Strefa Wokalisty
- Techniki wokalne. Podczas warsztatów będziemy pracować nad emisją i impostacją głosu. Poznasz tajniki zdrowego oddechu, artykulacji i intonacji. Nauczysz się również różnych sposobów dbania o swój głos.
- Poznaj siebie i swój głos. Każdy głos jest unikatowy i potrzebuje przestrzeni na indywidualną ekspresję. Poszukaj siebie wśród różnych stylów muzycznych i technik wokalnych. Poszerzaj swoje horyzonty pod cierpliwym okiem instruktora.
- Kształcenie słuchu. Warsztaty mają na celu uwrażliwić Uczestników na bogactwo dźwięków i rytmów oraz przygotować do przeróżnych wyzwań muzycznych.
- Dykcja. Zajęcia pomagające usprawnić aparat mowy. Synchronizacja pauz oddechowych z tekstem, artykulacja, akcentowanie oraz łamańce językowe.
- Wokal zespołowy. Jak układać głosy i śpiewać w harmonii? Jakie są zasady śpiewania w chórze? Niech głosy połączą się i wybrzmią w pięknych pieśniach!
- Utwór i interpretacja. Poruszymy temat pracy nad utworem i jego interpretacją. Dowiesz się jak efektywnie uczyć się utworu, czym jest forma i jak ją rozpisać, jakie jest połączenie między tekstem, a melodią oraz dlaczego ważna jest własna interpretacja.
- Studium musicalu. Zajęcia taneczne i aktorskie, dzięki którym będziesz w stanie swobodnie połączyć ekspresję ruchową z wokalną.
- Improwizacja. Blok poświęcimy na totalnie twórcze muzykowanie: poznamy podstawy improwizacji, posłuchamy ciekawych wokaliz i weźmiemy udział w obozowym jam session.
- Studio nagrań. Umiejętność pracy w studio nagraniowym jest bardzo ważna w życiu każdego wokalisty. Przekonasz się, jak wyglądają nagrania wokalne. Zasmakuj pracy z mikrofonem, podkładem i możliwościami programów do edycji nagrań.
- Prezentacja sceniczna. Sztuka autoprezentacji, sposoby walki z tremą, makijaż sceniczny, zasady pracy z mikrofonem oraz obowiązujący na scenie savoir-vivre.
- Muzyczne plenery. Spontaniczny koncert na Bulwarze Nadwiślańskim? A może happening muzyczny? Kontakt z naturą, czy przypadkową widownią na kazimierskim rynku z pewnością przyniosą wiele emocji.
ZwiedzaMY!
- Kazimierz Dolny, to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce, które szczerze kochają artyści: filmowcy, aktorzy, malarze, muzycy i fotograficy. Kazimierz Dolny słynie nie tylko z barwnej historii, zabytków, architektury i niezwykłej przyrody, ale też licznych galerii sztuki, rękodzieła oraz malowniczych plenerów nad brzegiem Wisły, w ruinach zamku, wąwozach i przestrzeni miejskiej. To sprawdzone już przez nas miejsce jest idealnym na twórcze działania obozów Interkamp.
- W programie zwiedzanie najpopularniejszych zabytków Kazimierza Dolnego: rynek, zamek, baszta, spichlerze, kamienice, synagoga - spacer szlakiem historii i architektury renesansowej, Kościół Farny, Kościół św. Anny, Góra Trzech Krzyży, wycieczka do Wąwozu Korzeniowego.
Strefa Chillu i Zabawy
- Ogród inspiracji. Hotel, w którym zamieszkamy, otoczony jest pięknym ogrodem, który liczy 1,5 hektara powierzchni. W ogrodzie znajduje się stary sad, trawiaste boisko, liczne alejki i ławeczki, altanki i miejsce na ognisko. Ogród - oddalony kilka minut piechotą od turystycznego centrum Kazimierza - będzie naszym artystycznym azylem i źródłem wielu inspiracji. Ponadto rozległy teren daje nam możliwość organizacji przeróżnych zajęć terenowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu, a także wakacyjnych imprez plenerowych!
- Wieczorne animacje. Prócz warsztatów artystycznych i przeróżnych działań twórczych znajdziemy oczywiście czas na świetną zabawę w gronie rówieśników. W naszych propozycjach na start klasyczny team building, gry towarzyskie i zabawy integracyjne, obozowe talent show, przebojowe karaoke, dyskoteki przebierane, muzyczne ogniska z kiełbaskami, turnieje sportowe, kino pod chmurką, quizy oraz konkursy.
Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas uroczystego finału, poszczególne obozy zaprezentują efekty swojej pracy twórczej. W scenariuszu m.in. filmy i reportaże, prezentacje multimedialne, wernisaż, wystawy prac plastycznych i fotograficznych, recitale, koncerty, spektakl aktorski, show taneczne, poczęstunek oraz rozdanie nagród.
Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje złote Interkampki - nagrody specjalne za wyróżniającą się postawę i całokształt pracy twórczej na danym turnusie.
3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.