x
ue-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

DLA RODZICÓW

  • Jak wygląda przebieg obozu?
  • Pierwsze kolonie dziecka
  • Jakie korzyści niesie dla dziecka wyjazd na obóz?
  • Jak wybrać obóz dla dziecka?
  • Jak dokonać wpłaty?
  • Co i jak spakować na obóz?
  • O czym warto uprzedzić dziecko przed wyjazdem?
  • Co powinien wiedzieć rodzic, którego dziecko jedzie na obóz?
  • Najczęściej zadawane pytania.
  • Koronawirus

Jak wygląda przebieg obozu?

Kadra obozowa:

Kierownik

Czuwa nad prawidłowym przebiegiem obozu. Odpowiada za organizację ogólno obozowych przedsięwzięć, współpracę kadry, kontrolę reazliacji programu, wywiązywanie się kadry obozowej ze swoich obowiązków, nadzór nad bezpieczeństwem wypoczynku, kontakt z rodzicami. Numer telefonu do kierownika otrzymają Państwo przed wyjazdem dziecka na obóz.

Wychowawcy

Na obozie może być ich kilku lub nawet kilkunastu. Każdy ma pod opieką grupę maksymalnie 15 dzieci (tak mówią przepisy – na naszych obozach zwykle 1 wychowawca opiekuje się ok. 10 dzieci). Wychowawca sprawuje bezpośrednią opiekę nad przydzieloną mu grupą dzieci. Jest odpowiedzialny za realizację programu, organizowanie każdego dnia obozowego, prowadzenie dziennika zajęć, zapoznanie się z kartą kwalifikacyjną każdego uczestnika i szczególnymi potrzebami dzieci.

Opieka medyczna

Opieka medyczna na obozie może zostać zapewniona przez zatrudnienie lekarza, pielęgniarki lub ratownika medycznego albo przez współpracę z najbliższą placówką zdrowia. Jeżeli dziecko na stałe przyjmuje jakieś lekarstwa, rodzice powinni taką informację zawrzeć w karcie kwalifikacyjnej. Na obozie leki będą przechowywane w depozycie u wychowawcy i podawane zgodnie z wytycznymi.

Instrukotrzy, trenerzy, lektorzy

Niektóre programy obozów wymagają stałej lub czasowej obecności kadry specjalistycznej, np. lektor języka angielskiego, instruktor zajęć linowych, trener piłkarski. Czasami ta rola pokrywa się z funkcją wychowawcy, ale nie zawsze. Jeżeli zatrudniamy specjalistów w danej dziedzinie, są to osoby wykwalifikowane i doświadczone w prowadzeniu zajęć dla dzieci.

Dzień na obozie:

Zajęcia

Każdy dzień podzielony jest na 3 bloki zajęć: przedpołudniowy, popołudniowy i wieczorny. Rano i po południu najczęściej odbywają się zajęcia ruchowe, bardzo aktywne, które pozwolą spożytkować dziecięcą energię. Wieczorne zajęcia pozwalają wyciszyć się przed snem: to czas na czytanie bajek, oglądanie ulubionych kreskówek, opowiadanie ciekawych historii.

Posiłki

Dbamy o to, żeby posiłki na obozach były urozmaicone i pełnowartościowe. Zapewniamy śniadanie, obiad, podczas którego wydawany jest także podwieczorek, oraz kolację. Wytrwale przekonujemy do jedzenia warzyw i owoców, ale do niczego nie zmuszamy. Raz na jakiś czas pozwalamy na zjedzenie lodów lub słodkich przekąsek – w końcu to wakacje ☺

Zasypianie

Cisza nocna to szczególna pora każdego dnia. Dzieci przeżywają pobyt na obozie, udział w zajęciach, nowe znajomości, oddalenie od rodziców. Aby uniknąć kłopotów z zaśnięciem, dbamy o wyciszenie przed snem, czytamy na głos bajki lub utulamy do snu i pilnujemy, aby dzieci nie używały w tym czasie utrudniających zasypianie sprzętów elektronicznych.

