Szkoleniowy Rejs Młodzieżowy

Wiek: 14-19 lat Organizator: Biuro Turystyczne Kliwer
LP. KOD TERMIN CENA
1. SRM 25.06-07.07.2019 - -
2. SRM 07.07-19.07.2019 - -
3. SRM 19.07-31.07.2019 - -
4. SRM 31.07-12.08.2019 - -
5. SRM 12.08-24.08.2019 - -
Organizator
Biuro Turystyczne Kliwer
Wiek
Wiek od 14 lat do 19 lat
Opis

Usiądź za sterem jachtu żaglowego, poczuj wiatr we włosach i zostań żeglarzem jachtowym. Naucz się manewrować jachtem pod żaglami i na silniku, poznaj tajniki meteorologii, teorii żeglowania czy ratownictwa.

Podczas rejsu nie zabraknie relaksu i rozrywki, odwiedzisz gwarne porty i duże przystanie, będzie czas na kąpiele i plażowanie.

Rejs szkoleniowy to impreza dla wszystkich, którzy pierwszy raz wsiądą na jacht, jak i tych opływanych. Nasi instruktorzy przeprowadzą Cię przez program szkolenia na patent żeglarza jachtowego.Wykwalifikowana kadra, wysokiej klasy sprzęt i ciekawy program są gwarancją udanej zabawy.

 

Opis programu

Budowa jachtu – Kursanci poznają podstawowe części jachtu śródlądowego, zasady bezpiecznego posługiwania się instalacjami jachtowymi, a także podstawowe elementy i obsługę współczesnego jachtowego silnika przyczepnego.

Przepisy – Uczestnicy nauczą się wybranych przepisów żeglugowych obowiązujących na śródlądowych drogach wodnych a także niezwykle ważną etykietę jachtową – zasady zachowania się na jachcie i obyczaje żeglarskie. 

Teoria żeglowania – zajęcia z teorii żeglowania odpowiedzą na pytania czy jacht może płynąć pod wiatr, czym różni się wiatr pozorny od rzeczywistego, jak działa ster i wiele innych dotyczących wiatru, wody, żagli, sił działających na jacht . 

Locja – poznacie oznakowanie szlaków wodnych, dowiecie się jak działa śluza, jak wygląda koryto rzeki oraz poznacie podstawy locji morskiej. 

Ratownictwo – poznacie środki bezpieczeństwa i sposoby posługiwania się nimi, zasady zachowania się po wywrotce jachtu.

Teoria manewrowania – czyli wstęp do praktyki. Uczestnicy nauczą się zasad wykonywania i planowania manewrów żeglarskich, a także wyboru drogi jachtu . 

Meteorologia – podstawowe wiadomości o wiatrach, skala Beauforte’a, niebezpieczne dla żeglarzy zjawiska pogodowe i ich oznaki, a także dowiedzą się skąd zdobywać komunikaty meteorologiczne i jak je interpretować. 

Praktyka - eksploatacja jachtu śródlądowego, taklowanie i klar jachtu, obsługę żagli, osprzętu i podstawowych urządzeń na jachcie, zasady cumowania jachtu, umiejętność wiosłowania, obsługę silnika zaburtowego, a także umiejętność sprawdzenia stanu technicznego jachtu żaglowego. 

Prace bosmańskie – Uczestnicy nauczą się wiązania podstawowych węzłów żeglarskich, a także podstawowych napraw jachtu i osprzętu. 

Manewrowanie – Uczestnicy będą wykonywać manewry takie, jak: zwrot przez sztag, przez rufę, odejście i dojście do nabrzeża, alarm „człowiek za burtą”, a także stawanie i zejście z kotwicy, zarówno na żaglach jak i na silniku. 

Szanty– po dniu spędzonym na wodzie Uczestnicy będą mieli okazję przy wieczornych ogniskach i dźwiękach gitary uczyć się najfajniejszych szant i przyśpiewek żeglarskich.

Relaks i zabawa - podczas obozu żyjemy nie tylko szkoleniem, z pewnością znajdzie się czas na kąpiele w jeziorze, plażowanie, grę w piłkę czy tenisa stołowego. Nie zabraknie także konkursów między załogami, mini regat czy żeglarskiej olimpiady.

