Obóz młodzieżowy – Szpindlerowy Młyn, Czechy

Wiek: 14-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. CZO 13.01-20.01.2018 - -
2. CZO 27.01-03.02.2018 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 14 lat do 18 lat
Opis

Obóz przeznaczony jest dla młodzieży mającej już za sobą swój pierwszy kontakt z nartami lub snowboardem, jak i dla bardziej zaawansowanej.

Mieszkać będziemy na stoku w klimatycznym hotelu Hromovka (I turnus) oraz pensjonacie Horalka (II turnus). Po przeciągnięciu się rano i rozruszaniu zakwasów z dnia poprzedniego, przypinamy sprzęt i zjeżdżamy pod wyciąg, nie zapominając oczywiście o delektowaniu się piękną panoramą rozciągającą się wokół. Takie miejsce to marzenie każdego pasjonata białego szaleństwa! Szczególnie, że standardem tras Szpindlerowy Młyn w niczym nie ustępuje alpejskim kurortom, a jego dodatkowym atutem jest nieduża odległość od polskiej granicy, dlatego dojazd jest mało uciążliwy.

Pensjonat położony jest na uboczu miejscowości, spacer do centrum zajmuje około 20 minut (oczywiście zjeżdżając np. na jabłuszku jesteśmy w stanie znaleźć się na dole duuużo szybciej!).

 

Opis programu

Opis regionu 

Szpindlerowy Młyn oferuje obecnie 20 tras (od niebieskich po czarne, w tym czarna trasa z homologacją FIS World Cup) oraz 16 wyciągów. Większość tras jest połączona, na wszystkie obowiązuje jeden skipass. Opis tras, mapki: http://www.skiareal.cz/pl/mapy

Szkolenie  

Codziennie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów (uprawnienia PZN, PZS, UKFiS) będziemy się szkolić na dwóch poziomach zaawansowania. Różnorodne, dobrze przygotowane trasy pozwolą robić bardzo szybkie postępy. Podczas szkolenia wykorzystywać będziemy też kamery, które bardzo pomagają wychwycić błędy i szybko opanować zasady jazdy carvingowej. Dla bardziej zaawansowanych przewidzieliśmy naukę jazdy na muldach, w białym puchu (o ile warunki pozwolą) oraz wizytę w SnowParku uważanym za najlepszy w Czechach oraz jeden z najlepszych w Europie.

Sprzęt  

Dobór sprzętu ma duże znaczenie, odpowiedni pomoże w szybszym robieniu postępów. Z Uczestnikami, którzy nie mają własnego sprzętu, instruktorzy wybiorą się do wypożyczalni, gdzie pomogą dobrać odpowiednie wyposażenie. Dobry sprzęt to także bezpieczeństwo – nasi instruktorzy zadbają o wyregulowanie siły wypięcia wiązań. Wymagamy, aby każdy Uczestnik miał ze sobą własny kask narciarski.

Videocoaching

Wychwytywanie niedociągnięć, uwagi instruktorów i pytania Uczestników, wykłady na temat serwisu sprzętu oraz oczywiście na temat bezpieczeństwa na stoku.

Ponadto:

Zjazdy na byle czym, wieczorne kino, dyskoteki, spacery po miasteczku (po godzinie zamknięcia wyciągów spacer z pensjonatu do centrum trwa około 20 minut), gry integracyjne i dużo czasu na podziwianie widoków z gorącą herbatą... oraz czerpanie przyjemności z odrobiny czeskiego luzu, który każdy pokocha smiley

 

Wyżywienie

HB (śniadanie i obiadokolacja). Obóz zaczyna się obiadokolacją i kończy śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną. Na stok Uczestnicy otrzymują każdego dnia batonika oraz napój w kartoniku.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie 2 razy dziennie + prowiant na stok, program, opiekę kadry i medyczną, ubezpieczenie NNW i KL AXA, szkolenie narciarskie lub snowboardowe.

 

Cena nie zawiera

Skipassów, dojazdu, kosztu wypożyczenia sprzętu.