Fotorelacja

Każdego dnia o godzinie 11.00 na naszej stronie internetowej publikujemy zdjęcia z poprzedniego dnia obozu. Dzięki temu rodzice mogą na bieżąco śledzić przebieg obozu i swoją pociechę.

fotorelacje >

Po wejściu na powyższą stronę internetową proszę odnaleźć nazwę obiektu, aby odnaleźć zdjęcia swojego dziecka.

Pierwsze kolonie dziecka

Jaki wyjazd jest najlepszy na pierwszy obóz?

Najlepszy czas do rozpoczęcia wyjazdów na obozy to wiek 6-9 lat. Wiemy jednak, że dzieci są różne: mogą rozwijać się w różnym tempie i mieć różne upodobania. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom proponujemy kilka rodzajów wyjazdów dopasowanych do potrzeb najmłodszych i ich rodziców.

Obozy rodzinne

Jeżeli dziecko jest jeszcze za małe na samodzielny wyjazd lub nie są Państwo pewni, czy sobie poradzi, proponujemy wyjazd rodzinny. Każdego dnia obozu jest czas wspólny dla dorosłych i dzieci oraz czas, w którym dzieci przebywają w grupie pod opieką wychowawców, a rodzice mogą wypocząć w dowolnej formie.

Na obozie rodzinnym mogą dzieciom towarzyszyć nie tylko rodzice, ale też np. dziadkowie lub opiekunowie. Tworzymy rodzinną atmosferę, dzięki czemu zacieśniają się więzy, a dzieci mają okazję zapoznać się ze specyfiką życia obozowego w spokojnej, przyjaznej atmosferze.

Kolonie 7-dniowe (mini)

Dzieci, które są gotowe na samodzielny wyjazd, ale niezbyt długi, mogą znaleźć obóz dla siebie w naszej ofercie wyjazdów 7-dniowych. Tydzień pozwala „poczuć”, czym jest obóz, a jednocześnie nie skazuje dziecka (i rodzica!) na zbyt długą tęsknotę.

Kolonie 12-dniowe

Kolejnym krokiem (lub pierwszym dla tych najodważniejszych) jest turnus 12-dniowy. Jeżeli dziecko nie ma kłopotów z aklimatyzacją w nowym miejscu i z nawiązywaniem nowych znajomości, to najwyższy czas na przeżywanie przygód w gronie rówieśników!

Poradnik_ABC_dla_Rodzica_Kolonisty.pdf

Jakie korzyści niesie dla dziecka wyjazd na obóz?

Relacje społeczne

Bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka jest budowanie relacji z rówieśnikami. Od pierwszych chwil na obozie dbamy o integrację uczestników, żeby stworzyć podstawy do dobrej współpracy. Dzieci uczą się zawierania znajomości, wzajemnego szacunku, spędzania razem czasu, konieczności dostosowania się do obozowych reguł. My dbamy o to, żeby wszystkie te procesy przebiegały w przyjaznej atmosferze i z zachowaniem indywidualnego podejścia do każdego dziecka.

Organizacja życia

Doskonale wiemy, że małe dzieci nie zawsze radzą sobie z rzeczami oczywistymi dla dorosłych, jak np. pamiętanie o umyciu zębów, prawidłowe spakowanie plecaka na wycieczkę czy ubranie się stosownie do pogody. Obóz jest doskonałą okazją do nauczenia się również takich rzeczy. Nie obiecujemy, że Państwa dziecko wróci całkowicie samodzielne, ale na pewno dopilnujemy, aby na obozie zawsze było pod opieką odpowiedzialnych i sprawdzonych wychowawców.

Trudne momenty

Każdemu dziecku może zdarzyć się zatęsknić za domem lub po prostu mieć gorszy dzień. Umiemy radzić sobie z takimi sytuacjami i dbać o to, aby pomimo trudnych chwil dziecko nadal czerpało radość z bycia na obozie, a do domu wróciło z bagażem dobrych wspomnień.

Autorski program obozu

Aby zainteresować dzieci wyjazdem, warto zadbać o dopasowanie tematyki do zainteresowań dziecka. Programy naszych obozów pełne są bohaterów ulubionych bajek i filmów, świata przyrody, najfajniejszych gier i zabaw. Dzięki temu dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, a my możemy zadbać o rozwój ich zainteresowań i wyobraźni.

