Dlaczego warto wziąć udział w tym obozie?
- Zrozumienie AI. Uczestnicy zdobędą wiedzę, która pomoże im zrozumieć i korzystać z AI w różnych dziedzinach życia.
- Praktyczne umiejętności. Poznasz technologie, które otwierają drzwi do przyszłych karier i rozwijają twoje pasje.
- Kreatywność i innowacja: Odkryjesz, jak wykorzystać AI do tworzenia nowych pomysłów, projektów i rozwiązań.
- Sztuczna Inteligencja – praktyka i kreatywność
- Wprowadzenie do AI. Czym jest sztuczna inteligencja i jak działa? Odkrywamy tajniki technologii, która zmienia świat. Wyjaśniamy zastosowania AI w codziennym życiu – od edukacji i pracy po rozrywkę i naukę nowych umiejętności.
- Twórcze wykorzystanie AI. Uczestnicy będą tworzyć własne projekty artystyczne i kreatywne, korzystając z takich narzędzi jak DALL·E (generowanie grafik) oraz ChatGPT (tworzenie tekstów, planowanie, rozwiązywanie problemów).
- Narzędzia AI. Narzędzia oparte na AI oraz ich praktyczne zastosowanie
- Modele językowe. Poznamy różne modele językowe (np. chatGPT, Gemini, Claude, Copilot, Bielik, Perplexity itp.) oraz obszary, w których najlepiej je stosować.
- AI w nauce i edukacji. Poznajemy aplikacje, które pomagają w nauce języków, matematyki czy nauk przyrodniczych. Uczestnicy nauczą się, jak planować swoje obowiązki i naukę przy wsparciu sztucznej inteligencji.
- AI w programowaniu. Podstawy kodowania w Pythonie z pomocą AI, które upraszcza proces nauki i pozwala uczestnikom na szybkie tworzenie funkcjonalnych programów i gier.
- Praca nad własnymi projektami
Uczestnicy będą realizować indywidualne i grupowe projekty, takie jak:
- Tworzenie gry komputerowej wspieranej przez AI.
- Projektowanie rozwiązania ułatwiającego codzienne życie.
- Generowanie kreatywnych grafik lub multimediów z wykorzystaniem AI.
- Każdy projekt zostanie zaprezentowany na koniec obozu podczas specjalnego wieczoru talentów technologicznych.
Rozwój umiejętności przyszłości
- Nauczymy młodzież, jak AI wpływa na rynek pracy i jakie zawody przyszłości wymagają znajomości nowoczesnych technologii.
- Uczestnicy zdobędą umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów, pracy w grupie i efektywnego prezentowania swoich pomysłów.
* Program opracowany przy wykorzystaniu narzędzi AI.
ZwiedzaMY!
- Kazimierz Dolny, to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce, które szczerze kochają artyści: filmowcy, aktorzy, malarze, muzycy i fotograficy. Kazimierz Dolny słynie nie tylko z barwnej historii, zabytków, architektury i niezwykłej przyrody, ale też licznych galerii sztuki, rękodzieła oraz malowniczych plenerów nad brzegiem Wisły, w ruinach zamku, wąwozach i przestrzeni miejskiej. To sprawdzone już przez nas miejsce jest idealnym na twórcze działania obozów Interkamp.
- W programie zwiedzanie najpopularniejszych zabytków Kazimierza Dolnego: rynek, zamek, baszta, spichlerze, kamienice, synagoga - spacer szlakiem historii i architektury renesansowej, Kościół Farny, Kościół św. Anny, Góra Trzech Krzyży, wycieczka do Wąwozu Korzeniowego.
Strefa Chillu i Zabawy
- Ogród inspiracji. Hotel, w którym zamieszkamy, otoczony jest pięknym ogrodem, który liczy 1,5 hektara powierzchni. W ogrodzie znajduje się stary sad, trawiaste boisko, liczne alejki i ławeczki, altanki i miejsce na ognisko. Ogród - oddalony kilka minut piechotą od turystycznego centrum Kazimierza - będzie naszym artystycznym azylem i źródłem wielu inspiracji. Ponadto rozległy teren daje nam możliwość organizacji przeróżnych zajęć terenowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu, a także wakacyjnych imprez plenerowych!
- Wieczorne animacje. Prócz warsztatów artystycznych i przeróżnych działań twórczych znajdziemy oczywiście czas na świetną zabawę w gronie rówieśników. W naszych propozycjach na start klasyczny team building, gry towarzyskie i zabawy integracyjne, obozowe talent show, przebojowe karaoke, dyskoteki przebierane, muzyczne ogniska z kiełbaskami, turnieje sportowe, kino pod chmurką, quizy oraz konkursy.
Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas uroczystego finału, poszczególne obozy zaprezentują efekty swojej pracy twórczej. W scenariuszu m.in. filmy i reportaże, prezentacje multimedialne, wernisaż, wystawy prac plastycznych i fotograficznych, recitale, koncerty, spektakl aktorski, show taneczne, poczęstunek oraz rozdanie nagród.
Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje złote Interkampki - nagrody specjalne za wyróżniającą się postawę i całokształt pracy twórczej na danym turnusie.
3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.