Obóz RPG Tol Calen

Wiek: 14-20 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. RPG 25.06-06.07.2018 -
2. RPG 07.07-18.07.2018 -
3. RPG 19.07-30.07.2018 -
4. RPG 31.07-11.08.2018 -
5. RPG 12.08-23.08.2018 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 14 lat do 20 lat
Opis

Tol Calen to świat z długą i barwną historią, kształtowaną od 2003 roku przez niezliczone rzesze Graczy i MG naszych wyjątkowych obozów RPG. I Wy możecie kreować niezwykły świat Tol Calen – wpływać na jego dzieje i przeżywać wciąż nowe, zapierające dech w piersiach przygody pełne brawurowych potyczek, misternych intryg i zaskakujących zwrotów akcji. Witajcie na Tol Calen!

 

Opis programu

Doświadczcie niezapomnianych przygód i przełomowych wydarzeń w świecie Tol Calen! Poprzedni sezon przyniósł, jak co roku, dużo zmian i nowości... Kiedy oczy mieszkańców Tol Calen były zwrócone na zewnątrz Cesarstwa – wewnątrz zaczęło bulgotać. Tolcaleńczy uporali się z problemami na Archipelagu Zachodnim, północnym Skølmjar, a nawet Hikuni i nastąpiła cisza. „Głos Tol Calen” milczał, w Cesarstwie nic nie miało miejsca. Lecz wszyscy znali to uczucie nad wyraz dobrze. Czuli, że w środku kraju polityczna scena aż trzeszczy od napięcia, w każdym mieście słychać było całą masę plotek o nadchodzącym nieszczęściu. Cisza przed burzą może być nie do zniesienia, szczególnie wtedy, kiedy to nie pierwszy raz w historii Tol Calen. Słuch o tajemniczej Loży Nyr-Foldu zaginął, nie pozostał żaden ślad po Gustawie Kirhowie i jego kompanii. Eisenbah zostało okrzyknięte Wolnym Miastem, po tym jak Duma – rada miasta – zażądała własnych praw od Cesarza. To jednak nie spodobało się wielu Tolcaleńczykom, którzy szybko zajęli się innym tematem – na dalekiej północy szalała bowiem ogromna zorza ligaturska, rozświetlając nocne niebo przez pierwszy tydzień. Mędrcy i wróżbici niefortunnie analizują te znaki, lecz co przyniesie przyszłość? To zależy już od Tolcaleńczynków, bo...

… Nadchodzi lato, a z nim kolejne wyzwania i możliwości! Dalsze losy Tol Calen zależą od Was, a my już nie możemy się doczekać!

Sesje RPG. W grach wyobraźni uczestnicy stworzą wymyślone przez siebie postaci i będą je odgrywać w trakcie przygód, prowadzonych przez Mistrzów Gry. W przygotowaniach pomogą specjalnie opracowane karty postaci. Co najmniej dwanaście sesji będzie prowadzone w stylu dobranym do oczekiwań graczy, w autorskim systemie Tol Calen.

LARP-y. Skrót od Live Action Role Playing Games oznacza gry terenowe – wcielanie się w postać nie tylko słowem, ale też ubiorem i mową ciała. LARP-y będą organizowane dla wszystkich graczy, a współpraca przy rozwiązywaniu zagadek czy pokonywaniu problemów dostarczy im mnóstwa wrażeń. Niektóre z LARP-ów będą związane z fabułą obozów, a inne będą ciekawą odskocznią od Tol Calen. Zapewniamy podstawowe elementy stroju i jednocześnie zachęcamy do zabierania własnych kostiumów i akcesoriów!

Prelekcje. Podczas prelekcji poznacie wiele systemów RPG – od klasyków po nowości. Zgłębicie ich mechanikę oraz założenia świata i porównacie je z dotąd poznanymi. Prelekcje z elementami praktycznymi nauczą Was, jak wiarygodnie odgrywać postać i pozwolą lepiej wczuć się w stworzonych wcześniej bohaterów. Poznacie także sztuczki, które można stosować jako Mistrz Gry w trakcie sesji, które pomogą nie tylko w prowadzeniu jako MG, ale także w rozszyfrowywaniu jego zamiarów.

Warsztaty praktyczne. W trakcie zajęć stworzycie coś z niczego: z podstawowych materiałów zrobicie zarówno elementy strojów, które wykorzystacie potem na LARP-ach, jak i tzw. „hand-outy”, czyli przedmioty przenikające ze świata wyobraźni do świata realnego – akcesoria, rekwizyty czy dodatki do strojów.

Projekcje filmów. Oglądając filmy nakręcone w różnych konwencjach (od fantasy po science fiction) pokonacie trudności w zrozumieniu podstaw i założeń różnych światów RPG. Po obserwacji aktorów, wcielających się w role bohaterów walczących o przetrwanie w zróżnicowanych warunkach, odbędą się panele dyskusyjne, dzięki czemu z każdej projekcji wyciągnięcie jeszcze więcej!