Jak wybrać obóz dla dziecka?

Decyzja o wyjeździe powinna podjęta wspólnie, przez dziecko i rodziców. Warto przyjrzeć się ofercie obozów i wybrać taki, który najbardziej odpowiada zainteresowaniom dziecka. Jeżeli jest to pierwszy wyjazd, dobrym wyborem jest lokalizacja niezbyt odległa od miejsca zamieszkania.

Obóz jest niewątpliwie lekcją samodzielności dla dziecka. Uczy się życia w społeczności i odkrywa radość ze spędzania czasu z rówieśnikami. Jest to też świetna okazja do poznawania świata, dlatego warto dobrać obóz dostosowany do zainteresowań dziecka.

Znajdź obóz dla swojego dziecka w 3 prostych krokach >

 

 

 

 

 

Jak dokonać wpłaty?

NA KONTO BANKOWE
Przelewy (w PLN)
Bank Ochrony Środowiska S.A.
numer: 62 1540 1098 2109 5553 0057 0001

Prosimy podać kod imprezy (np. OPJ1), imię i nazwisko Uczestnika oraz numer rezerwacji (00000/I/2016).

PRZEKAZEM POCZTOWYM NA ADRES:
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS
ul. Asesora 72
80-119 Gdańsk

OSOBIŚCIE
Bezpośrednio w siedzibie naszego Biura:
ul. Asesora 72, 80-119 Gdańsk

Co i jak spakować na obóz?

Walizka czy plecak?

Młodsze dzieci raczej nie poradzą sobie z plecakiem turystycznym, dlatego w ich przypadku lepszym wyborem jest spakowanie w walizkę. Starsze dzieci i młodzież nie mają już takich trudności. Jeżeli tematyka obozu wymaga, żeby spakować się w duży plecak, zastrzegamy to wyraźnie w programie.

Proszę pamiętać, aby każde dziecko miało ze sobą mały plecak na wycieczki. Do plecaka powinna mieścić się kurtka przeciwdeszczowa i coś do picia.

Warto pamiętać o tym, że obóz to także okazja do nauki pakowania. Dobrze jest, jeśli uczestnik ma ze sobą maksymalnie 1 bagaż podręczny i 1 bagaż główny.

Co spakować?

Przybory toaletowe i kosmetyki: ręcznik kąpielowy i plażowy, szczoteczkę i pastę do zębów, żel po prysznic, szampon do włosów, klapki pod prysznic, grzebień lub szczotkę, krem z filtrem UV, środek przeciwko kleszczom i komarom. Warto uprzedzić dziecko, że nikt inny nie powinien z jego przyborów korzystać.

Ubrania niezbędne na każdym obozie: kurtka przeciwdeszczowa, letnie nakrycie głowy (czapka lub chustka), strój kąpielowy/kąpielówki, bluza i spodnie do zajęć terenowych, ubrania na różne temperatury.

Jeżeli dziecko przyjmuje na stałe specjalistyczne lekarstwa, proszę je koniecznie spakować, a w karcie kwalifikacyjnej opisać schorzenie i dawkowanie. Podczas obozu lekarstwa są w depozycie u wychowawcy i są podawane pod kontrolą dorosłej osoby.

Dokumenty, jakie dziecko powinno mieć ze sobą na obozie, to karta kwalifikacyjna i legitymacja szkolna. Kartę w całości wypełniają rodzice i można ją dostarczyć w dowolny sposób: wysłać do biura przed obozem lub zabrać na zbiórkę i przekazać konwojentowi. Jeżeli dziecko z jakiegoś powodu nie ma ze sobą legitymacji szkolnej, proszę zaznaczyć to przy rezerwacji.

U młodszych dzieci warto zadbać także o: przygotowanie zestawów ubrań na każdy dzień wyraźne wskazanie miejsca w bagażu na spakowanie brudnych ubrań sporządzenie i spakowanie listy rzeczy, które są w bagażu spakowanie ulubionej zabawki lub książki, które pozwolą dziecku oswoić nowe miejsce i będą ułatwiać w zasypianiu

Przy każdym programie obozu znajduje się informacja „co zabrać”, gdzie oprócz ww. rzeczy znajdą Państwo informację o tym, co jeszcze może się przydać na tym konkretnym obozie.

