(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Obóz RPG Tol Calen.jpg
Obóz RPG Tol Calen.jpg

2199 zł

Obóz RPG Tol Calen

Wiek: 15-19

lokalizacja:
Przystanek Drzewina

Zapraszamy Was na wyjątkowy obóz, który pozwoli Wam przenieść się w krainę wyobraźni, przygód i niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy was w miejsce, gdzie oderwiecie się od szarej codzienności, puścicie wodze fantazji i staniecie się częścią niezwykłej opowieści, której losy zależeć będą od Waszych decyzji i działań. Zapraszamy was do Tol Calen - świata z długą i barwną historią, kształtowanego od 2003 roku przez niezliczonych Graczy i Mistrzów Gry. Jeśli w duszy gra Wam fantastyka i pragniecie wraz z nami rzucić się w wir intryg, tajemnic, bohaterskich czynów, honorowych pojedynków i emocjonujących zwrotów akcji - Tol Calen jest miejscem dla Was!

 

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

29/06/2020 - 10/07/2020

niedostępny 2199 zł

11/07/2020 - 22/07/2020

niedostępny 2199 zł

23/07/2020 - 03/08/2020

niedostępny 2199 zł

04/08/2020 - 15/08/2020

niedostępny 2199 zł

16/08/2020 - 27/08/2020

niedostępny 2199 zł

Program

Przebudził się wróg, którego Cesarstwo znało jedynie z legend starszych niż ono samo. Dwyr, potężna siła, która istniała u zarania stworzenia, dziś rozrywa dom mieszkańców Tol Calen. Ciężko okupione pierwsze miesiące wojny pozwoliły zepchnąć przeciwnika na bezpowrotnie stracone ziemie, ale nie powstrzymały go. Walka toczy się nie tylko na frontach; jest wszędzie tam, gdzie zdoła przeniknąć Dwyr: w głębokiej toni Bezmiarów, bezlitośnie mroźnych górach Ligaturii, w lasach porastających Cesarstwo od zachodu aż po wschodnie stepy, w cieniach, które lęgną się w domach. Tol Calen wiele straciło na początku tej walki, ale żyją w nim ludzie, którzy nie pozwolą, by poświęcenie poszło na marne!

Cesarstwo musi być gotowe na drugie uderzenie. Powstają fortyfikacje, znad pracowni alchemików dniem i nocą unosi się kolorowy dym, studia nad elfickimi inskrypcjami powoli przynoszą rezultaty.

Przebudził się wróg, którego Cesarstwo znało jedynie z legend, istniejąca od zarania świata siła, z którą jeszcze nikt nie zwyciężył. Najwyższy czas to zmienić! Niech Dwyr zazna smaku klęski z rąk Tol Calen!

W tych trudnych czasach Tol Calen potrzebuje bohaterów - zostań jednym z nich! Wciel się w postać potężnego maga, awanturniczej szlachcianki, honorowego wojownika, poszukiwaczki zaginionych tajemnic czy kogo tylko podpowiada ci serce. Zanurz się w świecie fantasy w gronie pasjonatów i poczuj magię gier fabularnych!

Sesje RPG. Główną aktywnością naszego obozu są sesje RPG (ang. role playing games), w których Gracze pod czujnym okiem jednego z naszych doświadczonych Mistrzów Gry wcielają się w wykreowane przez siebie postaci, a następnie w niewielkich drużynach współtworzą ich historię. Na obozie będziecie mieć okazję pograć naprawdę intensywnie. Bez względu na to czy dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z grami fabularnymi, czy też jesteście starymi wyjadaczami, znajdziecie tu swoje miejsce. Gry fabularne rozwijają wyobraźnię, wrażliwość, sprawność językową, umiejętność współpracy i improwizacji - a przede wszystkim są strasznie fajne!

Larpy. Urozmaiceniem codziennych sesji RPG będą larpy - wyjątkowa rozrywka, w której gracze mają okazję odgrywać swoje postaci całym sobą. Larpy łączą w sobie doświadczenia znane z teatru improwizacji, gier miejskich, escape roomów czy rekonstrukcji i pozwalają przeżywać przygody w większym gronie. Podczas obozowych larpów odwiedzimy świat Tol Calen, ale rozegramy też gry utrzymane w innych konwencjach. Uczestnikom zapewniamy na obozie podstawowe stroje pasujące do klimatu naszych gier - zachęcamy jednocześnie do zabierania ze sobą własnych strojów czy gadżetów.

Prelekcje. Podczas prelekcji obozowych poznacie wiele systemów RPG – od tych klasycznych, które każdy erpegowiec powinien znać, po nowości, które podbijają serca kolejnych graczy nowatorskimi rozwiązaniami. Zgłębicie ich założenia oraz mechanikę i być może dowiecie się więcej o własnych gustach i potrzebach! Popracujemy wspólnie nad tym jak wiarygodnie odgrywać postać i wczuwać się w stworzonych bohaterów. Przedstawimy Wam sztuczki, które wzbogacą wasz warsztat Mistrza Gry i pozwolą zacząć przygodę z prowadzeniem RPG lub rozwinąć posiadane umiejętności. Opowiemy Wam też o tym jak ważna jest gra drużynowa i jak dbać o dobrą atmosferę przy erpegowym stole.

Warsztaty praktyczne. W trakcie tych zajęć stworzycie “coś z niczego”. Nauczycie się jak z podstawowych materiałów wykonać zarówno elementy strojów, które wykorzystacie potem na larpach, jak i tzw. „hand-outy”, czyli wszelkie akcesoria, które wzbogacą wasze sesje i uczynią je niezapomnianymi.

