MINI Kolonia Odkrywców

Wiek: 5-9 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 5 lat do 9 lat
Opis

Kolonia przeznaczona jest dla dzieci, które chcą zasmakować pierwszego samodzielnego wyjazdu na wakacje. W przepięknym miejscu czeka na Was moc atrakcji: ulubione gry i zabawy, wakacyjne zagadki, sportowe wyzwania, zwierzątka i niezapomniane przygody! Przygotowaliśmy wszystko tak, aby pierwszy obóz obfitował nie tylko w moc wrażeń, ale i był pięknym wspomnieniem dla naszych najmłodszych Uczestników.

 

Opis programu

Kto pyta... wie więcej. To obowiązkowy punkt programu każdego dnia każdego małego odkrywcy! Możecie się spodziewać specjalnych pytań przygotowanych przez naszych wychowawców, na które wspólnie poszukacie odpowiedzi. Może będzie trzeba samemu przeprowadzić doświadczenie, zrobić wywiad, zadać więcej pytań, a może znaleźć wskazówkę ukrytą na terenie osady. Możecie też przetestować Waszych wychowawców i to im stawiać pytania, nad którymi będą się musieli zastanowić, albo wspólnie z Wami poszukać odpowiedzi. To może na rozgrzewkę: skąd się bierze deszcz? dlaczego wąż zrzuca skórę? Ile lat ma nasza galaktyka?

Dzień z odkrywcami. Czy wiesz kim była Maria Skłodowska-Curie? Kto odkrył Amerykę? Czy komuś udało się zdobyć dwa bieguny jednego roku? Dzięki jakim ludziom dziś możemy wyleczyć niektóre choroby czy wysyłać SMS-y? Tego dnia porozmawiamy o wielkich postaciach, które dokonały niesamowitych odkryć. Jak sądzisz – czy zostało jeszcze coś do odkrycia? W jakiej dziedzinie? Pomyślmy, jak trzeba się przygotować, aby znaleźć nowe rozwiązanie, lekarstwo, może nowy ląd? Użyjmy wyobraźni.

W laboratorium. To spełnienie marzeń przyszłych fizyków i chemików, a także innych przyrodników. Wyposażeni w niezbędny sprzęt ochronny przygotujemy specjalne doświadczenia, m.in. wielką ilość pasty do zębów dla dinozaura, zobaczymy, jak wybucha wulkan, przygotujemy chemiczne jojo, zabarwimy kapustę i białe kwiatki, poobserwujemy wędrującą kolorową wodę i wiele innych. Punktem wyjścia do fantastycznych wrażeń może być zwykła butelka z coca-colą czy kolorowe drażetki. A co powie kierownik obozu, kiedy w środku lata przyniesiecie mu do pokoju bałwana z „prawdziwego” śniegu? Przekonajcie się sami!

Księga zwierząt. Osada Popowo ma swój własny zwierzyniec, który kochają wszystkie dzieci! W minizoo czekają na nas konie, daniele, owieczki, osiołki, koziołek, kucyk, a także dumny paw i różnego rodzaju ptactwo. Odkryjemy ich zwyczaje, osobliwe zachowania i charakterystyczne cechy każdego gatunku. Będziemy je nie tylko obserwować, ale też karmić, pielęgnować, a nawet głaskać przez cały pobyt!

Ciało człowieka. Nasze ciało jest fantastycznym systemem połączonych ze sobą układów i organów. Dowiemy się, jak działają poszczególne narządy, tj. serce, wątroba czy nerki. Odpowiemy na pytanie, po co nam obieg krwi, co jeść, aby nie bolały nas brzuchy i rosnąć zdrowo. Stworzymy też własne zdrowe menu. Obejrzymy wybrane odcinki kultowego programu Było sobie życie. Ponadto, wczuwając się w małych lekarzy, przyjrzymy się zdjęciom rentgenowskim oraz zapoznamy z podstawowymi zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej, by umieć poradzić sobie w niespodziewanych sytuacjach. Zacznijmy może od odpowiedzi na pytanie: skąd się bierze gęsia skórka?

Natura wokół nas. Odkrywanie to umiejętność bacznej obserwacji środowiska dookoła nas oraz zauważanie tego, czego często nie widzą inni. Wyposażeni w dziennik obserwacji wyruszymy na poszukiwania okolicznych roślin i zwierząt. Zebrane okazy roślin obejrzymy w ośrodku pod mikroskopem, a także stworzymy specjalny zielnik. W trakcie zajęć postaramy się nasłuchiwać odgłosów ptaków. Może uda nam się ustalić, czy naprawdę istnieje „ptasi budzik”.

Jak dorosnę, będę inżynierem. Wielu inżynierów, tworzących dziś skomplikowane urządzenia, programy komputerowe czy innowacyjne technologie zaczynało właśnie od pytania „jak to jest zrobione”, by chwilę później coś rozkręcić i ponownie złożyć. My zaczniemy od składania i rozkładania zestawów Lego Technic. Zaprojektujemy i zbudujemy własny karmnik lub latawiec.

Rozgrzejmy nasze umysły. Aby nasze mózgi funkcjonowały wyśmienicie nawet w późniejszym wieku, niezbędne są ćwiczenia. A co rozgrzeje je lepiej, niż zagadki i zadania logiczne? Przed nami spora dawka sudoku, zagadek z zapałkami, szukanie różnic na obrazkach i wiele innych.

Ponadto w programie:

 • gry terenowe i integracyjne
 • zgadywanki i quizy
 • wieczorne czytanie bajek
 • beztroskie szaleństwa na placu zabaw
 • przejażdżka bryczką lub wozem konnym
 • dyskoteka przebierana z motywem przewodnim
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek, pląsami i skeczami
 • letnie kino, czyli projekcje ukochanych bajek i filmów dla dzieci 
 • kąpiele i zabawy w wodzie w pobliskim jeziorze pod opieką ratownika WOPR

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadem pierwszego dnia i kończy obiadem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).  

 

Cena nie zawiera

Dojazdu.

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz), kąpielówki
 • ulubione kolekcje zabawek
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne

 

Dojazd własny.

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Popowo sada Popowo Popowo 40 C 87-600 Lipno Własny 14:00 13:00 0 PLN

Osada Popowo

Położona w gminie Lipno w województwie kujawsko-pomorskim. Wieś leży 180 km od Warszawy i 200 km od Gdańska. Uczestnicy będą zakwaterowani w pokojach 3-, 4-, 5-osobowych z łazienkami w Zajeździe Jan. Osada Popowo jest malowniczo położona wśród lasów, pól i łąk. Króluje tu zieleń, woda, zwierzęta. Na około 20 ha terenu znajdują się: Zajazd Jan, Dworek Małgorzata, karczma, letnia kawiarenka, zarybione stawy, ścieżki spacerowe oraz minizoo. Ponadto do dyspozycji teren zielony, boiska sportowe, salki zajęciowe, miejsce na ognisko i plac zabaw.

Strona ośrodka: http://osadapopowo.pl/

Uwaga: Przykładamy dużą wagę do odpowiedniego doboru grupy wiekowej dzieci, dlatego Osada Popowo – Zajazd Jan dedykowana jest jedynie najmłodszym dzieciom w wieku 5-9 lat.

Popowo 40C, 87-600 Lipno