O czym warto uprzedzić dziecko przed wyjazdem?

Zanim dziecko wyjedzie, warto zarysować mu specyfikę życia obozowego. Wyjaśnić, kim jest wychowawca, co się robi na obozie, jak wygląda dzień, jak długo trwa wyjazd. Dobrze jest, aby dziecko jechało na obóz z wiedzą, że jest to wyjazd tylko na kilka dni i z pozytywnym wyobrażeniem takiego pobytu. Jeżeli ma jakieś pytania lub wątpliwości, proszę ich wysłuchać i postarać się rozwiać. Pracownicy naszego biura również chętnie udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.

Ważne jest, aby uświadomić dziecku, że na obozie wychowawca będzie niejako zastępował rodzica. To oznacza, że dziecko może przyjść do wychowawcy z każdym swoim problemem: od bólu brzucha po pomoc w zawiązaniu bucika.

Co powinien wiedzieć rodzic, którego dziecko jedzie na obóz?

Często zdarza się, że podczas pobytu dziecka na obozie, to rodzice tęsknią bardziej – jest to dla nas całkowicie zrozumiałe. W takiej sytuacji dobrze jest nie obarczać dziecka swoimi troskami i nie sprowadzać rozmowy telefonicznej na takie tory. Warto też pamiętać, że najlepszą porą na rozmowę telefoniczną z dzieckiem jest poranek lub cisza poobiednia. Rozmowy wieczorne często utrudniają dzieciom zaśnięcie.

Rodzice dzieci wyjeżdżających pierwszy raz często ulegają pokusie zamieszkania w tym samym lub pobliskim hotelu, aby „mieć oko” na swoją pociechę. Nie jest to dobre rozwiązanie dla dziecka, ponieważ utrudnia mu aklimatyzację i rozprasza jego uwagę. Doświadczenie rozłąki jest dziecku niezbędne do nauki samodzielności.

Zależy nam, aby wysyłając z nami dziecko na obóz obdarzyli Państwo zaufaniem naszą kadrę. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla dzieci i młodzieży, wszystkie nasze obozy zgłaszamy do kuratorium oświaty. Staramy się zapewnić nie tylko bezpieczeństwo, ale również dużo pozytywnych wrażeń i przygód.

Najczęściej zadawane pytania.

Czy dziecko może zabrać na obóz telefon komórkowy i inny sprzęt elektroniczny?

Dziecko może mieć telefon komórkowy, ale warto je uprzedzić przed obozem, że nie będzie mogło z niego korzystać w każdej chwili. Wychowawcy dbają o to, żeby dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach programowych i aby zajęć tych było jak najwięcej. Dlatego telefon zostaje w pokoju lub w depozycie u wychowawcy i można z niego korzystać tylko w wyznaczonych przerwach. Dobrze jest umówić się z dzieckiem na rozmowy o jednej porze dnia, np. w przerwie poobiedniej. Dziecko może także skorzystać z telefonu służbowego kierownika. Ze względu na intensywne programy zajęć i krótkie przerwy lepiej, aby dzieci nie zabierały ze sobą tabletów czy innych urządzeń elektronicznych służących do grania – i tak nie będzie czasu z nich skorzystać.

Jak duże kieszonkowe dać dziecku na obóz? Czy wychowawca może przechowywać pieniądze?

Kieszonkowe na obóz nie musi być duże. Na naszych obozach dzieci otrzymują pełne wyżywienie, tj. śniadanie, obiad + podwieczorek i kolację, co pozwala znacznie ograniczyć wydatki. Jeżeli przed obozem nie podjęli Państwo decyzji o ewentualnym udziale dziecka w zajęciach dodatkowych, można wyposażyć dziecko w dodatkową kwotę na ten cel. Na obozy zagraniczne prosimy, aby dziecko miało kieszonkowe w walucie obowiązującej w danym kraju. Kieszonkowe dziecka może przechowywać wychowawca w depozycie. Wówczas mają Państwo pewność, że nad wydatkami czuwa dorosła osoba. Ważne: pieniędzy w depozyt nie przyjmują opiekunowie na zbiórkach wyjazdowych, ponieważ osoba jadąca z dzieckiem nie zawsze jest później jego bezpośrednim opiekunem. Zatem lepiej jest zapakować pieniądze w kopertę, którą dziecko przekaże na miejscu bezpośrednio swojemu wychowawcy.