Ceny skipassów: http://www.skiareal.cz/pl/cenik-ski-arealu-2017-2018-desktop

 • dzieci do 12 lat – 3120 CZK
 • dzieci powyżej 12 lat – 3570 CZK 

Koszt wypożyczenia sprzętu: ok. 2500 CZK

 

Co zabrać
 • obowiązkowo KASK!
 • korony czeskie na skipass i ewentualne wypożyczenie sprzętu
 • ważny dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL
 • poprawnie wypełnioną kartę kolonijną z numerem PESEL
 • czapkę, szalik, dwie pary rękawiczek
 • odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe
 • przybory do mycia i ręcznik
 • mały plecak na wyjścia
 • sprzęt narciarski lub snowboardowy

Jeżeli Państwa dziecko nie ma legitymacji szkolnej, prosimy o wiadomość przy rezerwacji.

Poniżej rady naszych instruktorów odnośnie sprzętu i ubrań narciarskich, w jakie dzieci powinny zostać wyposażone:

 • rękawiczki narciarskie, ortalionowe, goretex, skórzane - LUŹNE (nigdy wełniane)
 • skarpety narciarskie długie, do kolan
 • bielizna narciarska, termoaktywna
 • sprzęt narciarski - sprawdzony i dobrany przez fachowca, koniecznie kijki narciarskie odpowiedniej długości
 • spodnie narciarskie dobrze osłaniające plecy
 • dobrze dobrane gogle z jasnożółtą szybką

 

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie dostępny na ok. 7 dni przed wyjazdem (wysyłamy wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami).

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Dojazd z poszczególnych miast Polski będzie realizowany w zależności od terminu ferii.

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Szpindlerowy Młyn Hotel Hromovka, Špindlerův Mlýn 6, 543 51 Špindlerův Mlýn, Czechy // Pension Horalka, Špindlerův Mlýn 5, 543 51 Špindlerův Mlýn, Czechy Własny 16:00 10:00 0 PLN
2 Warszawa (I turnus) . Łączony 00:00 00:00 180 PLN
3 Opole - okolice (I turnus) . Łączony 00:00 00:00 160 PLN
4 Szczecin (I turnus) . Łączony 00:00 00:00 190 PLN
5 Wrocław . Autokar 00:00 00:00 80 PLN
6 Gdańsk (II turnus) . Łączony 00:00 00:00 190 PLN
7 Łódź (II turnus) . Łączony 00:00 00:00 170 PLN
8 Katowice (II turnus) . Łączony 00:00 00:00 170 PLN

Hotel Hromovka/Pensjonat Horalka

Termin: 13-20.01.2018 r. Górski Hotel Hromovka. Położony na stoku, z którego rozciąga się przepiękna panorama na dolinę, około 20 minut piechotą od centrum Szpindlerowego Młyna. Dookoła tylko las, śnieg i cisza. Jego unikalne położenie daje wyjątkowy komfort. Na nartach wracamy podjeżdżając „pod drzwi” hotelu. Hotel rodzinny z bogatą tradycją i historią, znane miejsce wypoczynku artystów. Pokoje 2-, 3-, 4-osobowe z łazienkami i tv oraz 2-osobowe ze wspólną łazienką na korytarzu. Na miejscu świetlica i stołówka.

Termin: 27.01-03.02.2018 r. Pensjonat Horalka w Szpindlerowym Młynie. Odnowiony pensjonat położony na stoku, z którego rozciąga się przepiękna panorama na dolinę. Do naszej dyspozycji: pokoje 3-, 4-, 5-, 6-osobowe z łazienkami oraz miejsca do przeprowadzenia zajęć wieczornych. Pensjonat jest oddalony od centrum miasteczka 20 min. pieszo.

 

 Hromovka, Špindlerův Mlýn 6, 543 51 Špindlerův Mlýn, Czechy

Pension Horalka,Špindlerův Mlýn 5,543 51 Szpindlerowy Młyn,Czechy
 

Szpindlerowy Młyn jest położony na wysokości 715 – 1310 m n.p.m. i panują tu idealne warunki do jeżdżenia i bieganie na nartach przez około pięć miesięcy w roku. Czekają tu na Państwa perfekcyjnie utrzymane trasy narciarskie o wszystkich stopniach trudności i łącznej długości 25 km oraz 14 wyciągów orczykowych i krzesełkowych, które mogą łącznie przewieźć 17 500 narciarzy za godzinę. Trasy narciarskie spełniają wymogi FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) i umożliwiają organizowanie zawodów o randze światowej. Dlatego „Szpindel“ jest nazywany „Perłą Karkonoszy“ albo "Val d'Isere Europy Środkowo-Wschodniej".