Strefa fotografii
- Warsztat fotograficzny. Złoty podział kadru, kompozycja, dynamika, symetria i asymetria - w ramach praktycznych wprawek i doskonalenia umiejętności wykonamy przeróżne ćwiczenia i ciekawe zadania fotograficzne.
- Techniczne aspekty fotografii. Naucz się doskonale władać każdym aparatem, poznaj tajniki ISO i inne przydatne funkcje lustrzanki cyfrowej.
- Plenery fotograficzne. Zajęcia w znacznej mierze będą miały charakter plenerowy. Chcemy jak najwięcej czasu spędzić na świeżym powietrzu robiąc zdjęcia w naturalnym świetle, dlatego warsztaty przeprowadzimy w starym sadzie, na Bulwarze Nadwiślańskim, a także na uliczkach i rynku. Urokliwe zakątki i zabytki Kazimierza Dolnego będą też celem naszych plenerów, źródłem inspiracji i motywem przewodnim cyklu zdjęć!
- Przygoda z architekturą. Na celownik obiektywu weźmiemy renesansową architekturę Kazimierza Dolnego, ruiny zamku, liczne spichlerze, basztę, kościół, synagogę i kamieniczki. Nie będzie to jednak nudna lekcja, a twórcze wyzwanie, zabawa z perspektywą, ostrością, symetrią i kontrastem.
- Fotoreportaż. Połączenie sztuki dziennikarskiej i fotograficznej to lekcja opowiadania treści za pomocą obrazów. Wykonamy kilka fotoreportaży tematycznych.
- Studio fotograficzne. Sesje z lampami studyjnymi, blendami, softboxem i tłem przyniosą sporo nowych doświadczeń.
- DIY– zrób to sam. Własnoręcznie wykonamy albumy, pudełka i ramki na zdjęcia, blendę, a nawet okazjonalną fotobudkę.
- Komputerowa edycja zdjęć. Poznaj przydatne programy i aplikacje do cyfrowej obróbki zdjęć.
- Projekty fotograficzne. Obozowa fotopułapka? Animacja poklatkowa? A może cykl portretów? Od Ciebie zależy, co pokażesz na finałowej wystawie fotografii.
Elementy fotografii tradycyjnej
- Królowa fotografia. Historia fotografii, czyli jak to się wszystko zaczęło, camera obscura, eksperymenty z fotografią otworkową, nauka malowania światłem.
- Fotografia analogowa. Dowiedz się, jak włożyć kliszę do analoga, gdzie zrobić własną ciemnię fotograficzną, do czego służy powiększalnik i co to są odbitki.
ZwiedzaMY!
- Kazimierz Dolny, to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce, które szczerze kochają artyści: filmowcy, aktorzy, malarze, muzycy i fotograficy. Kazimierz Dolny słynie nie tylko z barwnej historii, zabytków, architektury i niezwykłej przyrody, ale też licznych galerii sztuki, rękodzieła oraz malowniczych plenerów nad brzegiem Wisły, w ruinach zamku, wąwozach i przestrzeni miejskiej. To sprawdzone już przez nas miejsce jest idealnym na twórcze działania obozów Interkamp.
- W programie zwiedzanie najpopularniejszych zabytków Kazimierza Dolnego: rynek, zamek, baszta, spichlerze, kamienice, synagoga - spacer szlakiem historii i architektury renesansowej, Kościół Farny, Kościół św. Anny, Góra Trzech Krzyży, wycieczka do Wąwozu Korzeniowego.
Strefa Chillu i Zabawy
- Ogród inspiracji. Hotel, w którym zamieszkamy, otoczony jest pięknym ogrodem, który liczy 1,5 hektara powierzchni. W ogrodzie znajduje się stary sad, trawiaste boisko, liczne alejki i ławeczki, altanki i miejsce na ognisko. Ogród - oddalony kilka minut piechotą od turystycznego centrum Kazimierza - będzie naszym artystycznym azylem i źródłem wielu inspiracji. Ponadto rozległy teren daje nam możliwość organizacji przeróżnych zajęć terenowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu, a także wakacyjnych imprez plenerowych!
- Wieczorne animacje. Prócz warsztatów artystycznych i przeróżnych działań twórczych znajdziemy oczywiście czas na świetną zabawę w gronie rówieśników. W naszych propozycjach na start klasyczny team building, gry towarzyskie i zabawy integracyjne, obozowe talent show, przebojowe karaoke, dyskoteki przebierane, muzyczne ogniska z kiełbaskami, turnieje sportowe, kino pod chmurką, quizy oraz konkursy.
Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas uroczystego finału, poszczególne obozy zaprezentują efekty swojej pracy twórczej. W scenariuszu m.in. filmy i reportaże, prezentacje multimedialne, wernisaż, wystawy prac plastycznych i fotograficznych, recitale, koncerty, spektakl aktorski, show taneczne, poczęstunek oraz rozdanie nagród.
Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje złote Interkampki - nagrody specjalne za wyróżniającą się postawę i całokształt pracy twórczej na danym turnusie.
3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.