Dziecko na stałe przyjmuje leki – czy ktoś będzie nadzorował ich podawanie?

Podczas zgłaszania Dziecka na obóz prosimy powiadomić nas o chorobach, na jakie cierpi Dziecko, abyśmy mogli właściwie dobrać program, a także przygotować się do właściwej opieki. Opis wszystkich chorób i leków powinien być ponadto zamieszczony na karcie kwalifikacyjnej ze wskazaniem właściwego dawkowania. Leki wraz z wytycznymi na temat ich podawania są zbierane przez wychowawców pierwszego dnia. Leki są podawane pod kontrolą lekarza obozowego przez wychowawców.

Czy rodzeństwo lub dzieci, które się znają, mogą być razem w pokoju?

Przydzielaniem pokoju na obozie zajmuje się kierownik obozu. Podstawowym kryterium podziału uczestników jest płeć, więc rodzeństwo mieszane nie będzie zakwaterowane razem. Pozostałe prośby dotyczące zakwaterowania można nam zgłaszać przed obozem mailowo lub telefonicznie – wszystkie staramy się spełniać. Dzieci, które nie jadą na obóz z rodzeństwem lub koleżanką/kolegą, zostaną zakwaterowane w pokoju ze swoimi rówieśnikami, najczęściej z dziećmi ze swojej grupy obozowej.

Dziecko jest na specjalnej diecie – czy może pojechać na obóz?

Przyjmujemy uczestników będących na różnych dietach. W przypadku, jeśli Państwa Dziecko podlega specjalnej diecie, prosimy o kontakt w tej sprawie z naszym biurem. Wówczas udzielimy informacji, który z naszych ośrodków spełnia wymagania konkretnej diety.

Czy można otrzymać fakturę za obóz?

Tak, można otrzymać fakturę. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi jej wystawienia mogą się Państwo zapoznać na naszej stronie internetowej: www.kompas.pl/strona-glowna/pobierz-niezbdne-dokumenty - Zasady wystawiania faktur.

Mój zakład pracy dofinansowuje pobyt dziecka – jakie dokumenty są mi potrzebne?

W przypadku możliwości dofinansowania wypoczynku przez zakład pracy powinni się Państwo skontaktować z nami bezpośrednio przed dokonaniem rezerwacji. Służymy pomocą w wypełnianiu dokumentacji w części należącej do organizatora. Posiadamy niezbędne upoważnienia do organizacji wypoczynku Dzieci i Młodzieży, które w razie konieczności, możemy przedłożyć pracodawcy.

Czy wszystkie obozy zgłaszane są do kuratorium?

Tak, wszystkie obozy są zgłoszone do kuratorium. Jeśli potrzebują Państwo zaświadczenia zgłoszenia obozu, prosimy skontaktować się z naszym biurem.

Dziecko jest pełnoletnie – czy konieczne jest wypełnianie karty kwalifikacyjnej?

Tak, każdy Uczestnik obozu musi mieć wypełnioną kartę kwalifikacyjną. Jest to dokument niezbędny do uczestnictwa w obozie. Kartę w całości może wypełnić rodzic. Ważne, aby zaznaczyć informacje na temat wszystkich chorób, uczuleń i przyjmowanych leków, gdyż to pozwoli na najlepszą opiekę nad Dzieckiem w trakcie obozu.

Czy dzieci mają zapewnioną opiekę także podczas podróży?

Tak, Dzieci przebywają pod stałą opieką od pierwszej do ostatniej chwili podróży, bez względu na środek transportu (wynajęty autokar, pociąg, Polski Bus itd.). Numer do opiekuna podróży zostanie Państwu przekazany sms’em na jeden-dwa dni przed planowaną podróżą. Opiekun podróży, towarzyszący Państwa Dziecku, niekoniecznie będzie jego wychowawcą podczas obozu.

