dobry sprzęt to także bezpieczeństwo – nasi instruktorzy zadbają o wyregulowanie siły wypięcia wiązań. Wymagamy, aby każdy Uczestnik miał własny kask narciarski!!

Wyciągi i trasy. Jeździmy w centrum narciarskim Ski Juvel https://www.skijuwel.com/en/winter. W ramach jednego karnetu do dyspozycji 109 km tras, 45 wyciągów. Trasy o każdym poziomie zaawansowania. Na terenie rejonu są też dwa snowparki i funslope. Największy w Albpach ma kilkanaście skoczni i przeszkód o zróżnicowanym poziomie (od 1 metrowych po największy 10 m kicker). Ski Juvel to mniej zatłoczona miejscówka, gdzie można znaleźć swoją przestrzeń na czerpanie radości z jazdy smiley

Wieczorami:

Videocoaching. Wychwytywanie niedociągnięć, uwagi instruktorów i pytania Uczestników, wykłady na temat serwisu sprzętu oraz oczywiście na temat bezpieczeństwa na stoku.

Chillout & Party. Nie samym śniegiem człowiek żyje! Po powrocie ze stoku apres ski, dużo integracji, dobrej zabawy i muzyki, zasmakujemy też nocnego życia Kramsach (ale tak, aby następnego dnia szusować na 110%).

Wyjscie na basen. Dodatkowo płatne na miejscu (około 12 euro). https://www.woerglerwasserwelt.at/en

 

Wyżywienie

HB: śniadania i obiadokolacje. Pierwszy posiłek to obiadokolacja 11.01, ostatni – śniadanie 18.01. Zapewniamy suchy prowiant na podróż powrotną. Do posiłków napoje: herbata, woda. Wszystkie posiłki przygotowywane są przez naszych sprawdzonych kucharzy. Pyszne, sycące i rozgrzewające posiłki sprzyjają regenerowaniu sił po powrocie ze stoku.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie (7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja), program zajęć, opiekę wychowawców i instruktorów, ubezpieczenie NNW i KL AXA, szkolenie narciarskie lub snowboardowe, dojazd z Gdańska, Łodzi i Katowic.

 

Cena nie zawiera

Skipassów, opłaty klimatycznej, kaucji zwrotnej za skipass i apartament, ewentualnych kosztów wypożyczenia sprzętu, biletu na basen. Wszystkie opłaty dodatkowe w euro płatne na miejscu.

Dopłaty:

1. Skipass:

 • dorośli – 221 €/6 dni
 • młodzież urodzona w latach 2001-2003 – 177  €/6 dni
 • dzieci urodzone pomiędzy 2004-2013 – 110,5 €/6 dni

2. Opłata klimatyczna za osobę powyżej 15 roku zycia – 21 €

3. Kaucja zwrotna za skipass i apartament – 52 €/os.

4. Aquapark Worgl (https://www.woerglerwasserwelt.at/en/) - około 12 € - dla chętnych

 

Co zabrać
 • obowiązkowo kask narciarski!
 • poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • ważny paszport lub dowód osobisty oraz legitymację szkolną z numerem PESEL
 • zapas gotówki w euro
 • czapkę, szalik, dwie pary rękawiczek
 • odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe
 • przybory do mycia i ręcznik
 • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, ręcznik kąpielowy, czepek
 • krem na mróz z filtrem UV
 • mały plecak na wyjścia
 • sprzęt narciarski lub snowboardowy lub gotówkę na wypożyczenie
 • wskazane ochraniacze na nadgarstki i kolana
 • zalecamy zabranie karty EKUZ z NFZ - więcej informacji tu

Poniżej rady naszych instruktorów odnośnie sprzętu i ubrań narciarskich:

 • rękawiczki narciarskie, ortalionowe, goretex, skórzane – LUŹNE (nigdy wełniane)
 • skarpety narciarskie długie, do kolan
 • bielizna narciarska, termoaktywna
 • sprzęt narciarski sprawdzony i dobrany przez fachowca, koniecznie kijki narciarskie odpowiedniej długości
 • spodnie narciarskie dobrze osłaniające plecy
 • dobrze dobrane gogle z jasnożółtą szybką

 

W cenie dojazd z Gdańska, Łodzi i Katowic.

Dojazd własny do ośrodka 11.01. Powrót własny 18.01.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie dostępny na ok. 7 dni przed wyjazdem (wysyłamy wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na adres podany przy rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 20:40 03:40 0 PLN
2 Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 Autokar 00:50 23:30 0 PLN
3 Kramsach Moosen 15 A-6233 Kramsach AUSTRIA Własny 16:00 10:00 0 PLN
4 Katowice stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22, 40-265 (kierunek Tychy) Autokar 04:00 20:20 0 PLN

Pensjonat Kohlerhof w Kramsach

Pensjonat Kohlerhof w Kramsach. Uroczy pensjonat położony na skraju miejscowości Kramsach. Pensjonat będzie wyłącznie do naszej dyspozycji. Zakwaterowanie w 12-stu pokojach 2-, 3-, 4- i 5-osobowych z dostępem do łazienki. Na miejscu do dyspozycji bawialnia, piłkarzyki, stół do ping-ponga, wi-fi.

Moosen 15, 6233 Voldöpp, Austria

Jeździmy w centrum narciarskim Ski Juvel https://www.skijuwel.com/en/winter . W ramach jednego karnetu do dyspozycji 109 km tras, 45 wyciągów. Trasy o każdym poziomie zaawansowania. Na terenie rejonu są też dwa snowparki i funslope. Największy w Alpbach ma  kilkanaście skoczni i przeszkód o zróżnicowanym poziomie (od 1 metrowych po największy 10 m kicker). Ski Juvel to mniej zatłoczona miejscówka, gdzie można znaleźć swoją przestrzeń na czerpanie radości z jazdy smiley