STREFA SZTUKI
- Sztuki plastyczne. Poznaj pojęcia i specyfikę każdej dziedziny (malarstwo, rysunek, grafika), niezbędne narzędzia, charakterystyczne dzieła oraz ich twórców.
- Techniki rysunkowe. Umiejętność wykonania szkicu konceptualnego i możliwość głębokiej światłocieniowej, trójwymiarowej projekcji przedmiotu.
- Techniki malarskie. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób samodzielnie przygotować farby i podobrazia, jak pokrywać, utrwalać obrazy w trakcie i po ukończeniu pracy.
- Przygoda z historią sztuki. Musisz przecież świetnie orientować się w epokach, prądach i najważniejszych zjawiskach w sztuce.
- W roli głównej PLENER. Otwarta przestrzeń, kontakt z naturą, naturalne światło, zapach lata... Poszukiwać będziemy wyjątkowych miejsc, których z resztą w Kazimierzu nie brakuje. Plenery rysunkowe i malarskie będziemy realizować w ruinach zamku, na Górze Trzech Krzyży, ulicach i rynku miasteczka, Bulwarze Nadwiślańskim, w starym sadzie i wielu innych miejscach, które wspólnie odkryjemy.
- Człowiek w naturze. Na tych zajęciach człowiek - jako element natury- będzie w centrum naszego zainteresowania. Z dużą atencją zajmiemy się studium postaci, a także portretem i karykaturą.
- Szlakiem architektury renesansowej. Na warsztat weźmiemy również renesansową zabudowę Kazimierza Dolnego, nazywanego potocznie “perełką renesansu”. Narysujemy zabytkowe kościoły, klasztor, kamienice i spichlerze.
- Tworzenie ilustracji. Ilustracja ma za zadanie uzupełniać, objaśniać albo po prostu zdobić tekst. Proponujemy tworzenie ilustracji do ulubionych książek, wierszy i piosenek.
- Galerie sztuki. Kazimierz Dolny słynie z licznych galerii sztuki, w których można spotkać autorów - malarzy. Tutaj mieszkają i tworzą artyści, których warto bliżej poznać. I my wybierzemy się na inspirujący rajd po galeriach.
- Działania artystyczne. Masz ochotę wziąć udział w action painting? A może intryguje Cię graffiti albo nocne malowanie światłem? Czekamy na Wasze pomysły!
- Wystawa. Młodzi Artyści będą mogli zaprezentować wybór swoich prac przygotowując niepowtarzalną wystawę. W galerii znajdą się Twoje szkice, obrazy, ilustracje i autorskie cykle tworzone różnymi technikami.
ZwiedzaMY!
- Kazimierz Dolny, to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce, które szczerze kochają artyści: filmowcy, aktorzy, malarze, muzycy i fotograficy. Kazimierz Dolny słynie nie tylko z barwnej historii, zabytków, architektury i niezwykłej przyrody, ale też licznych galerii sztuki, rękodzieła oraz malowniczych plenerów nad brzegiem Wisły, w ruinach zamku, wąwozach i przestrzeni miejskiej. To sprawdzone już przez nas miejsce jest idealnym na twórcze działania obozów Interkamp.
- W programie zwiedzanie najpopularniejszych zabytków Kazimierza Dolnego: rynek, zamek, baszta, spichlerze, kamienice, synagoga - spacer szlakiem historii i architektury renesansowej, Kościół Farny, Kościół św. Anny, Góra Trzech Krzyży, wycieczka do Wąwozu Korzeniowego.
Strefa Chillu i Zabawy
- Ogród inspiracji. Hotel, w którym zamieszkamy, otoczony jest pięknym ogrodem, który liczy 1,5 hektara powierzchni. W ogrodzie znajduje się stary sad, trawiaste boisko, liczne alejki i ławeczki, altanki i miejsce na ognisko. Ogród - oddalony kilka minut piechotą od turystycznego centrum Kazimierza - będzie naszym artystycznym azylem i źródłem wielu inspiracji. Ponadto rozległy teren daje nam możliwość organizacji przeróżnych zajęć terenowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu, a także wakacyjnych imprez plenerowych!
- Wieczorne animacje. Prócz warsztatów artystycznych i przeróżnych działań twórczych znajdziemy oczywiście czas na świetną zabawę w gronie rówieśników. W naszych propozycjach na start klasyczny team building, gry towarzyskie i zabawy integracyjne, obozowe talent show, przebojowe karaoke, dyskoteki przebierane, muzyczne ogniska z kiełbaskami, turnieje sportowe, kino pod chmurką, quizy oraz konkursy.
Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas uroczystego finału, poszczególne obozy zaprezentują efekty swojej pracy twórczej. W scenariuszu m.in. filmy i reportaże, prezentacje multimedialne, wernisaż, wystawy prac plastycznych i fotograficznych, recitale, koncerty, spektakl aktorski, show taneczne, poczęstunek oraz rozdanie nagród.
Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje złote Interkampki - nagrody specjalne za wyróżniającą się postawę i całokształt pracy twórczej na danym turnusie.
3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.