Gry planszowe i integracyjne. W wolnych chwilach będzie można poćwiczyć umiejętności strategiczne w ciekawych grach planszowych (Neuroshima Hex, Jungle Speed, Ghost Stories i inne) czy karcianych (Bang!, Munchkin, Dixit, Goblins: Epic Death i inne) oraz wziąć udział w przeróżnych zadaniach z dziedziny team building, grach terenowych i zabawach integracyjnych. Istnieje możliwość rozegrania również mini turnieju Magic The Gathering. Zachęcamy do zabierania własnych talii i gier.

Łucznictwo. Poznacie tajniki, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, tej odwiecznej sztuki! Z jakich elementów składa się łuk? Jak należy go pielęgnować? Jak daleko niósł? Jakich grotów używano na przestrzeni wieków? Z jakiego drewna łuk powinien być przygotowany? Po zakończonych zajęciach odpowiedzi na te pytania będą dla Was oczywiste! Wszystkiego dowiecie się na prelekcji, by móc potem spróbować swoich sił w strzelaniu do tarczy!

Szermierka. Korzystając z nowych, sprawdzonych i całkowicie bezpiecznych mieczy otulinowych go-now, wprowadzimy Was w tajniki szlachetnej sztuki fechtunku. Poznacie podstawowe oraz zaawansowane techniki ataku i obrony, rozwiniecie koordynację i równowagę ciała, weźmiecie udział w pojedynkach podczas Kręgu Honoru i Kręgu Zdrady, gier typu Battle czy Capture The Flag, a także będziecie mogli wziąć udział w lekcjach ukazujących wam nowe techniki fechtowania. Niech wygra najlepszy!

Teraz Kaszuby! Wakacje na Kaszubach to okazja do chwili wytchnienia i rozkoszowania się swoimi pasjami wśród przepięknych lasów, pól i łąk. Tutaj wygrywa siła i piękno przyrody, które będą z pewnością pomocne w skupieniu się na fabule. W tym roku obozy RPG będą stacjonować w uroczym miejscu z dala od miejskiego zgiełku. Oczywiście będzie też okazja, by wziąć udział w dodatkowych zajęciach, ale to już od Ciebie zależy.

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty: 

  • paintball – 80 zł
  • Świat Labiryntów – Bliziny – 50 zł
  • płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł
  • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł 
  • podręcznik w twardej okładce – 40 zł
Co zabrać
  • polecamy zabrać wszystko, co pomoże Wam wczuć się w klimat (stroje, ozdoby, rekwizyty) oraz to, co zwykle zabieracie na sesje (jeśli graliście już w RPG)
  • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
  • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
  • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Białystok Negocjowany
2 Bydgoszcz Negocjowany
3 Częstochowa DOJAZD: parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kier. Łódź // POWRÓT: parking przy McDonald's, al. Wojska Polskiego 263/271, kier. Katowice Łączony 07:30 18:35 188 PLN
4 Drzewina Przystanek Drzewina, Drzewina 6a, 83-041 Mierzeszyn Własny 16:00 10:00 0 PLN
5 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul. Szczęśliwa 3 Autokar 14:15 11:20 98 PLN
6 Katowice parking przy McDonald's, ul. Ofiar Katynia 5, kier. Opole Autokar 06:00 20:00 188 PLN
7 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul. Zakopiańska 62 Autokar 04:40 21:20 198 PLN
8 Lublin Negocjowany
9 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:15 15:45 178 PLN
10 Olsztyn Negocjowany
11 Poznań . Łączony 00:00 00:00 178 PLN
12 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
13 Toruń stacja paliw Orlen, ul. Słupska 1 Autokar 11:40 13:25 168 PLN
14 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od ul. Świętokrzyskiej) Autokar 08:10 17:15 188 PLN
15 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN

Przystanek Drzewina

Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala sportowo-dydaktyczna, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty sferyczne, boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego.

Strona obiektu: http://przystanekdrzewina.pl/

Przystanek Drzewina
Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Świat Labiryntów Bliziny  45 zł 

Na Kaszubach, kilkanaście kilometrów od Drzewiny, powstało miejsce niezwykłe. Zapraszamy na fantastyczną grę terenową w drewnianym labiryncie: 4 różne trasy tematyczne, 1,3 km ścieżek, 4 mosty, 5 wież, codziennie inny układ ścieżek. Co roku zmienia się konwencja zabawy, ale cel jest jeden – wyjść z labiryntu. Można zaliczyć aż 4 różne trasy zróżnicowane pod kątem długości i trudności ich rozwiązania. Twórcą tych labiryntów jest światowej sławy projektant labiryntów – Adrian Fisher. Jego firma stworzyła ponad 600 projektów labiryntów m.in. w UK, Francji, Włoszech, Holandii, a także w Ameryce Południowej, Indiach, Japonii i Korei Południowej. Jego labirynty sześciokrotnie były wpisywane do Księgi Rekordów Guinnessa.

Paintball 80 zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania szybkich i samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki pełne adrenaliny i wyśmienitej zabawy. W cenie oczywiście przeszkolenie i opieka instruktora! Zabawa dla Uczestników, którzy ukończyli 13 lat.