Projekcje filmów. Wspólnie zasiądziemy do filmów należących do różnych gatunków (od fantasy po science-fiction). Przybliżą Wam one specyfikę różnorakich settingów gier fabularnych - dzięki temu poczujecie się pewniej na sesjach i śmielej weźmiecie udział w dyskusjach o popkulturze. Obserwacja gry aktorskiej będzie nieocenioną pomocą, gdy na sesjach sami będziecie się wcielać w wykreowanych przez siebie bohaterów!

Gry planszowe i integracyjne. W wolnych chwilach będzie można zrelaksować się czy poćwiczyć umiejętności strategiczne w grach planszowych i karcianych (Neuroshima Hex, Avalon, Jungle Speed, Ghost Stories, Bang!, Munchkin, Dixit, i wiele, wiele innych!) oraz wziąć udział w różnorodnych zabawach team-buildingowych i grach terenowych. Zachęcamy do zabierania ze sobą także własnych gier!

Łucznictwo i Archery Tag. Poznacie teorię i praktykę tej wielowiekowej dyscypliny. Obalimy popularne mity i odpowiemy na nurtujące was pytania. Z jakich elementów składa się łuk? Jak należy go pielęgnować? Jak daleko niósł? Jakich grotów używano na przestrzeni wieków? Z jakiego drewna łuk powinien być przygotowany? Po zakończonych zajęciach, odpowiedzi na te pytania będą dla was oczywiste!

Uzbrojeni w tę wiedzę weźmiecie do ręki prawdziwy łuk, a my zadbamy o to, żebyście zawsze trafiali w dziesiątkę! Oprócz łuków tradycyjnych oddajemy w ręce naszych uczestników sprzęt do gry Archer Tag - połączenia kunsztu łucznictwa z emocjami paintballowych pojedynków.
W pełni bezpieczne łuki i strzały umożliwią rozgrywanie wielu dynamicznych, niezapomnianych starć!

Szermierka. Wprowadzimy was w tajniki szlachetnej sztuki fechtunku. Zmierzycie się z przeciwnikami korzystając z nowych, sprawdzonych i całkowicie bezpiecznych mieczy otulinowych Go-Now. Popracujemy wspólnie nad kondycją, koordynacją i równowagą ciała. Zaprosimy was do pojedynków podczas Kręgu Honoru i Kręgu Zdrady, gier typu Battle czy Capture The Flag. Czekają na was specjalnie opracowane scenariusze bitewne, potyczki jeden na jeden czy walki w parach, gdzie niezbędne jest zaufanie oraz współpraca. Niech wygra najlepszy!

 

Gorąco zapraszamy do udziału w naszej akcji proekologicznej PRZY OKAZJI POMAGAM.
Chcemy, abyś wiedział, że od najmłodszych lat masz wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza planeta w przyszłości. Wspólnymi siłami - zaczynając od najprostszych kroków - PRZY OKAZJI przeróżnych obozowych zajęć i wycieczek zadbamy o to, żeby nasze piękne lasy, plaże, jeziora i góry były czyste - wolne od plastiku, butelek... po prostu śmieci.

Ale to nie wszystko! Biorąc aktywny udział w działaniach na obozie będziesz miał możliwość wybrać akcję charytatywną, którą wesprze finansowo Kompas! Przy okazji więc pomożesz dwa razy!
Oczywiście udział w akcji jest dobrowolny.

Więcej o szczegółach dowiesz się na obozie.

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Kubek Tol Calen 30zł

Ceramiczny kubek z laserowo wyciętym logo Tol Calen. 

Paintball 80zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania szybkich i samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki pełne adrenaliny i wyśmienitej zabawy. W cenie oczywiście przeszkolenie i opieka Instruktora! Zabawa dla Uczestników, którzy ukończyli 13 lat!

Erpegowy Pakiet Obozowy 100zł

W skład  pakietu wchodzi: podręcznik Tol Calen w twardej okładce, ceramiczny kubek z logo Tol Calen oraz trzy kości dziesięciościenne "Tolcalenówki".

Galeria najlepszych zdjęć 29.9zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Przygodowy Pakiet Obozowy 100zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:

- latarka ręczna z kompletem baterii,
- bidon
- dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty: 

 • paintball – 80 zł
 • kubek Tol Calen – 30 zł
 • podręcznik w twardej okładce – 40 zł
 • erpegowy pakiet obozowy – 100 zł
 • galeria najlepszych zdjęć – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł 

 

Gwarancja aklimatyzacji 150zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -200zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 75zł 150zł
regulamin

LOKALIZACJA I DOJAZD

Przystanek Drzewina

Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala na zajęcia, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty,  boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego.

Strona obiektu: http://przystanekdrzewina.pl/

Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn

e-mail: przystanek@przystanekdrzewina.pl

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 5 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

 

Białystok 250zł Bydgoszcz 250zł
Częstochowa 188zł Drzewina 0zł
Gdańsk 98zł Katowice 198zł
Kielce 250zł Koszalin 250zł
Kraków 198zł Leszno 250zł
Lublin 250zł Łódź 188zł
Ostróda 250zł Poznań 188zł
Słupsk 250zł Szczecin 188zł
Toruń 168zł Warszawa 198zł
Wrocław 198zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • Polecamy zabrać wszystko, co pomoże Wam wczuć się w klimat (stroje, ozdoby, rekwizyty) oraz to, co zwykle zabieracie na sesje (jeśli graliście już w RPG).
 • Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)!
 • Przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • Legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL)
 • Własny bidon na wodę