Obóz Rodzinny nad Biebrzą

Wiek: 0-99 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 0 lat do 99 lat
Opis

Obóz Rodzinny przeznaczony jest tylko dla dzieci wyjeżdżających razem z co najmniej 1 osobą dorosłą.

W oparciu o nasze inspirujące doświadczenia rodzicielskie, sprawdzone pomysły w organizacji tematycznych obozów młodzieżowych, kolonii dla dzieci i wyjazdów dla dorosłych, z przyjemnością zapraszamy na wyjątkowy Obóz Rodzinny nad Biebrzą. Wyjazd dedykowany jest całym rodzinom, a zwłaszcza tym rodzicom, którzy chcą uczestniczyć w pierwszym wakacyjnym obozie swoich dzieci, a ponadto spędzić aktywne i urocze wakacje z dala od miasta. Pragniemy, aby obóz był dla maluchów niezapomnianym przeżyciem, podczas którego będą mogły wykazać się samodzielnością i dzielnością, a dla Państwa chwilą odpoczynku, relaksu i możliwością spędzenia wyjątkowego czasu razem z własnymi dziećmi. Zależy nam, aby w zabieganym świecie każdy miał szansę choć na chwilę zatrzymać się i wspólnie z najbliższymi przeżyć niezapomnianą przygodę. To już III edycja Obozu Rodzinnego w sprawdzonej i lubianej Zagrodzie Kuwasy. Zapraszamy do czarującego miejsca na skraju Biebrzańskiego Parku Narodowego, oazy spokoju i natury, prowadzonego przez sympatycznych, gościnnych właścicieli.

 

Opis programu

Jak wygląda dzień Obozu Rodzinnego? 

Obozowy dzień podzielony jest na trzy części programowe: zajęcia przedpołudniowe, popołudniowe oraz wieczorne. Każdego dnia przygotowaliśmy blok zajęć wspólnych dla całych rodzin, a także zarezerwowaliśmy czas wyłącznie dla relaksu rodziców. W tym czasie maluchy biorą udział w animacjach, warsztatach, grach i zabawach, przygotowanych specjalnie dla nich. Cisza nocna dla dzieci zapada o 21.00. Po tej godzinie kadra czuwa nad spokojnym snem,  a rodzice mają czas na spacer, miłą kolację przy świecach lub udział w przygotowanych przez nas animacjach.

Zajęcia wyłącznie dla małych obozowiczów:

Eko maluchy. Na wyjątkowych przyrodniczych zajęciach maluchy odkryją tajemnice leśnej krainy: kto mieszka w lesie, jak nazywa się ptak z czerwonym brzuszkiem i jakie roślinki rosną na łące. Dzieci wspólnie z kadrą stworzą wielki zielnik. Ponadto dowiedzą się, dlaczego nie wolno zaśmiecać lasu, jak dbać o przyrodę i dlaczego trzeba zakręcać wodę w kranie.

Wielkie budowanie Boba i Marty. Zamienimy się w małych budowniczych! Przy wykorzystaniu odpowiednich materiałów i narzędzi zbudujemy własne konstrukcje, mosty, domy i wszystko to, co nam wyobraźnia podpowie. Na koniec nastąpi wielkie malowanie nowych konstrukcji i uroczyste przecięcie wstęgi.

Wyprawa przygodowa. Wśród pól i lasów odbędzie się ekscytująca gra terenowa (w grupach wspólnie z wychowawcami). Specjalne podchody połączone z wieloma zadaniami, np. strzelaniem z łuków, budowaniem szałasów czy nauką kamuflażu przy użyciu kredek maskujących, będą z pewnością niezapomnianym wakacyjnym przeżyciem.

Poszukiwacze cukierkowego skarbu. Dzień przygodowo-fabularny dla prawdziwych małych agentów. Dzieci odnajdą tajemniczą mapę, która prowadzi do ukrytego skarbu. Po rozwiązaniu licznych zadań i łamigłówek, używając profesjonalnego wykrywacza metali, a także lornetek, kompasów i innych pomocy, odkryją tajemnicę i zdobędą słodką szkatułkę.

Kolorowe kredki. Ogłaszamy dzień małych artystów! Za pomocą pędzla, kredek i kilku białych kartek maluchy mogą beztrosko poddać się szaleństwu własnej dziecięcej fantazji i wyczarować prawdziwe  arcydzieła! Z masy solnej stworzą bajkowe zabawki i wykonają pachnące rzeźby z mydła. Wybierzemy się również na specjalny plener rysunkowy, gdzie będziemy uwieczniać kolorowymi kredkami piękne widoki. Na koniec dnia zorganizujemy wielką wystawę prac, na którą zostaną zaproszeni oczywiście najważniejsi goście – rodzice.

