Strefa Architektury
- ABC architektury. Szkice, projekty, programy i aplikacje architektoniczne to niezbędnik, który poznają i będą używać nasi Uczestnicy.
- Historia sztuki. Zapraszamy na wędrówkę po epokach, inspirujących przykładach, nurtach i stylach. Przeanalizujemy kultowe dzieła wyśmienitych architektów.
- Letni plener architektoniczny. Na warsztat praktyczny wyjdziemy w plener, zmierzymy się z historyczną zabudową Kazimierza Dolnego: ruinami zamku, słynnymi spichlerzami, Kościołem św. Anny i barokową Kamienicą Gdańską.
- Warsztat rysunku architektonicznego. Każdy dobry architekt potrafi przelać swoje wyobrażenia na papier. Zaczniemy od prostego rysunku, poznamy perspektywę, skalę, rzuty, plany i przekroje. Nauczymy się korzystać z różnych technik i narzędzi.
- Architektura wnętrz. Funkcjonalność obiektów i pomieszczeń, estetyka, kolorystyka, detal. Omówimy wybrane propozycje, stworzymy bank pomysłów i inspiracji.
- Wzornictwo. Połączenie sztuki, funkcjonalności i techniki. Stworzymy podstawowe wzory, poznamy tajemnice kształtów, struktur i kolorów oraz ich wpływ na człowieka.
- Urbanistyka miasta idealnego. Jak żyje miasto? Jak sprawić, żeby mieszkało się w nim dobrze? Planowanie przestrzenne, krajobraz, zagospodarowanie, nowoczesne wynalazki i rozwiązania, a to wszystko oparte o życie społeczeństwa.
- Wizka i makieta. Aby stworzyć przemyślany i funkcjonalny projekt, niezbędna okazuje się wizualizacja komputerowa i/lub makieta. Zobacz, co warto poprawić, co może być problematyczne i czy projekt odpowiada Twoim wyobrażeniom.
- Makieta LEGO. Do wizualizacji rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych wykorzystamy najbardziej uniwersalne narzędzie na świecie… klocki LEGO!
- A ja widzę to tak! Zorganizujemy wyjątkowy konkurs na projekt w danej tematyce. W tym roku zapraszamy do zaprojektowania ośrodka wypoczynkowego na… obozy artystyczne Interkamp! To będzie piękna zabawa.
- Indywidualne konsultacje. To ważny punkt zwłaszcza dla tych, którzy marzą o studiach na architekturze. Porozmawiamy o predyspozycjach, zainteresowaniach i możliwościach każdego uczestnika.
- Wystawa. Ostatniego dnia - w ramach Pokazu Finałowego- zaprezentujemy wybrane przez nas rysunki, makiety oraz autorskie projekty na specjalnej wystawie.
ZwiedzaMY!
- Kazimierz Dolny, to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce, które szczerze kochają artyści: filmowcy, aktorzy, malarze, muzycy i fotograficy. Kazimierz Dolny słynie nie tylko z barwnej historii, zabytków, architektury i niezwykłej przyrody, ale też licznych galerii sztuki, rękodzieła oraz malowniczych plenerów nad brzegiem Wisły, w ruinach zamku, wąwozach i przestrzeni miejskiej. To sprawdzone już przez nas miejsce jest idealnym na twórcze działania obozów Interkamp.
- W programie zwiedzanie najpopularniejszych zabytków Kazimierza Dolnego: rynek, zamek, baszta, spichlerze, kamienice, synagoga - spacer szlakiem historii i architektury renesansowej, Kościół Farny, Kościół św. Anny, Góra Trzech Krzyży, wycieczka do Wąwozu Korzeniowego.
Strefa Chillu i Zabawy
- Ogród inspiracji. Hotel, w którym zamieszkamy, otoczony jest pięknym ogrodem, który liczy 1,5 hektara powierzchni. W ogrodzie znajduje się stary sad, trawiaste boisko, liczne alejki i ławeczki, altanki i miejsce na ognisko. Ogród - oddalony kilka minut piechotą od turystycznego centrum Kazimierza - będzie naszym artystycznym azylem i źródłem wielu inspiracji. Ponadto rozległy teren daje nam możliwość organizacji przeróżnych zajęć terenowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu, a także wakacyjnych imprez plenerowych!
- Wieczorne animacje. Prócz warsztatów artystycznych i przeróżnych działań twórczych znajdziemy oczywiście czas na świetną zabawę w gronie rówieśników. W naszych propozycjach na start klasyczny team building, gry towarzyskie i zabawy integracyjne, obozowe talent show, przebojowe karaoke, dyskoteki przebierane, muzyczne ogniska z kiełbaskami, turnieje sportowe, kino pod chmurką, quizy oraz konkursy.
Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas uroczystego finału, poszczególne obozy zaprezentują efekty swojej pracy twórczej. W scenariuszu m.in. filmy i reportaże, prezentacje multimedialne, wernisaż, wystawy prac plastycznych i fotograficznych, recitale, koncerty, spektakl aktorski, show taneczne, poczęstunek oraz rozdanie nagród.
Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje złote Interkampki - nagrody specjalne za wyróżniającą się postawę i całokształt pracy twórczej na danym turnusie.
3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.