Żeglarska Przygoda in English

Wiek: 9-12 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. MPE 06.07-17.07.2019 -
2. MPE 18.07-29.07.2019 -
3. MPE 30.07-10.08.2019 -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 9 lat do 12 lat
Opis

Rozbudzenie w dzieciach wewnętrznej motywacji do nauki języków obcych wcale nie jest zadaniem prostym. Kluczem do sukcesu jest uwzględnienie naturalnego dla najmłodszych sposobu spędzania czasu, dzięki któremu nigdy się nie nudzą, ćwiczą wyobraźnię i pamięć. Sposobem tym jest po prostu zabawa. Wystarczy ją połączyć z nauką języka obcego, by osiągnąć niesamowite rezultaty. Uczestników czeka szereg sprawdzonych zajęć żeglarskich, rekreacyjnych, krajoznawczych i sportowych na świeżym powietrzu, a także zdrowa dawka nauki języka angielskiego. Kolonia przeznaczona dla dzieci, które uwielbiają wodę, jeziora, chcą poznać smak żeglarstwa i poprzez zabawy poprawić swoją znajomość języka angielskiego.

 

Opis programu

Unikalne zajęcia. 

Możliwość kontaktu z językiem obcym również podczas wakacji. Z dala od szkolnych ławek, tablic i podręczników! Z dala od nudy, wkuwania na pamięć słówek i regułek gramatycznych. Ciekawe zajęcia w terenie, na wodzie, bezstresowa nauka języka poprzez zabawę, przybliżenie tradycji, obyczajów i kultury kraju i wiele innych.

Sailing. 

Żeglarstwo to fascynujący sport, który pozwala obcować z wodą, wiatrem i przyrodą. Z pasją i bezpiecznie będziemy wprowadzać w świat żeglarstwa. Nauczymy się podstawowych słówek i zwrotów związanych z żeglarstwem - także w języku angielskim. W programie wykład na temat zasad bezpieczeństwa, nauka wiązania węzłów i oczywiście duża porcja zajęć na wodzie. Do dyspozycji jachty klasy Omega, które nie tylko zapewniają maksimum bezpieczeństwa, ale również dają dużo radości.

*Zajęcia są prowadzone w kamizelkach asekuracyjnych, zawsze pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Zaznaczamy, że w przypadku nieodpowiednich warunków (np. zbyt mocny lub za słaby wiatr) zajęcia żeglarskie mogą zostać odwołane. Każdorazowo decyzję podejmuje instruktor.

Fun&Sun.

Ośrodek Gwarek ma własną prywatną plażę, co umożliwia naszym najmłodszym nieograniczone korzystanie z uroków jeziora Tajty. Gdy tylko pogoda pozwoli będzie okazja wytaplać się za wszystkie czasy. Zabawy w wodzie, piłka wodna i doskonalenie umiejętności pływania to tylko niektóre z naszych propozycji. Strzeżone kąpielisko i piaszczysta plaża dają możliwość w pełni nacieszyć się słońcem i wodnymi szaleństwami.

Boat ride! 

Zabierzemy Was na przejażdżkę na gumowym bananie wodnym ciągniętym przez motorówkę. Zabawa będzie świetna - kto zdoła się  utrzymać, ten otrzyma nagrodę! Zajęcia są dostosowane do wieku i umiejętności Uczestników, odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów ,a każdy Uczestnik  obowiązkowo musi mieć założoną kamizelkę asekuracyjną.

Kayaks.

W programie obozu krótkie wycieczki kajakowe po jeziorze Tajty. Uczestnicy najpierw przejdą przeszkolenie na temat bezpieczeństwa na wodzie, zachowania się w kajaku i techniki wiosłowania, by potem udać się na niezapomniane wyprawy. Zapewniamy kajaki, sprzęt asekuracyjny i zabezpieczenie na wodzie. Zajęcia intensywnością wysiłku będą dopasowane do możliwości fizycznych młodych kajakarzy.

Rafts.

Uczestnicy spróbują swoich sił również na tratwach. Jedynie przy pomocy kilku napompowanych dętek, deseczki i paru metrów sznurka będą musieli zbudować tratwę, którą wezmą udział w fascynującym wyścigu. Podstawą jest współpraca i pomysłowość całego zespołu. Kto wygra? Zobaczymy!

Inflatables.

Poznaj smak pracy zespołowej. Weź udział w zawodach na przepłynięcie pontonem określonej odległości w jak najkrótszym czasie! Opiekę podczas wszystkich zajęć wodnych sprawują ratownicy WOPR.

High Ropes.

Na terenie ośrodka mieści się rozbudowany park linowy, w którym czeka na naszych Uczestników moc atrakcji: mosty linowe, wchodzenie po drabince alpinistycznej, 14 przeszkód o zróżnicowanym stopniu zaawansowania, m.in. kładki, trapezy, pionowe liny, skok indiański, trawers, falochron czy most birmański. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

Survival.

Poznamy tajniki survivalu zarówno w teorii, jak i praktyce. Instruktorzy opowiedzą i pokażą, jak rozpalić ognisko bez używania zapałek, zbudować szałas, zdobyć drewno, zabezpieczyć żywność przed zwierzętami oraz w jaki sposób zdobyć wodę. To będzie niezwykle praktyczna wiedza.

What is the weather?

Każdy żeglarz musi znać się na przepowiadaniu pogody. Dowiemy się jak ustalić siłę wiatru w skali Beauforta, jak określić stan wody, co to jest martwa fala i do czego używa się disdrometru.

Orienteering. 