Baśniowo-bajkowo. Za pomocą opowiadań, filmów, książek, komiksów i zabaw przeniesiemy się w bajkowo-baśniowy świat. Na jeden dzień zamienimy się w naszych ukochanych bohaterów – nauczymy się gumisiowych piosenek i pląsów, sprawdzimy, czy Elza nadal ma tę moc, a wspólnie z wspólnie z bohaterami Star Warsów poznamy tajemnice uniwersum. W ramach zasłużonego odpoczynku, po dniu pełnym wrażeń, obejrzymy najpiękniejsze bajki Disneya. Do dyspozycji najmłodszych jest również plac zabaw.

Zajęcia wspólne.

Każdego dnia Obozu Rodzinnego organizujemy zajęcia integrujące wszystkich obozowiczów: małych i dużych.

Integracja. Specjalność działu team building świetnie sprawdza się również na obozach! Dzięki specjalnym zabawom integrują, poznają i zdobywają do siebie zaufanie wszyscy – niezależnie od wieku. Pokonamy nie tylko pajęczynkę, wspólnymi siłami przeniesiemy wyjątkowy ładunek, a tworząc wielką stonogę spróbujemy przejść pewien odcinek trasy… Brzmi intrygująco? Zapraszamy!

Spływ kajakowy z piknikiem na łonie natury. Przed nami niezapomniany spływ kajakowy rzeką Jegrznią. W czasie wycieczki czeka nas rozkoszny piknik plenerowy na łonie przyrody. Rodzice będą wiosłować razem z dziećmi (dostępne specjalne siedziska dla małych dzieci). Zapewniamy sprzęt asekuracyjny oraz opiekę ratownika WOPR i przewodnika.

Olimpiada sportowa. W rodzinnych drużynach przeprowadzimy ekscytujące zawody sportowe, które zapewnią odpowiednią dawkę zdrowej rywalizacji. Zapraszamy na wyścigi w workach, a także na niecodzienny mecz siatkarski z wykorzystaniem koców i balonów z wodą.

Dzień pełen adrenaliny. Proponujemy odpowiednio dostosowane zajęcia linowe, które zapewnią porcję emocji nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Będzie okazja, aby zmierzyć się z mostami linowymi, zawieszonymi nie tak wysoko (dla młodszych) lub z takimi umieszczonymi między koronami drzew (dla starszych). Dla chętnych polecamy zjazdy na linie i wchodzenie po drabince alpinistycznej. Wszystkie zajęcia są w pełni bezpieczne, prowadzone przez uprawnionych instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty.

Wizyta w gospodarstwie ekologicznym. Wybierzemy się na wycieczkę do pobliskiego ekologicznego gospodarstwa. Będziemy wspólnie karmić znajdujące się tam zwierzaki, a także np. pić świeże mleko prosto do krowy. Chcemy pokazać najmłodszym, że mleko niekoniecznie bierze się „z kartonu”. Ta wiedza obecnie nie dla wszystkich jest oczywista.

Wycieczka nad Czerwone Bagno. Razem z przewodnikiem wybierzemy się do rezerwatu Czerwone Bagno, gdzie podziwiać będziemy nie tylko piękne widoki, ale także posłuchamy historii i poszukamy śladów ich mieszkańców – łosi, rysi i wilków. Kto wie, może dopisze nam szczęście i spotkamy je w ich naturalnym środowisku.

Wieczór przy ognisku. Zapraszamy na wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Nie zabraknie przygotowanych wcześniej przez rodziny skeczy i piosenek, wesołych pląsów oraz oczywiście śpiewania znanych i lubianych piosenek przy akompaniamencie gitary. Można zabrać także własne instrumenty  smiley

Relaks rodziców. 

W czasie, gdy dzieci są pod opieką naszych wychowawców i biorą udział w swoich obozowych zajęciach, proponujemy Państwu chwilę aktywnego odpoczynku i relaksu. Na miejscu obecni będą nasi animatorzy, którzy pomogą zorganizować każdy dzień, doradzą i zapewnią dobrą zabawę, także wieczorami. Wszystkie poniższe atrakcje wliczone w cenę obozu (o ile nie wskazaliśmy inaczej).