Program rejsu ma charakter orientacyjny o szczegółowym programie decyduje kierownik obozu biorąc za każdym razem pod uwagę bezpieczeństwo uczestników, atrakcyjność imprezy i warunki atmosferyczne.

Obóz kończy się egzaminem na patent żeglarski. Zdobycie patentu uprawnia do: * prowadzenia jachtów żaglowych z silnikiem o dowolnej mocy po wodach śródlądowych. *prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej. Do egzaminu może podejść osoba, która ukończyła 14 lat. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej.

 

Wyżywienie

Trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi z pomocą instruktora z produktów zakupionych przez organizatora. Dbamy o to, aby posiłki były zdrowe i smaczne, często uzupełniamy zapasy o warzywa, owoce, świeże mięso, nabiał. Organizujemy grille dla całego obozu, popcorn z ogniska, wspólnie przygotowujemy smaczne potrawy.

 

Cena zawiera
 • aktywny program rejsu
 • zakwaterowanie na Jachtach kabinowych wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova 
 • pełne wyżywienie
 • opłaty portowe i paliwo do jachtów
 • opiekę Kliwer Kadry
 • ubezpieczenie Signal Iduna 5000 zł
 • VAT 

 

Cena nie zawiera

Transportu, opłat za prysznice, WC i ładowanie telefonów komórkowych w portach lub na przystaniach, opłat związanych z egzaminem.

Dodatkowe opłaty obowiązkowe (płatne na miejscu, gotówką; ceny dla uczniów i studentów do 26 roku życia):

 • egzamin - 125 zł  (Cena dla posiadaczy ważnej legitymacji szkolnej, która uprawnia do zniżki. Cena regularna za egzamin to 250 zł.)
 • Świadczenie Gwarancji - Pakiet Ochronny KLIWER można wykupić tylko w momencie podpisywania umowy na imprezę, jego cena wynosi 75 zł.
 • Podręcznik szkoleniowy "Żeglarz jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński (możliwość odbioru podręcznika przed wyjazdem w biurze, bądź na rejsie) -koszt 50 zł 

 

Co zabrać
 • legitymację szkolną
 • kartę kwalifikacyjną
 • ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak, kurtka i spodnie)
 • śpiwór
 • kalosze
 • trampki lub tenisówki
 • strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem
 • latarkę
 • podręcznik szkoleniowy "Żeglarz jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński, , kieszonkowe, pieniądze na egzamin.


Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.

 

Organizujemy dojazd z Warszawy i większych miast w Polsce (Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Olsztyn, Gdynia, Toruń, Łódź) za dopłatą. Młodzież podróżuje pod opieką wychowawców, bezpieczne i sprawdzone autokary. Z Warszawy odjazd o godz. 08:30, ul. Belgradzka 50 (Ursynów), powrót ok godz. 17.00 ul. Belgradzka 50. Z pozostałych miast - szczegóły w planie transportu BTKliwer. Dojazd własny Zbiórka uczestników w ośrodku OTW PTTK Ruciane Nida, al. Wczasów 17 o godz.: 13:30 przy budynku recepcji.

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Bydgoszcz dworzec PKP/PKS Łączony 04:00 22:00 170 PLN
2 Częstochowa dworzec PKP/PKS Łączony 03:00 21:00 190 PLN
3 Gdynia dworzec PKP/PKS Łączony 10:00 17:00 190 PLN
4 Katowice dworzec PKP/PKS Łączony 02:00 22:30 190 PLN
5 Kraków dworzec PKP/PKS Łączony 01:00 23:00 190 PLN
6 Lublin dworzec PKP/PKS Łączony 04:30 21:00 170 PLN
7 Łódź dworzec PKP/PKS Łódź Kaliska Łączony 05:00 20:00 150 PLN
8 Poznań dworzec PKP/PKS Łączony 03:00 22:00 170 PLN
9 Ruciane Nida OTW PTTK Ruciane Nida, al. Wczasów Własny 17:00 13:30 0 PLN
10 Toruń dworzec PKP/PKS Łączony 04:00 21:00 170 PLN
11 Warszawa ul. Belgradzka 50 (Ursynów) Autokar 08:30 17:00 130 PLN
12 Wrocław PKS/PKP Łączony 01:00 22:30 190 PLN

Jachty kabinowe

Jachty kabinowe wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova. Miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: Ruciane-Nida. Na każdym jachcie 4-5 uczestników + sternik-wychowawca.