(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Akademia Ciekawskich Urwisów..jpg
Akademia Ciekawskich Urwisów..jpg

310 zł

Wirtualna Akademia Ciekawskich Urwisów

Wiek: 7-12

lokalizacja:
Online

Propozycja dla dzieci lubiących eksperymentować, badać, budować i zgłębiać tajemnice otaczającego nas świata. Specjalnie dla nich stworzyliśmy wyjątkowe  zajęcia online, gdzie będzie okazja przekonać się na własne oczy, jak to wszystko działa. Podczas zajęć dowiesz się, jakie prawa zachodzą w przyrodzie, weźmiesz udział w ekscytujących eksperymentach i będziesz się po prostu dobrze bawić. Nauka to też fajna przygoda!

Zapraszamy na absolutną nowość odpowiadającą na potrzeby dzisiejszego świata. Siedzenie w domu może być męczące, ale mamy pomysł na wykorzystanie tego trudnego czasu w sposób kreatywny. Jeśli masz ochotę właśnie teraz rozwinąć swoje pasje lub po prostu spróbować czegoś zupełnie nowego - czekamy na Ciebie w sieci smiley

Zajęcia będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-17.00 (w trakcie zajęć 2 przerwy 15-minutowe).

 

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

20/04/2020 - 24/04/2020

niedostępny 310 zł

27/04/2020 - 30/04/2020

niedostępny 310 zł

04/05/2020 - 08/05/2020

niedostępny 310 zł

11/05/2020 - 15/05/2020

niedostępny 310 zł

18/05/2020 - 22/05/2020

niedostępny 310 zł

25/05/2020 - 29/05/2020

niedostępny 310 zł

01/06/2020 - 05/06/2020

dostępne rezerwuj > 310 zł

15/06/2020 - 19/06/2020

dostępne rezerwuj > 310 zł

22/06/2020 - 26/06/2020

dostępne rezerwuj > 310 zł

Program

Kto pyta – nie błądzi! Ciekawostki i zagadki będą nieodłączną częścią naszych zajęć. Jak działa zegar atomowy? Czy masło orzechowe jest zdrowe? Jak mydło zabija zarazki? Jak napisać „zero” po rzymsku? Czy ryby śpią? Jak wyglądają wirusy? Dlaczego się wstydzimy? Na te i na wiele innych pytań postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedź!

Hydroświat. Poznamy tajemnice wodnego świata tego zwierzęcego i roślinnego, dowiemy się jak oddychają delfiny i dlaczego statki w wodzie nie toną.

Drzewo życia. Oglądając różne filmy przyrodnicze i nagrania z leśnych kamerek podpatrzymy zachowania zwierząt, a nawet zobaczymy świat ich oczami.

Niewidoczne siły. Zagadki dotyczące ciśnienia, magnetyzmu, fal dźwiękowych - co to w ogóle jest i jak to działa?

Akcja - Człowiek. Fascynująca wyprawa w głąb ludzkiego ciała... Dowiemy się, gdzie leży nasze serduszko, dlaczego mózg ma dużo zmarszczek, ile metrów mają jelita i co to jest DNA.

Kreatywne myślenie. Okazuje się, że najwspanialsze rozwiązania znajdują się w naszych głowach! Na specjalnych zajęciach z kreatywnego myślenia odkryjemy, że nie ma sytuacji bez wyjścia i że na wiele rzeczy można spojrzeć w nieoczywisty sposób. Wspólnie zaprojektujemy i wykonamy nasze własne wynalazki z tego, co znajdziemy pod ręką.

Laboratorium. Zapraszamy do wirtualnego laboratorium! Zobaczymy, jak samodzielnie zrobić wulkan i rakietę balonową, jak powstają bańki mydlane, co to jest wodny kompas, z czego można zrobić niewidzialny atrament i wiele innych.

Sztuka iluzji. Dowiemy się, w jaki sposób ulegamy złudzeniom optycznym, co to jest fatamorgana i o co tak naprawdę chodzi w obrazach 3D. Wspólnie odkryjemy, jak działa kalejdoskop.

Astronomia. To będą kosmiczne zajęcia! Poznamy układ gwiazd, dowiemy się, co to są mgławice, jak oblicza się lata świetlne i co to jest galaktyka. Wybierzemy się na wirtualne obserwacje nieba.

Ekologia. Cywilizacja stworzyła wiele zagrożeń dla natury. Wspólnie zastanówmy się, jak można ograniczyć zatrucie środowiska i oszczędzać źródła energii nieodnawialnej. Damy drugie życie rolkom po papierze toaletowym i nakrętkach po napojach.

Fizyka śpiewa. W jaki sposób ciśnienie wpływa na dźwięk, co ma wspólnego dźwięk z barwą, do czego służy pudło rezonansowe? Wykorzystując proste prawa fizyki stworzymy nietypowe instrumenty muzyczne, a nawet zagramy wirtualny koncert smiley

Co przygotować?

  • Do uczestnictwa w programie niezbędne jest stałe połączenie z internetem, komputer, tablet lub telefon, mikrofon, kamera, słuchawki.
  • Konieczna będzie rejestracja w bezpłatnym komunikatorze Zoom/Discord/Hangouts. Szczegóły dotyczące wyboru komunikatora, link i hasło dostępu do grupy, w której będą odbywać się zajęcia, zostaną wysłane e-mailem na adres podany przy rezerwacji.
  • Przygotuj sobie coś do picia i do jedzenia, by nie tracić czasu na wycieczki do kuchni smiley
  • Jeśli na zajęcia będzie trzeba przygotować np. materiały plastyczne Prowadzący prześle taką informację co najmniej dzień wcześniej. Przydadzą się: białe kartki A4, zeszyt w kratkę, nożyczki, klej, ołówek, gumka, kredki/mazaki w różnych kolorach.

Wyżywienie

Przygotuj sobie coś do picia i do jedzenia, by nie tracić czasu na wycieczki do kuchni smiley

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Udział w programie online oraz dodatkowe materiały programowe.

Gwarancja aklimatyzacji 150zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -200zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 75zł 150zł
regulamin

LOKALIZACJA I DOJAZD

Online

.

Brak 0zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?