Na dobry początek. Zapraszamy Państwa na powitalną kolację ze specjałami kuchni mazurskiej oraz winem. W czasie kolacji, jak i w czasie pozostałych wieczorów, mali Uczestnicy pozostają pod baczną opieką naszej kadry.

Paintball. To niesamowicie wciągająca gra, wymagająca współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania decyzji. Podczas zajęć gracze wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery i kulki z farbą (300 sztuk na Uczestnika).

Wieczór taneczny. Proponujemy doskonałą wieczorną zabawę przy dobrej muzyce. Najpierw proponujemy rozgrzewkę z instruktorem tańca, naukę kroków i figur, aby później móc je wykorzystać w czasie miłej wieczornej imprezy.

Zajęcia jeździeckie (dodatkowo płatne). Zapraszamy do skorzystania z usług Zagrody Kuwasy, której właściciele prowadzą własną stajnię i oferują zajęcia zarówno na padoku, jak też wyjazdy w teren. Swoich grzbietów gościom użyczają:

 • doświadczony siwy Kastyl – rasy arabskiej, z tytułem profesora
 • Nutek rasy sp, gniady szybkobiegacz
 • Bonita i Biza – mama z córką, kasztanki rasy wielkopolskiej, chodzą także w bryczce
 • Pikador i Panczo, skarogniade hucuły rozrabiaki

Nordic walking. Obecnie niezwykle popularne marsze z profesjonalnymi kijkami. Taki spacer może być konkretnym treningiem, ale też wesołym i rekreacyjnym czasem, spędzonym pośród przepięknej przyrody. Zapewniamy sprzęt, a także spotkanie z instruktorem, który służy pomocą również w wyborze atrakcyjnych tras.

Okolica idealnie nadaje się też do wycieczek rowerowych, wędkarstwa oraz grzybobrania albo po prostu słodkiego lenistwa na leżaku. Na miejscu właściciele Zagrody Kuwasy organizują swoim gościom dodatkowe atrakcje, np. warsztaty zielarskie, pieczenie sękacza, warsztaty kulinarne. Atrakcje te są dodatkowo płatne – można się zapisać na nie w czasie pobytu. 

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Wszystkie potrawy przygotowywane są na miejscu, z naturalnych składników. Oprócz standardowych posiłków przewidzieliśmy też wspólne grillowanie i ognisko z kiełbaskami zamiast kolacji.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

Cena za osobę:

 • osoba dorosła lub dziecko powyżej 13 lat – 1699 zł
 • dziecko 4-12 lat – 1499 zł 
 • dziecko 0-3 lat, śpiące z rodzicami lub w łóżeczku dziecięcym – gratis
Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji (możliwość zapisu na miejscu u właścicieli obiektu).

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki, latarkę z zapasem baterii, bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ulubione zabawki

Dojazd własny.

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Woźnawieś Zagroda Kuwasy, Woznawieś 30A, 19-206 Rajgród Własny 16:00 10:00 0 PLN

Zagroda Kuwasy

Ustronna lokalizacja w sielskiej okolicy wsi na skraju Biebrzańskiego Parku Narodowego pozwala obcować z unikatową fauną i florą. Zagroda Kuwasy, należąca do sieci Land-Gut-Hoteli – zrzeszającej rodzinne hotele usytuowane na wsi – łączy w sobie standardy noclegowe dobrych hoteli z pełną życzliwości, gościnną atmosferą pensjonatu. Zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-, 4-osobowych. Jeśli lubisz aksamitną ciszę w nocy i rozgwieżdżone niebo, jak też bezkresne zielone przestrzenie i tajemnicze przedwieczorne mgły nad łąkami; lubisz wędrować po biebrzańskich szlakach z lornetką i aparatem fotograficznym, a zimą przemierzać je na nartach śladowych; jeżeli kochasz ciepło kominka i dobrą energię drewnianych wnętrz, wolisz koncert żab i ptaków od dyskoteki; jeśli cieszy Cię kontakt z końmi, psami i innymi zwierzakami, lubisz smak domowego dżemu z wiśni, prawdziwego miodu i własnego wyrobu wędlinek… przyjedź do Zagrody Kuwasy, która jest przeciwieństwem bezosobowego hotelu.

Strona obiektu: http://www.zagrodakuwasy.pl/

 

 

Zagroda Kuwasy
Woźnawieś 30a
19-206 Rajgród

info@zagrodakuwasy.pl

tel. 86 273 35 20, 510 050 700

fax 86 212 87 20