Jak odnaleźć właściwą drogę w lesie? W którą stronę skręcić? Jak nie zgubić się pośród gąszczu traw? Na specjalnych zajęciach z orienteeringu dowiemy się jak umiejętnie posługiwać się mapą, do czego służy kompas oraz co oznaczają znaki topograficzne i jak ocenić odległość w terenie.

Team building. 

To specjalnie dobrane zadania służące budowaniu zespołu i integracji. Uczą też współdziałania w grupie oraz skutecznej komunikacji. Zajęcia typu team building pozwolą nam rozwinąć kreatywne myślenie i stworzyć niezwykle zgrany zespół lubiących się kolegów i koleżanek.

Me and the world around me. 

Stworzycie projekt o sobie i swoich zainteresowaniach, ulubionych smakach i talentach. Opowiecie sobie nawzajem o swoich znajomych i rodzinie, o miejscu w którym mieszkacie, szkole i  marzeniach jakie macie. Poznajcie się lepiej!

Newspaper project. 

Zabawimy się w prawdziwych reporterów. Będziemy codziennie zbierać ciekawe informacje i redagować naszą mini-gazetkę obozową na temat naszych żeglarskich osiągnięć. Aby uniknąć ewentualnych błędów gramatycznych weźmiecie udział w wielu grach, które w przyjemny sposób powtórzą zasady gramatyczne. Gazetka będzie oczywiście dwujęzyczna.

Holiday in English. 

Wakacje z angielskim to również radosny czas śpiewania piosenek, oglądania filmów animowanych i przygodowych w oryginale bez dubbingu. Ponadto czas grania w ciekawe gry językowe i układania śmiesznych scenek. Nawet nie zdążysz się zorientować, kiedy poprawi się Twój akcent, a zasób słownictwa zachwyci po wakacjach szkolnego anglistę.

Ponadto w programie:

 • ogniska z pieczeniem kiełbasek
 • gry terenowe (podchody, Capture the Flag, InO)
 • przebierane dyskoteki z motywem przewodnim
 • wypady do Giżycka (spacery po marinie, shopping)
 • wizyta w Twierdzy Boyen
 • gry i zabawy integracyjne
 • wieczorki filmowe in English
 • quizy, konkursy i turnieje
 • wybór dodatkowych atrakcji za dopłatą

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • wycieczka do Zoo Safari – 70 zł
 • paintball – 60 zł
 • dodatkowe 100 kulek paintballowych – 30 zł
 • galeria najlepszych zdjęć – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • strój sportowy (dres, getry, krótkie spodenki, koszulki) oraz sprawdzone obuwie sportowe
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, klapki, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki, kompas, latarkę z zapasem baterii, bluzę i spodnie do zajęć terenowych

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Częstochowa parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź Autokar 07:20 18:30 188 PLN
2 Gdańsk . Łączony 00:00 00:00 148 PLN
3 Katowice parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 05:50 20:00 198 PLN
4 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62 Autokar 04:25 21:25 198 PLN
5 Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 Autokar 09:15 16:25 188 PLN
6 Poznań . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
7 Toruń . Autokar 00:00 00:00 128 PLN
8 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 11:40 13:00 198 PLN
9 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
10 Bydgoszcz Negocjowany
11 Leszno Negocjowany
12 Lublin Negocjowany
13 Szczecin Negocjowany
14 Piękna Góra OW Gwarek, Piękna Góra 7, 11-500 Giżycko Własny 16:00 10:00 0 PLN

OW Gwarek

Położony na Mazurach (2 km od Giżycka) bezpośrednio nad jeziorem Tajty. Piaszczysta plaża, sąsiedztwo lasu oraz malowniczy widok na jezioro tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, które sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Uczestnicy kwaterowani są w pokojach 3-, 4-, 5- i 6-osobowych (również z łóżkami piętrowymi), z łazienką wyposażoną w kabinę prysznicową. Obiekt otoczony jest bezpiecznym i ogrodzonym terenem, ma własną piaszczystą plażę strzeżoną, przystań żeglarską, zaplecze rekreacyjne, boiska sportowe, park linowy oraz restaurację. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

Strona obiektu: http://www.gwarek-mazury.pl/
 

Piękna Góra 7, 11-500 Giżycko
 

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe realizowane za dopłatą. 
​Realizacja zajęć uzależniona od ilości zapisanych osób.

Paintball  60 zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki, które pozwolą im nauczyć się planowania i strategicznego myślenia. Tu trzeba będzie szybko działać, podejmować trudne decyzje, a czasami nauczyć się przegrywać z honorem. Dla dzieci poniżej 13 roku życia zajęcia odbywają na strzelnicy paintballowej. Dzieci od 13 do 19 lat biorą udział w rozgrywce drużynowej.

Dodatkowe 100 kulek paintballowych  30 zł

Poza kulkami zawartymi w programie.

Wycieczka do Zoo Safari  70 zł

Oto niepowtarzalna okazja, by w samym sercu Mazur poznać bliżej dzikie zwierzęta. Przejażdżka po 100-hektarowym terenie, na którym mieszka ponad 400 fascynujących zwierząt, odbywa się samochodami terenowymi oraz stylizowanymi bryczkami. Podczas wizyty w Zoo Safari spotkamy dziki, daniele, lamę glamę, konie wielkopolskie, osiołki, kozy afrykańskie, alpejskie i mleczne oraz owce wrzosówki, stado jeleni mandżurskich, axis i europejskich, a także muflony i krowy rasy highland i hereford. O życiu i zwyczajach tychże zwierząt opowie nam ich opiekun, znawca i miłośnik. Czas: 1,5 h.