Czy rodzic musi osobiście odprowadzić dziecko na zbiórkę i odebrać je po powrocie?

Dziecko powinno zostać odprowadzone na zbiórkę przez osobę dorosłą, która ma ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną Uczestnika (chyba, że została dostarczona do biura wcześniej). Odebrać Dziecko po powrocie mogą wyłącznie rodzice lub opiekunowie prawni. W przypadku, gdy nie ma takiej możliwości, rodzic powinien powiadomić odpowiednio wcześniej biuro oraz kierownika obozu, przesyłając podpisaną zgodę na odbiór Dziecka przez inną osobę (ze wskazaniem jej imienia, nazwiska i numeru dowodu tożsamości). Dopiero mając taką zgodę i po weryfikacji przez opiekuna podróży, Dziecko będzie mogło zostać odebrane przez inną niż rodzice osobę.

Czy podane na stronie internetowej godziny i miejsca zbiórek mogą ulec zmianie?

Staramy się, aby godziny i miejsca zbiórek nie ulegały zmianom, jednak w trosce o komfort podróży, zmiany rozkładów itp. czasami do takich zmian dochodzi. Obowiązujące informacje dojazdowe przesyłamy do Państwa mailem na około tydzień przed rozpoczęciem wyjazdu. Powtarzamy je również w sms’ie na jeden-dwa dni przed wyjazdem.

Czy dzieci otrzymują wodę do picia pomiędzy posiłkami?

Woda jest dostępna przez całą dobę u kierownika obozu lub kadry. Dziecko, w razie pragnienia, powinno poprosić o nalanie wody opiekuna.

 

Koronawirus

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczestnicy,

w sobotę, tj. 21.11.2020 r. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował o decyzji, że przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. W komunikacie pojawiła się także informacja, że dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe. Jesteśmy zaskoczeni tymi decyzjami, podobnie jak i cała branża turystyczna.

Jeszcze pod koniec minionego tygodnia wiceminister rozwoju, odpowiedzialny za sektor turystyczny, Andrzej Gut-Mostowy informował o planach rozszerzenia, wydłużenia ferii zimowych, aby zmniejszyć koncentrację grup na stokach. Natomiast w sobotę Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przedstawił zupełnie nową decyzję o feriach dla całej Polski w jednym terminie.

W związku z podaniem do publicznej wiadomości informacji o anulowaniu ferii zimowych na przełomie stycznia i lutego 2021, organizacje reprezentujące przedsiębiorców, bezpośrednio nią dotkniętych, wystosowały pismo do Premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, oraz do wiadomości wicepremiera Jarosława Gowina, z prośbą o przedstawienie rozwiązań prawnych dla branży i turystów, które powinny pójść za podjętymi decyzjami. List podpisały: Polska Izba Turystyki, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego - IGHP, Polski Związek Organizatorów Turystycznych,  OSAT - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych, SOIT (Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel), SITN PZN - Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Forum Organizatorów Turystyki Narciarskiej.

Z uwagi na aktualne informacje, które wprowadziły chaos w całej branży turystycznej, na dzień dzisiejszy, nie znamy ram prawnych zgodnie z którymi mamy realizować plan rządu. Aby nie wprowadzić Państwa w błąd, prosimy Państwa o kilka dni cierpliwości, aż te rozwiązania zostaną opracowane i przedstawione, ewentualnie zostaną opublikowane stosowne przepisy, albowiem przedstawiony zakres o jakim mowa wyżej, opiera się jedynie na ustnym przekazie z konferencji.

Jednocześnie zapewniamy Państwa, że wszystkie wpłacone zaliczki na wypoczynek zimowy są bezpiecznie. Informacje na temat zwrotów, ew. przeksięgowań lub zmian w rezerwacjach będziemy przekazywać na bieżąco po ustabilizowaniu się sytuacji i po uprawomocnieniu decyzji rządowych. W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji.  

Serdecznie POZDRAWIAMY. Zespół BTA Kompas